• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport
stat
Wydarzenie już się odbyło

Jesienne Spotkania z Laureatami Nagrody Literackiej Gdynia

Zgodnie z tradycją, rokrocznie, laureaci Nagrody Literackiej Gdynia wyłonieni w bieżącej edycji konkursu, powracają do Gdyni na specjalne wieczory autorskie. Tym razem będzie to jeden wieczór - 19 października, ale za to jaki!

W gościnnych murach Teatru Miejskiego spotkają się z publicznością kolejno Marian Sworzeń, Marta Podgórnik i Magdalena Tulli. "Jesienne Spotkania z Laureatami Nagrody Literackiej Gdynia" rozpocznie debata poświęcona prof. Mieczysławowi Porębskiemu, któremu przyznano w tym roku w Gdyni specjalną Nagrodę Osobną. - To wspaniałe, że w wieku 91 lat otrzymuje się nagrodę nie za całokształt, a za ostatnią książkę - dziękował syn autora, Jerzy Porębski, który odbierał laur w Jego imieniu podczas czerwcowej Gali Finałowej. Niestety, Pan Profesor kolejnej już nie napisze. 10 września pożegnaliśmy tego wybitnego historyka i teoretyka sztuki. Dyskusję o przebogatym dorobku M. Porębskiego podejmą Krystyna Czerni, Paweł Huelle i Jacek Friedrich.

JESIENNE SPOTKANIA Z LAUREATAMI NAGRODY LITERACKIEJ GDYNIA 2012
19 PAŹDZIERNIKA 2012, TEATR MIEJSKI W GDYNI:

 
17:00 - Po "Spotkaniu z Ablem" - dorobek prof. Mieczysława Porębskiego
Dyskusja z udziałem Krystyny Czerni, Jacka Friedricha i Pawła Huelle
 
18:15 - Marian Sworzeń
prowadzenie: prof. Małgorzata Czermińska
 
19:15 - Marta Podgórnik
prowadzenie: Piotr Czerski
 
20:30 - Magdalena Tulli
prowadzenie: Barbara Piórkowska


Tuż po debacie uwaga zostanie skierowana w stronę literatury faktu. Marian Sworzeń, nagrodzony w kategorii "eseistyka", ponownie w swoich opowieściach uda się śladami Gogola po Ukrainie. A wszystko to w towarzystwie prof. Małgorzaty Czermińskiej, która poprowadzi spotkanie.

Szczególna będzie część poetycka wieczoru. - Nie tylko za sprawą obecności Marty Podgórnik, ale też dzięki premierze jej najnowszego wyboru wierszy, dokonanego przez Romana Honeta, która nastąpi właśnie w Gdyni - podkreśla dr Violetta Trella, dyrektor Miejskiej Biblioteki Publicznej, organizator imprezy. Tytuł nowego wydawnictwa autorki, które ukaże się nakładem Biura Literackiego, to "Nic o mnie nie wiesz".

Ostatnim punktem "Jesiennych Spotkań" będzie proza. "Włoskie szpilki" Magdaleny Tulli to najbardziej entuzjastycznie przyjęta książka tej autorki i bodaj najbardziej przejmująca. Pisarka podkreśla, że zawsze chętnie wraca do Gdyni, co może być tylko zapowiedzią udanego i wciągającego wydarzenia, którego będzie główną bohaterką.

Wstęp na wszystkie spotkania jest wolny.

Przeczytaj także

Opinie

NIE PISZ Z NIENAWIŚCIĄ I HEJTEM.

TAKIE OPINIE SKASUJEMY.

Dodaj opinię

Odpowiedz

Dodając opinię akceptujesz regulamin dodawania opinii.
Administratorem Twoich danych osobowych jest Trojmiasto.pl Sp. z o.o.. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.

Sprawdź się

W którym roku odbył się pierwszy pokaz "Pierścienia Nibelunga" w Gdańsku?