stat
PATRONAT

Języki Muzyki - Polska i świat w muzyce kameralnej (1 opinia)

 • Kalendarz
  17 - 24 września 2021
 • Lokalizacja
  Aula Politechniki Gdańskiej, Sala Koncertowa Stacja Orunia GAK, Biblioteka GAK Wyspa Skarbów w Sobieszewie
 • Bilety
  wstęp wolny

Języki Muzyki - Polska i świat w muzyce kameralnej to cykl koncertów organizowanych przez gdańską Fundację Hanseatica, w których centrum znajduje się muzyka kameralna. Założeniem przedsięwzięcia jest prezentowanie muzyki klasycznej najwyższej próby w różnorodnych, ciekawych odsłonach. Dużym atutem festiwalu będzie jego przystępna i bezpośrednia forma: każdy z koncertów będzie okazją do zaprezentowanie innego wybranego muzycznego zagadnienia, każdemu towarzyszyć będzie także ciekawa prelekcja i swobodna atmosfera.

O szczególnej misji Festiwalu mówi jego dyrektorka artystyczna, pianistka Dominika Glapiak:
- Chciałabym, aby nasze koncerty przynosiły odrobinę wytchnienia w pędzącej rzeczywistości. By kunszt wykonawców i ich pasja była przyczynkiem do zatopienia się w tej chwili, żywego kontaktu ze sztuką.

muzyka poważna - koncerty w Trójmieście


Festiwal będzie odbywał się w nietuzinkowych, jeśli chodzi o muzykę klasyczną, miejscach, nieco oddalonych od centrum Gdańska. Repertuar, na który składają się dzieła z polskiej i światowej muzyki kameralnej, będzie stanowił swoistą podróż przez style, gatunki i kraje. Stąd nawiązanie do języków, sposobów porozumienia się, osobistych form wypowiedzi które stworzyli kompozytorzy, i którymi posługują się także współcześni artyści.

Wykonawcami koncertów będą znakomici muzycy z regionu. Usłyszymy:
Kwartet fortepianowy w składzie Karolina Piątkowska-Nowicka, Bogna Czerwińska-Szymula, Krzysztofa Komendarek-Tymendorf oraz Maciej Kułakowski, Polish Piano Trio w składzie Robert Kwiatkowski, Błażej Goliński i Dominika Glapiak, Trio operowe "Les Femmes" wraz z Krzysztofem Pawłockim i Moniką Dżułą-Radkiewicz, a także młodych świetnie zapowiadających się muzyków tworzących 4Clouds Piano Quartett a także Orkiestrę Kameralną BalticAlians.

Kameralistyka to wyjątkowa forma muzykowania, pozwalająca z jednej strony na wyraźne zaprezentowanie własnej muzycznej osobowości, z drugiej zaś, nakłaniająca do odkrywania wspólnego muzycznego języka w zespole, niewerbalnego dialogu, emocjonalno-muzycznego porozumienia.
- W obliczu ograniczonych w ostatnich latach możliwości interakcji z drugim człowiekiem, to właśnie muzyka kameralna - wspólne odkrywanie dzieła muzycznego - jest czymś, co, w moim mniemaniu, przynosi zarówno wykonawcom, jak i odbiorcom niesamowicie wiele przyjemności - mówi Dominika Glapiak.
Pozwólcie Państwo że podczas naszych koncertów staniemy się Waszymi przewodnikami w tej pięknej podróży.

Festiwalowe koncerty odbywać się będą:
17, 18 września w Auli Politechniki Gdańskiej
19 września w sali koncertowej Stacja Orunia GAK
24 września w Bibliotece GAK Wyspa Skarbów w Sobieszewie

Organizację przedsięwzięcia umożliwiło dofinansowanie ze środków Miasta Gdańska oraz wsparcie sponsora- firmy Vector.
partnerzy: Politechnika Gdańska, GAK Stacja Orunia, GAK Wyspa Skarbów Sobieszewo.
patronat honorowy: Związek Rodu Kątskich patronat medialny: Radio Gdańsk, portal Trojmiasto.pl , Presto Portal, portal Cameral Music, TVP3 Gdańsk.

Przeczytaj także

Opinie (1)

 • Inżynierowie

  Najbardziej zapomniana grupa zawodową szkoda bo świat byłby lepszy ,zamiast psychologów ergonomia

  • 0 0

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Sprawdź się

Patronką którego trójmiejskiego teatru jest Agnieszka Osiecka?