stat
Wydarzenie już się odbyło

Janusz Leon Wiśniewski spotkanie autorskie on-line

We wtorek, 3 listopada Janusz Leon Wiśniewski wprost z Biblioteki Chylonia na żywo opowie o swoich ostatnich książkach: Nazwijmy to miłość i Koniec samotności. Spotkanie będzie transmitowane na facebooku biblioteki. Startujemy o godzinie 17.00.

Link do transmisji: FB Biblioteki Gdynia.

W Nazwijmy to miłość, poznajemy kolejne opowieści i bohaterów kobiety i mężczyzn w różnym wieku i kondycji, o różnym wykształceniu, preferencjach seksualnych czy statusie majątkowym i przekonujemy się, że wszyscy, świadomie i szczerze lub też okłamując siebie i tkwiąc w toksycznych schematach, na każdym etapie życia szukają tylko jednego: odrobiny szczęścia.

Z kolei Koniec samotności jest kontynuacją Samotności w Sieci, książki-fenomenu. Główni bohaterowie Końca samotności to nowe pokolenie. Kuba i Nadia również poznali się dzięki Internetowi, ale w klasztorze. Ich związek jest całkowitym przeciwieństwem chłodnej relacji łączącej rodziców Kuby. Wszystkie postaci niespodziewanie połączy jedna książka, a historia Nadii i Jakuba nabierze niespodziewanego, wręcz kryminalnego tempa.

Janusz Leon Wiśniewski (ur. 1954) naukowiec i pisarz. Ukończył Technikum Rybołówstwa Morskiego w Kołobrzegu, magister fizyki (Uniwersytet Mikołaja Kopernika), magister ekonomii (także UMK), doktor informatyki (Politechnika Warszawska) oraz doktor habilitowany chemii (Politechnika Łódzka).

Jako pisarz zadebiutował w roku 2001 powieścią Samotność w Sieci, na podstawie której powstał film oraz serial telewizyjny wyprodukowany przez TVP. Jest autorem wielu powieści, zbiorów opowiadań, esejów, a także rozpraw popularno-naukowych. Ostatnio ukazała się jego powieść pt. Koniec samotności, która jest kontynuacją (po 18 latach) kultowej Samotności w Sieci Tłumaczenia jego książek ukazały się w 19 krajach. Między innymi w Rosji, Chinach, Włoszech, Turcji, Holandii, Belgii, Rumunii, na Ukrainie, Białorusi, w Bułgarii, Albanii, Wietnamie, na Litwie, na Łotwie i w Armenii. Ojciec dwóch córek: Joanny oraz Adrianny.
Spotkanie poprowadzi Zuzanna Gajewska: www.facebook.com/Promotorkaczytelnictwa

Współfinansowane z programu Instytutu Książki Dyskusyjne Kluby Książki.

Opinie

Walczymy z przemocą słowną

Kasujemy opinie obraźliwe i nie na temat

Twoja opinia

Dodaj opinię

Odpowiedz

Dodając opinię akceptujesz regulamin dodawania opinii.
Administratorem Twoich danych osobowych jest Trojmiasto.pl Sp. z o.o.. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.

Sprawdź się

W którym roku gdańska publiczność miała okazję po raz pierwszy obejrzeć film "Blaszany Bębenek"?