• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport
stat
Impreza już się odbyła

Jednogłośni / Koncert na głos i skrzypce

Serdecznie zapraszamy 26  sierpnia o godz. 19.00 na koncert "Jednogłośni" w wykonaniu Joanny Sobowiec-Jamioł (śpiew) oraz Piotra Jamioła (skrzypce).

maj'23 27

sobota, godz. 13:00

bilety 60 - 80 zł
Kup bilet
cze'23 7

środa, godz. 19:30

Gdańsk Sopot,
bilety 220 - 640 zł
Kup bilet
 
W programie m.in. improwizacje na temat chorału gregoriańskiego, muzyka średniowieczna, utwory S. Landiego, J.F. Haendla, M.Ravela, G.Holsta.
 
Wydarzenie odbędzie się w sali wielofukcyjnej Oblackiego Centrum Edukacji i Kultury ( przy Kościele św. Józefa, ul. Elżbietańska 9).
 
WSTĘP WOLNY / możliwość złożenia dobrowolnego datku dla wykonawców
 
JOANNA SOBOWIEC-JAMIOŁ
"Joe wokalistka, sopran koloraturowy, lip trumpeter & whistle fan, dyrygentka chóralna, pomysłodawczyni i organizatorka cyklu comiesięcznych spotkań z muzykami pod nazwą Koncerty na Kochanowskiego w Pruszczu Gdańskim. Finalistka i laureatka nagrody specjalnej podczas Bucharest International Jazz Competition (2021).
Więcej na www.joannasj.com

muzyka poważna - koncerty w Trójmieście


PIOTR JAMIOŁ
Skrzypek, dyrygent, kierownik zespołów kameralnych. Absolwent wydziału Instrumentalnego Akademii Muzycznej im. F. Nowowiejskiego w Bydgoszczy. Lekcje dyrygentury symfonicznej pobierał u prof. dr hab. Jacka Delekty w Akademii Muzycznej w Gdańsku. Jako skrzypek współpracował m.in.z Kwartetem Art a vista,Toruńską Orkiestrą Kameralną, Filharmonią Pomorską, Filharmonią Świętokrzyską koncertując w Polsce i za granicą. Grał m.in z Formacją Bromberg Ensemble (muzyka dla Teatru Polskiego w Bydgoszczy), Kapelą Mariacką w Gdańsku, Capellą Thoruniensis oraz Michałem Jacaszkiem. Był także inicjatorem powstania Orkiestry św. Pawła.

Jako skrzypek i dyrygent od 11 lat na stałe koncertuje z zespołem Les Femmes przygotowując kameralne spektakle operowe i recitale muzyki klasycznej. W roli dyrygenta wystąpił m.in: w prawykonaniu kompozycji A. Rocławskiej-Muisałczyk - spektaklu/oratorium 3 Marie, przy okazji XXIV Bydgoskiego Festiwalu Operowego - Forum Młodych (Pasticcio "Dziewczyny z Neapolu") oraz podczas Festiwalu Muzyka w Sandomierzu (Gala Operowa).

W 2021 r. rozpoczął współpracę z Cyprianem Wieczorkowskim i Lud Hauza Music Producers. Owocem tych działań były prawykonania utworów: Chrystyna z Nazaretu, Nokturn Wiercański i Pieśni G. Holsta na głos,skrzypce i ścieżkę midi. Od kilku lat wspólnie z żoną-śpiewaczką prowadzi otwarty muzyczny dom w Pruszczu Gdańskim, w którym odbywają się nietuzinkowe spotkania z muzykami pod nazwą Koncerty na Kochanowskiego.

Opinie

Sprawdź się

Jedna z najbardziej unikalnych w Polsce kolekcji zbiorów archeologicznych, pochodząca z Afryki, zawiera...?