• Kino
 • Mapa
 • Ogłoszenia
 • Forum
 • Komunikacja
 • Raport
stat
Impreza już się odbyła
PATRONAT

Jazzombi!e Tour - Lao Che + Pink Freud (2 opinie)

Już w najbliższy weekend zespoły Lao Che i Pink Freud wyruszą na pierwszą wspólną trasę koncertową. Nie będzie to zwykła trasa. Oprócz autorskich setów koncertowych muzycy obydwu formacji przygotują część wspólną występu, podczas której muzycy zaprezentują m.in.: utwory zespołu KOLI.. Spodziewajcie się niespodziewanego. Alternatywne, ciągle poszukujące swojego brzmienia Lao Che oraz Pink Freud, czyli jazz najwyżej próby, zagrany z punkowym pazurem, spotkają się na jednej scenie. Jazzombi!e Tour zostanie otwarta koncertem w Klubie Ucho.

PINK FREUD

jazz - koncerty w Trójmieście


Pink Freud, założony w roku 1998 przez Wojtka Mazolewskiego (gitara basowa), tworzą wybitni instrumentaliści i soliści: Tomasz Duda - saksofon, Adam Milwiw-Baron - trąbka, elektronika, Rafał Klimczuk - perkusja. Kwartet ten stał się obecnie najgorętszym muzycznym towarem eksportowym polskiej kultury. Entuzjastyczne recenzje krytyków potwierdziła swym licznym przybyciem publiczność podczas niezliczonych koncertów w kraju i zagranicą (m.in. Japonia, Meksyk, Chile, Argentyna, Peru, Maroko, Niemcy, Austria, Belgia, Francja, Portugalia, Włochy, Węgry, Szwecja, Słowenia, Słowacja, Czechy, Ukraina, Rumunia). Zespół ma na koncie wiele prestiżowych nagród, takich jak tytuł płyty roku 2010 programu 3 Polskiego Radia dla albumu o tytule "Monster of Jazz", trzykrotne zwycięstwo w prestiżowej ankiecie JazzTop miesięcznika "Jazz Forum" w kategorii najlepszy zespół elektryczny w latach 2010, 2008 oraz 2007, Jazzowy Oscar przyznawany przez stowarzyszenie Melomani, Yach na festiwalu Yach Film 2005 w kategorii "Inna Energia" za teledysk do utworu "Come as you are", Grand Prix festiwalu Yach Film 2007 za teledysk do utworu "Dziwny jest ten Kraj", otwierający album "PUNK FREUD" czy nagroda na festiwalu Northernwave w Islandii za teledysk do utworu "Dziwny jest ten Kraj".

Pink Freud to nie tylko muzyka. Zespół miał okazję kilkukrotnie z powodzeniem skomponować ścieżkę dźwiękową do filmów niemych. Projekt, który odbił się największym echem to "Mocny Człowiek" w reżyserii Henryka Szaro. Entuzjastycznie przyjęta premiera filmu z muzyką Pink Freud, wykonywaną na żywo, miała miejsce w The Barbican w Londynie w roku 2011. W niedalekiej przyszłości możemy się spodziewać kolejnego filmu, tym razem będzie to dokument ukazujący kulisy pracy nad albumem "Horse & Power". Równolegle wydany zostanie koncert z trasy "Horse & Power" w formie audiowizualnej BlueRay. Na www.pinkfreud.pl można zobaczyć najświeższe teledyski, które zespół regularnie tworzy.

Przełom 2013/2014 to czas wydania reedycji ostatniego albumu "Horse&Power", wzbogaconej o dodatkowe dotąd niepublikowane utwory zarejestrowane podczas sesji Horse&Power. W tym samym czasie grupa oddaje się pracy nad dużymi projektami na rok 2014. Wspólna trasa z zespołem Lao Che, studyjna praca nad kolejnym krążkiem oraz próby do spektakularnego muzyczno-wizualnego show inspirowanego twórczością najwybitniejszych pionierów muzyki elektronicznej - duetu Autechre. Mimo tak dużej ilości pracy Pink Freud regularnie odwiedza swoich fanów koncertując w Polsce i Europie.

Skład:

Wojtek Mazolewski
Adam Milwiw-Baron
Karol Gola
Rafał Klimczuk
LAO CHE

Lao Che powstaje w roku 1999. Muzyka grupy to zbitka wielu naleciałości stylistycznych. Na płycie "Gusła" wszystko ma za zadanie oddać atmosferę zamierzchłych czasów, okresu średniowiecza i historycznych relacji rodem z kresów. Pomysł na drugi album zespołu - "Powstanie Warszawskie", pojawił się już podczas końcowego etapu prac nad "Gusłami". Przez długi czas dojrzewał i nabierał kształtów. W połowie 2003 roku grupa zaczęła tworzyć muzykę, która miała odzwierciedlić dziesięć najbardziej znamiennych dla tego zrywu wydarzeń. Płyta została nagrana w wyposażonym w stare sprzęty studio Obuh. Do nagrań użyto przede wszystkim starych mikrofonów, pamiętających lata 60. czy nawet 30. "Powstanie Warszawskie" ukazało się nakładem wytwórni ARS MUNDI w marcu 2005 roku.

