stat
Impreza już się odbyła

Japońskie latawce Koi-nobori (warsztaty online)

  • środa, 5 maja, godz. 10:00 - 17:00
  • Lokalizacja
    Online
    Organizator: Plama
  • Bilety
    wstęp wolny

Japońskie święto narodowe, które odbywa się corocznie 5 maja i jest ostatnim świętem Złotego Tygodnia. To dzień poświęcony szanowaniu osobowości dzieci i świętowaniu ich szczęścia.Z tej okazji GAK Plama zaprasza dzieci i dorosłych na warsztaty tworzenia tradycyjnych latawców Koi-nobori. Podczas warsztatów poznamy też japońską legendę, która zapoczątkowała święto oraz zwyczaje związane obchodami Dnia Dziecka w Japonii.

Koi-nobori swoim kształtem przypominają rękawy-wskaźniki wiatru stosowane np. na lotniskach. Są one zrobione z papieru, tworzywa sztucznego lub materiału, z namalowanym karpiem.
Udział w wydarzeniu jest bezpłatny (ilość miejsc ograniczona). Zajęcia przeprowadzone będą w formie online na platformie zoom.

Odbiór materiałów w siedzibie Plama GAK. Gdańsk ul. Pilotów 11, w godzinach 10 -17 (poniedziałek piątek).

Warsztaty poprowadzi Karolina Pielak, absolwentka wydziału malarstwa na Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku. W 2018 roku obroniła pracę dyplomową w pracowni prof. Piotra Józefowicza z aneksem powstałym w pracowni rysunku multimedialnego prowadzonym przez dr hab. Przemysława Łopacińskiego. Pasjonatka kultury japońskiej, trzykrotnie odwiedziła kraj kwitnącej wiśni.
 

Opinie

Walczymy z przemocą słowną

Kasujemy opinie obraźliwe i nie na temat

Twoja opinia

Dodaj opinię

Odpowiedz

Dodając opinię akceptujesz regulamin dodawania opinii.
Administratorem Twoich danych osobowych jest Trojmiasto.pl Sp. z o.o.. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.

Sprawdź się

W 2017 roku brytyjski książę William i księżna Kate odwiedzili: