• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport
stat
Impreza już się odbyła
PATRONAT

Jarosław Jarry Jaworski zaprasza: Mocna Kultura Show | Modigliani i tajemnica autoportretu

O sztuce wciągająco, tajemniczo i z humorem. Jarosław Jarry Jaworski zaprasza na Mocna Kultura Show - cztery spotkania z tajemnicami wielkich mistrzów. Mocna Kultura Show to półtorej godziny wartkiej, wciągającej, detektywistycznej opowieści o arcydziełach i ich twórcach. To wejście w nieznany świat znanych ludzi.

Modigliani i tajemnica autoportretu
Amedeo Modigliani
to jedna z najbarwniejszych postaci paryskiej bohemy pierwszych dekad XX wieku. "Książę" z Montparnasse, zbuntowany artysta i szarmancki "Modi" kochany przez kobiety. A jednocześnie alkoholowo-narkotykowy wrak człowieka i osamotniony geniusz, którego sztukę wszyscy odrzucili. Pod barwną legendą jak z folderu reklamowego, kryje się ból, rozpacz i autodestrukcja.
Szef Mocnej Kultury, Jarosław Jarry Jaworski zabiera was na wyboistą drogę życia i śmierci Amedeo Modiglianiego. Padną trudne pytania. Chociażby to, czy Modigliani zasługuje na zachwyt jaki otacza jego postać i sztukę?

Będzie też pytanie najważniejsze. Jak to się stało, że malarz który malował niemal wyłącznie portrety namalował w życiu tylko jeden autoportret i to niedługo przed śmiercią? Co chciał w nim ukryć, a może - co chciał nam powiedzieć?...

Jarosław Jarry Jaworski
Influencer, twórca projektu popularyzacji sztuki Mocna Kultura. Radiowiec, podcaster, scenarzysta filmowo-radiowy. Prowadzący spotkania autorskie z filmowcami, pisarzami i krytykami sztuki od Wojciecha Smarzowskiego, przez marka Krajewskiego po Andę Rottenberg.
Przez wiele lat dziennikarz i twórca programów autorskich w radiu (RMF, PAP, Polskie Radio). Dyrektor PR i promocji ponad 20 festiwali i instytucji (m.in. Camerimage, Tofifest, festiwale teatralne, muzyczne i artystyczne).

Twórca i członek kolektywu artystyczno-satyrycznego Kompania M3 , z którym wystąpił na Festiwalu Teatralnym w Awinionie i nakręcił pełnometrażową komedię o Krzyżakach. Jako rysownik satyryczny współpracował z ponad 40 tytułami prasowymi (m.in. Playboy, Rzeczpospolita, Dziennik Bałtycki). Wielokrotnie nagradzany na zagranicznych festiwalach rysunku satyrycznego od Korei Południowej po Azerbejdżan. Od kilku lat zajmuje się prowadzeniem ekosystemów social mediowych (FB, IG, LinkedIn), dla partnerów biznesowych, a szczególnie dla sektora kultury i sztuki.

 

Informacja o biletach

  • Bilet normalny
    25 zł
Bilety dostępne na stronie kupbilecik.pl
Informacje o biletach: tel. 519 166 301

Opinie

Sprawdź się

Ile oddziałów ma Gdański Archipelag Kultury?