Na trzeciej płycie Lao Che - "Gospel", muzycy, inspirowani po części muzyką cyrkową, jak i również starymi polskimi kreskówkami, oddali się radości z dźwięku, radości z rytmu i z brzmienia. W warstwie lirycznej groteskowe w swoim wyrazie teksty traktują tu jednak o słabości i ułomności ludzkiej natury. W marcu 2010 roku zespół wydał swoją czwartą płytę - "Prąd Stały / Prąd Zmienny". Każdy znajdujący się na niej utwór to odrębna opowieść - pełna wciągających, często absurdalnych historii. Nie brakuje oczywiście zabaw słownych, charakterystycznych dla twórczości Spiętego. Na czwartym w dorobku krążku gitary elektryczne ustąpiły nieco miejsca klawiszom i samplerom, a bębny zaczęły współgrać z automatem perkusyjnym. Zespół położył duży nacisk na eksperymenty brzmieniowe, odwołując się do retro elektroniki oraz brzmień zimnofalowych. Realizacją nagrań zajął się Marcin Bors (m.in. Hey, Nosowska, Pogodno). Pierwszym singlem promującym płytę był utwór "Czas".

W 2011 roku Lao Che wzięło udział w trasie koncertowej "Męskie Granie" oraz w dwóch edycjach wspólnej trasy koncertowej (Lao Czesław Tour) z zespołem Czesław Śpiewa. W maju 2011 roku kapelę opuścił gitarzysta Krojc. W 2012 roku muzycy weszli ponownie do studia. Producentem odpowiedzialnym za brzmienie nowego materiału jest Eddie Stevens - brytyjski muzyk i producent związany z takimi artystami jak Moloko, Zero 7 czy Roisin Murphy. Po płycie "Prąd stały/prąd zmienny" grupa, zainspirowana klasycznymi albumami z muzyką filmową, postanowiła przygotować płytę, która swoją różnością i koncepcją stanowiłaby autorski "Soundtrack". W trakcie pracy w otoczeniu kapeli pojawił się filmowy zespół producencki. Po wysłuchaniu wersji demo albumu zaproponował on realizację filmu, którego scenariusz opierałby się na muzyce i tekstach Lao Che. Podczas produkcji okazało się, że z powodów niezależnych od grupy, a także kłopotów technologicznych osób odpowiedzialnych za stronę filmową projektu, do dziś nie udało się sfinalizować tego pomysłu. Jako że prace nad płytą toczyły się niezależnie od ekipy filmowej, muzycy wrócili do swojego pierwotnego pomysłu na album. Jak na każdej wcześniejszej płycie zespół postanowił pójść w nieznanym kierunku, pozwalając sobie na swobodne czerpanie z bogactwa muzyki, nie zważając na sztywne ramy gatunków. Owocem tego zabiegu okazała się niezwykła różnorodność wydawnictwa - rock, funk, elektronika i hip hop, dopełniana przez liryczne kompozycje oraz improwizacje. W grudniu 2013 roku zespół wydał swoją szósta płytę z zapisem koncertu, który odbył się 27 października 2013 roku w Studiu Koncertowym Polskiego Radia im. A. Osieckiej.

Skład:

Hubert Dobaczewski
Rafał Borycki
Maciej Dzierżanowski
Mariusz Denst
Filip Różański
Michał Jastrzębski

Sponsorem Klubu Ucho jest Grupa Energa:

Przeczytaj także

Informacja o biletach

 • Bilet normalny
  55 zł
 • Przedsprzedaż
  45 zł
BILETY: 45 zł (przedsprzedaż) / 55 zł (w dniu koncertu)

Dostępne w: Klub Ucho (biuro czynne pn.-pt., godz. 10:00-18:00, sprzedaż również podczas wszystkich imprez - przy wejściu do klubu), Salon Muzyczny PULS (Centrum Gemini, Gdynia, pn-sb. - godz. 11:00-21:00, nd. - 11:00-20:00), sieć Eventim - eventim.pl (cena w sieci 48 zł, sprzedaż drogą elektroniczną oraz w wybranych punktach stacjonarnych Eventimu)

Cena "w dniu koncertu" obowiązuje przez cały dzień - niezależnie od godziny.

Pula biletów przeznaczonych do sprzedaży w dniu imprezy obowiązuje tylko wówczas, gdy wejściówki nie wyprzedadzą się w ramach przedsprzedaży.

Sprzedaż biletów we wszystkich punktach stacjonarnych zamykamy o godz. 15:00 w dniu koncertu, a następnie wznawiamy dopiero bezpośrednio przed imprezą - w klubie.

Cena "w dniu koncertu" obowiązuje przez cały dzień - niezależnie od godziny.

Pula biletów przeznaczonych do sprzedaży w dniu imprezy obowiązuje tylko wówczas, gdy wejściówki nie wyprzedadzą się w ramach przedsprzedaży.

Sprzedaż biletów we wszystkich punktach stacjonarnych zamykamy o godz. 15:00 w dniu koncertu, a następnie wznawiamy dopiero bezpośrednio przed imprezą - w klubie.

Opinie (2)

 • kupię bilet (1)

  Kupię bilet

  • 5 11

  • to kup

   • 11 0

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Sprawdź się

Gdzie odbyły się pierwsze edycje Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych - dzisiejszej wizytówki Gdyni?