• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport
stat
Impreza już się odbyła
Aktualna impreza artysty
Mitch Laddie Band (UK)
PATRONAT

Jazz w Chmurach: Możdżer, Edyta Geppert, Mitch & Mitch (1 opinia)

"Jazz w Chmurach", czyli jazzowa muzyka na żywo na najwyżej położonej scenie w Polsce północnej powraca. Zapraszamy na wyjątkowe, niezwykle emocjonujące spotkania ze sztuką w samym sercu Gdańska - na 34. piętrze budynku Olivia Star.

1, 2 i 3 kwietnia spotkamy się na najwyższych piętrach Olivia Star, aby wspólnie przeżyć emocje, o które nie sposób w żadnym innym miejscu. Tym razem w niezwykłą muzyczną podróż zabiorą nas: Leszek Możdżer wraz z Patrycją Betley i Kacprem Smolińskim (01/04), Edyta Geppert (02/04) oraz Mitch & Mitch, w składzie: Anna Baranetti, Anna Brachacci, Maddalena Gae'Gizza, Maddalena K. Penqala, Margherita Sarbacchi, Mitch a.k.a. Michele (03/04).

jazz - koncerty w Trójmieście


Druga odsłona "Jazzu w Chmurach" to niepowtarzalna okazja do wsłuchania się w utwory dobrane na tę okazję z niebywałą wręcz starannością. Każdy z nich to zaproszenie do innej, fascynującej historii, które intrygują już od pierwszych dźwięków. Przed nami niesamowite spotkania muzyczne będące odzwierciedleniem mistrzowskich improwizacji, wybitnego kunsztu interpretatorskiego oraz elektryzującej charyzmy artystów.

Leszek Możdżer 1.04.2023 r. - światowej klasy pianista, jeden z najwybitniejszych polskich muzyków jazzowych uznany za największe objawienie polskiego jazzu ostatniej dekady. Niepowtarzalny, elokwentny styl artysty ustawił go w rzędzie najznamienitszych wirtuozów europejskiej sceny jazzowej. Płyta "Komeda" autorstwa Możdżera w 2011 roku uzyskała status podwójnie platynowej, a na oficjalnych notowaniach była najlepiej sprzedającym się albumem w Polsce. Pierwszy koncert w wykonaniu Leszka Możdżera na 34. piętrze wyprzedał się niemal natychmiastowo - co jeszcze mocniej podkreśla wyjątkowy warsztat tego artysty.

Edyta Geppert 2.04.2023 r. - jedyna artystka polskiej estrady muzycznej, która w przeciągu całej swojej kariery zdobyła 4 nagrody Grand Prix Festiwalu Polskiej Piosenki w Opolu. Zasłynęła z oryginalnych interpretacji polskich piosenek literackich oraz rzadkiej umiejętności wydobywania niesamowitych emocji z prostych form słowno-muzycznych. Mistrzyni budowania fascynujących, ostro skontrastowanych nastrojów.

Mitch & Mitch 3.04.2023 r.- ich nagrany ze Zbigniewem Wodeckim album "1976: A Space Odyssey" nie tylko zdobył dwa Fryderyki, ale też zyskał status Platynowej Płyty. Dwa lata po wydaniu Frisco Moods EP zaprezentowali własne kompozycje Ennio Morricone. Na repertuar albumu złożyły się tylko utwory z easy listeningowo / bossa novowego okresu twórczości Morricone.

Przed nami jedyne w swoim rodzaju wieczory, podczas których zachwycimy się wspaniałą muzyką, ale również magiczną atmosferą 34. piętra. Na każdym z występów pojawi się zaledwie około 300 gości. Dzięki temu na sali zrodzi się intymna, kameralna atmosfera sprzyjająca lepszemu odbiorowi każdej z melodii. Całości dopełni wyjątkowy nastrój, który tworzy przede wszystkim zapierający dech w piersi widok na rozświetlone wieczorową porą Trójmiasto.

Bilety rozpoczynają się już od 149 PLN i będą dostępne na platformie eBilet. Podobnie jak ostatnio, bardzo unikalnym i niespotykanym aspektem tych wieczorów, będzie możliwość zakupienia biletów z kolacją w hiszpańskiej restauracji Treinta y Tres, zlokalizowanej na 33. piętrze Olivia Star. To doskonałe przedłużenie tego wydarzenia i pomysł na kompletny wieczór pełen emocji, o których po prostu nie sposób zapomnieć.

Niewielka widownia, bliski kontakt z artystą, doskonała akustyka i najpiękniejsze widoki całe Trójmiasto - tak wyjątkowe okazje do obcowania ze sztuką nie zdarzają się zbyt często.

To jedyne takie wydarzenie w Polsce, którego po prostu nie można przegapić!

Opinie (1)

  • Bez 40% nie dam rady...

    • 1 0

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Sprawdź się

Gdańsk posiada wyjątkowe muzeum, w którym co roku organizowane są wydarzenia muzyczno-artystyczne, niespotykane w innych miastach Polski. Jakie to muzeum?

 

Najczęściej czytane