Aktualnie brak w repertuarze trójmiejskich teatrów

Jappe - spektakl gościnny

spektakl dramatyczny
kasy:
58 557-42-47
wystawia:
Teatr w Blokowisku
w ramach wydarzenia:
II Festiwal Monoblok
Teatr Chance/Teatr Druga Strefa z Warszawy
Jeppe

Inspiracją spektaklu stał się film Larsa von Triera "Idioci".

Opowiada historię członka zbuntowanej grupy ludzi, którzy symulując choroby psychiczne pozwalali sobie na przekraczanie norm społecznych. Grupa rozpadła się, ale Jeppe pozostał wierny jej ideom. Powrót do rzeczywistości oznaczałby dla niego utratę pozornej, bo uzależnionej od łamania konwenansów wolności. Poza tym musiałby sobie uświadomić, że kobieta jego życia Josephine, też należy do przeszłości. Smutek i osamotnienie to cena jaką płaci za usprawiedliwiającą brak logiki wolność. Bohaterowi pozostają tylko emocje, jedyne prawo rządzące jego światem.

Pobyt w pokoju Jeppe to nie tylko okazja do uczestnictwa w chaotycznych wspomnieniach ale i możliwość zmierzenia się z traumatycznymi przeżyciami, które zazwyczaj są spychane w podświadomość albo rozpamiętywane samotnie w czterech ścianach. Właśnie dlatego widz, świadek tych rozważań, musi zastanowić się czym jest tak zwana normalność, która definiuje obłęd.

Odpowiedź na pytanie czy Jeppe nie chce czy nie może zmierzyć się z realnym światem to intymna podróż, w którą zabiera widza Marcin Zarzeczny. Reżyserii podjęła się laureatka warsztatów reżyserskich "Monologi" Krystiana Lupy, Ewa Kaleta. W maju 2011 spektakl reprezentował Polskę na Międzynarodowym Czarnomorskim Festiwalu Teatralnym w Trabzonie, w Turcji, a 28. czerwca będzie prezentowany czeskiej widowni podczas XIII Międzynarodowego Festiwalu Teatrów Niezależnych w Pradze.

Reżyseria: Ewa Kaleta

Występuje:
Marcin Zarzeczny

-----

Marcin Zarzeczny - aktor, ukończył Państwowe Studium Aktorskie im. A. Sewruka przy Teatrze im. S. Jaracza w Olsztynie. Współpracuje z teatrami warszawskimi: Na Woli i Komedią oraz z Teatrem Dramatycznym w Wałbrzychu. Wcześniej występował także w Teatrze Polskim w Szczecinie, Teatrze Ludowym w Krakowie, Teatrze Wytwórnia w Warszawie oraz Teatrze im. Jaracza w Olsztynie.

Opinie

Walczymy z przemocą słowną

Kasujemy opinie obraźliwe i nie na temat

Twoja opinia

Dodaj opinię

Odpowiedz

Dodając opinię akceptujesz regulamin dodawania opinii.
Administratorem Twoich danych osobowych jest Trojmiasto.pl Sp. z o.o.. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.

Pod patronatem

Nadchodzące premiery