• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport
stat
Impreza już się odbyła
PATRONAT

Janek Pentz | koncert gitarowy

Zapraszamy na unikalne spotkanie z finezją muzyki instrumentalnej. To spojrzenie na pozornie odległy świat, który każdy powinien odkryć. Podróż do wnętrza, rozmowa z niedoskonałością, poszukiwanie świateł. Chciałbym, żeby ta jedna gitara, ta jedna opowieść, mogła stać się rozdziałem także Twojej własnej historii - tak o swoim nowym albumie "PARADOX" mówi akustyczny gitarzysta fingerstyle i kompozytor, Janek Pentz.

Janek to polski gitarzysta fingerstyle i kompozytor. Ma za sobą wspólne koncerty z gwiazdami, m.in. Tommy Emmanuel, Andy McKee, Andrew York, Mike Dawes, Alex Misko or Daniel Cavanagh (Anathema) i współpracę z wieloma znakomitymi artystami. Koncertował w Polsce, Niemczech, Wielkiej Brytanii, we Włoszech, na Łotwie, w Austrii, Belgii, Holandii i w Watykanie, grając na festiwalach i koncertach indywidualnych. Wydał trzy autorskie, solowe płyty. W Polsce został doceniony dzięki ciągłym trasom koncertowym i występom na żywo (ponad 250 koncertów) jako solista-wirtuoz fingerstyle, ale także dzięki występom w duecie z najbardziej ikonicznymi wokalistkami polskiej sceny, jak Edyta Geppert czy Martyna Jakubowicz, dodając swoje świeże muzyczne podejście do ich dziedzictwa. Otwierał koncerty Kwiatu Jabłoni, polskich gwiazd pop, także na terenie PGE Stadionu Narodowego. Zwycięzca wielu prestiżowych konkursów, ostatnio HASPA Guitar Cup w Hamburgu.

muzyka poważna - koncerty w Trójmieście


Koncert Janka Pentza w Oliwskim Ratuszu Kultury będzie intymną rozmową z dźwiękiem.

Recital to bliskie spotkanie artysty i publiczności; wymiana myśli, wspólne przeżywanie intensywnych emocji wypełniających nastrojowy wieczór; zadawanie pytań, ale i odprężenie. Spokój i ekscytacja. Doświadczenie; pamięć o nim wciąż przyciąga nas tam, skąd pochodzi. Stwórzmy to razem.


 

Opinie

Sprawdź się

Gdzie pierwotnie mieściła się siedziba starego Żaka znanego jako Klub Studentów Wybrzeża Żak?

 

Najczęściej czytane