• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport
stat
Impreza już się odbyła
PATRONAT

Japonia niezmiennie - wystawa fotografii

Zapraszamy na wystawę fotografii autorstwa Jacka M. Kozłowskiego i Agnieszki Kmieciak - drugą część cyklu "Tryptyk japoński". Prace artystów można oglądać w Galerii Sztuki Nowy Warzywniak od 27 lutego do 13 marca.

Jacek M. Kozłowski, urodzony i przez większość życia związany z Warszawą, od kilku lat mieszka w Gdańsku. Pasjonuje się fotografią od kilkudziesięciu lat. Spotkania z wybitnymi fotografami i twórcami Edwardem Hartwigiem, Witoldem Dederko, Zofią Niesiorowską, czy Andrzejem Strumiłło stały się inspiracją i motywacją do własnych poszukiwań twórczych. Od 1995 roku odbywa regularne wyprawy do Japonii, podczas których przy pomocy fotografii zapisuje swoje odczucia i emocje związane z tym krajem. Obserwuje ludzi, obyczaje, przyrodę, krajobrazy i architekturę. Jest członkiem Gdańskiego Towarzystwa Fotograficznego.

Agnieszka Kmieciak, gdańszczanka z urodzenia i wyboru, miłośniczka fotografii oraz kultury i tradycji Japonii, którą pasjonuje się i odwiedza od 2005 roku. Z wykształcenia polonistka, z powołania joginka. Spiritus movens Fuji-San, Ośrodka Edukacji Prozdrowotnej w Gdańsku.

Wystawa Niezmiennie Japonia jest drugą częścią cyklu Tryptyk japoński. Wystawa była prezentowana po raz pierwszy w 2020 roku w Galerii Przy Kozach w Służewskim Domu Kultury W Warszawie. Odwiedził ją Ambasador Japonii oraz wielu gości ze świata kultury.

Przeczytaj także

Opinie

Sprawdź się

"Seks dla opornych" w reż. Krystyny Jandy w Teatrze Wybrzeże to trójmiejski fenomen. Kto wystąpił w głównych rolach?