stat
PATRONAT

Jesteś tym, co widzisz - wystawa

Państwowa Galeria Sztuki zaprasza do zanurzenia się w czarno-białym świecie mistrza fotografii- Szymona Brodziaka. Wystawa "Jesteś tym, co widzisz" prezentuje przekrój fotografii z całego okresu twórczości artysty, przenosząc widza do świata starannie stworzonych nieruchomych historii, w których centrum jest kobieta.

Szymon Brodziak wirtuoz czarno-białej fotografii, który w tym roku zajął 1. miejsce w światowym rankingu World's Top 10 Black & White. Brodziak opisując swoje zdjęcia lubi mówić, że są jak kadry z filmu, który nigdy nie powstał. W swoich pracach skupia się na kobietach. Ich piękno i moc uwydatnia poprzez wpisywanie modelek w nieoczywiste, wyszukane scenerie. Zazwyczaj to właśnie miejsca inspirują Szymona Brodziaka do tworzenia swoich wizji, opowiadania emocjonalnych historii, których efektem końcowym niezmiennie pozostaje piękno.

Wystawa w Państwowej Galerii Sztuki w Sopocie prezentuje przekrój fotografii z okresu całej twórczości Szymona Brodziaka. Należą do niej m.in. fotografie, które można było podziwiać na wystawie "Newton. Horvat. Brodziak" w Muzeum Fotografii - Fundacji Helmuta Newtona w Berlinie, a także te, należące do oferty Brodziak Gallery. Wystawa ta poprzedza premierę nowego albumu artysty, o tym samym tytule: "Jesteś tym, co widzisz". Nowa publikacja przedstawia dorobek Brodziaka z zupełnie innej perspektywy - przez wnikliwe spojrzenie w proces twórczy artysty.


Wernisaż: 19 września o godz. 19:30
Wystawa: 20 września - 20 października 2019 (od wtorku do niedzieli w godz. 11:00 - 19:00)

WYSTAWA W HOLACH GALERII

Partner: Brodziak Gallery

Patroni medialni: Radio Gdańsk S.A., Gdansk In Your Pocket, Trojmiasto.pl, Pomorskie, Prestiż Magazyn Trójmiejski, RADIO PLUS

W ramach wydarzenia odbywa się

Matejko o wielu obliczach

28 czerwca - 6 października 2019

bilety 10 zł
ulgowy 7 zł

Günter Grass, Encontros - wystawa

6 lipca - 14 września 2019, godz. 12:00 - 18:00

Wstęp wolny

Opinie

Dodaj opinię

Dodaj opinię

Odpowiedz

STOP Hejt! Przemyśl swoją opinię

Regulamin dodawania opinii

zamknij

Sprawdź się

Statek S/S Sołdek był: