stat
Impreza już się odbyła

Janusz Radek - Serwus Madonna

 • czwartek, 4 listopada, godz. 19:00
 • Lokalizacja
  Filharmonia Kaszubska Wejherowo, Jana III Sobieskiego 255
 • Bilety
  89,
  ulgowy 79
  sprzedaż: 58 672-27-75

Janusz Radek wraca z kultowym recitalem Serwus Madonna z utworami wykonywanymi niegdyś m.in.: przez Ewę Demarczyk.

gru 17

piątek, godz. 20:00

Sopot,
bilety 40 zł
gru 18

sobota, godz. 18:00

Gdańsk,
bilety 15 zł
ulgowy 12 zł
Serwus Madonna, to kultowy program koncertowy Janusza Radka, zawierający piosenki kompozytorów Piwnicy Pod Baranami: Zygmunta Koniecznego, Andrzeja Nowaka, Andrzeja Zaryckiego, Jana Kantego Pawluśkiewicza. Utwory znane między innymi z wykonań Ewy Demarczyk i Haliny Wyrodek, to nie tylko przypomnienie liryki krakowskiej, ale także hołd złożony Artystom krakowskim. Nade wszystko jednak, to pięknie oprawione muzycznie i poetycko historie miłości, namiętności, tęsknot- po prostu życia.

poezja śpiewana - koncerty w Trójmieście


Program Serwus Madonna w 2004 roku doczekał się realizacji telewizyjnej pod tytułem Niebo złote Ci otworzę, a jesienią trafił na płytę studyjną. Ta właśnie płyta przyniosła Artyście nominację do nagrody Fryderyki w kategoriach płyta poetycka i wokalista. Janusz Radek z tym recitalem zagrał w całej Polsce ponad 300 koncertów.

Wacław Krupiński z Dziennika Polskiego, tak wówczas opisywał ten program: To znakomicie zaśpiewane piękne piosenki, w których Radek pokazuje nie tylko niesamowite warunki wokalne, ale i wrażliwość. Dzięki niej odczytuje każdą z tych legendarnych piosenek oddzielnym kluczem, także inną barwą głosu. Bo też mając do dyspozycji kompozycje Zygmunta Koniecznego, Andrzeja Zaryckiego, Andrzeja Nowaka, Jana Kantego Pawluśkiewicza przebojowe Jak kania dżdżu, czy Andrzeja Zielińskiego Nie widzę ciebie w mych marzeniach ma w czym zaistnieć. I tak snuje fantastycznie opowieści o tych dwojgu, co tańczyli zapamiętale walca, o Tomaszowie (przywracając zarazem Tuwimowskim wierszom męski charakter), o skrzypku Hercowiczu, o cudownych narodzinach Bolesława Krzywoustego I choć zachowano w piosenkach oryginalną aranżację, on potrafi nadać im inny smak, swój wyraz, otulić własną wrażliwością. O ile bowiem poprzednia płyta, Królowa Nocy, ujawniła głównie wyjątkowe możliwości Janusza Radka operowania głosem, zabawy nim, niebywałej ekspresji, o tyle ta odsłania jego wrażliwość, którą z takim czuciem i subtelnością przekłada na rozmaite barwy swojego głosu.

Opinie

Walczymy z przemocą słowną

Kasujemy opinie obraźliwe i nie na temat

Twoja opinia

Dodaj opinię

Odpowiedz

Dodając opinię akceptujesz regulamin dodawania opinii.
Administratorem Twoich danych osobowych jest Trojmiasto.pl Sp. z o.o.. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.

Sprawdź się

Najmłodszym teatrem w Trójmieście spośród niżej wymienionych jest: