• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport
stat
Impreza już się odbyła
PATRONAT

Jazzowe środy na Wyspie

Wydarzenie w ramach

Podczas trzech środowych wieczorów w trakcie Jarmarku Św. Dominika zapraszamy was na spotkanie z reprezentantami młodej polskiej sceny jazzowej. W malowniczej scenerii wyspy Ołowianka zabiorą słuchaczy w krainę funkowych brzmień, ciepłych jazzowych melodii i elektronicznych kosmicznych wariacji.

wrz 5

poniedziałek, godz. 19:00

Gdańsk,
bilety 100 zł
przedsprzedaż 79 zł
sty'23 22

niedziela, godz. 19:00

Gdańsk,
bilety 159 - 199 zł
27.07 - Tropical Soldiers of Paradise
Tropical Soldiers of Paradise swoją podróż rozpoczęli w 2017 roku, jako oniryczne trio (gitara, beat maszyna, ksylofon i conga), do którego z czasem dołączyła sekcja dęta oraz piano. Dziś to sześcioosobowa jednostka, wywodząca się z różnych środowisk muzycznych, łącząca oldschoolowy hip hop z jazzem, dubem, calypso i latynoafrykańską rytmiką. W 2022 roku wracają z dwoma EP Atversailles. Z pozoru drobne zmiany w składzie wpłynęły dość znacząco na aktualne brzmienie grupy w premierowych utworach po raz pierwszy można usłyszeć gitarę basową Tymka Bryndala (Pokusa), a do arsenału Marcina Sojki, niezmiennie odpowiedzialnego za fundament rytmiczny w postaci bitów z MPC oraz charakterystyczne dla muzyki TSiP partie ksylofonu, dołączyła prawdziwa perkusja.
Marcin Sojka - MPC, perkusja, ksylofon; Maciek Łepkowski - gitara elektryczna; Tymek Bryndal - gitara basowa; Emilia Gołos - klawisze; Grzegorz Pałka - puzon; Kuba Łupiński - trąbka

jazz - koncerty w Trójmieście


3.08 - Klawo
Początki grupy sięgają drugiej połowy roku 2019, kiedy to Konstanty Kostka został zaproszony do zaaranżowania swojej muzyki na potrzeby koncertu z całym live bandem. Po czterech miesiącach poszukiwań i pierwszych wspólnych próbach okazało się, że nowe aranżacje i energia każdego z członków nadała muzyce zupełnie nowego groove'u, a oparta na jazzowej improwizacji spontaniczność sprawiła, że zaczęli grać coraz więcej i wspólnie komponować autorski materiał. Nakładem Coastline Northern Cuts ukazał się właśnie ich debiutancki album.

Alicja Sobstyl - flet, wokal; Malina Midera - klawisze, syntezator; Karol Tchórz - trąbka; Tomasz Rafalski - perkusja; Artur Szalsza - bas; Konstanty Kostka - klawisze, syntezator.

10.08 - Bled
BLED to duet założony przez młodych, ale już mocno rozpoznawalnych muzyków. Emil Miszk i Sławek Koryzno współtworzą Alpaka Records, grają w kwintet Tomasza Chyły, czy Sonic Syndicate. Nazwa zespołu została zaczerpnięta z Diuny Franka Herberta. Ich muzyka to wypadkowa inspiracji muzyką korzeni (afrykańskich, indyjskich, mongolskich, tybetańskich) z inspiracjami kosmicznymi w jednym rzędzie można bowiem postawić Blade Runnera, Obcego czy 2001: Odyseję Kosmiczną.
Emil Miszk - trąbka, efekty / Sławek Koryzno - perkusja, syntezator

Opinie

NIE PISZ Z NIENAWIŚCIĄ I HEJTEM.

TAKIE OPINIE SKASUJEMY.

Dodaj opinię

Odpowiedz

Dodając opinię akceptujesz regulamin dodawania opinii.
Administratorem Twoich danych osobowych jest Trojmiasto.pl Sp. z o.o.. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.

Sprawdź się

Jak brzmi nazwisko XVI-wiecznego tajnego agenta protestanckiego królującego w Dworze Artusa razem z Pamienką z Okienka?