Aktualnie brak w repertuarze trójmiejskich teatrów

Jakub

teatr tańca
kasy:
58 344-05-73
wystawia:
Klub ŻAK
data premiery:
26 czerwca 2011
czas trwania:
35 min. (bez przerw)
w ramach wydarzenia:
Gdański Festiwal Tańca
10.0 1 ocena 1 10
Jakub
Filip Szatarski

Filip Szatarski: spektakl "Jakub" jest kontynuacją japońskiego projektu "Artist in residence 2005" zrealizowanego w ramach Akiyoshi Art Village Yamaguchi. Jakub powraca w polskiej rzeczywistości 2011. Do realizacji zaprosiłem trójmiejskich artystów, a poprzednia opowieść - bardziej intymna - tu i teraz przeobraża się w zabawę performancem, ikonami polityki i pop kultury, zabawę chronologią faktów oraz fikcją. "Jakub" to spektakl podejmujący polemikę na temat konfabulacji i fikcji oraz ubrania tych zagadnień w formy sceniczne które powstają z nadmiaru... Pytanie kim jest Jakub zostaje podjęte kolejny raz...

Choreografia: Filip Szatarski, Julia Mach
Reżyseria: Filip Szatarski
Wirtualnie: Piotr Michalski, Grzegorz Wolf
Projekcje wideo: Kamila Chomicz
Reżyseria świateł: Filip Szatarski

Wykonawcy: Filip Szatarski, Tomek Bergmann, Grzegorz Welizarowicz

Zrealizowano we współpracy z Klubem Żak oraz dzięki wsparciu finansowemu Urzędu Miasta Gdańsk.

Filip Szatarski - od 1996 roku związany z Teatrem Dada von Bzdülöw. 1998-2003 występował w produkcjach Teatru Miejskiego im. Gombrowicza w Gdyni. Od 2001 roku pracuje w Europie jako tancerz i choreograf, między innymi Tanz Hotel, TanzAtelier Wien, Smafu Compagnie Wien, Blue Elephant Dusseldorf. W roku 2005 realizował solowy program "Artist in Residence", będąc gościem Yamaguchi Art Vilage Centem w Japonii. W roku 2006 jako dyrektor artystyczny zrealizował międzynarodowy projekt "Nietolerancja" (Gdańsk | Brema). Zajmuje się kompozycją choreografii i ruchu scenicznego dla teatrów dramatycznych i niezależnych projektów teatralnych. Zrealizował cztery własne produkcje współpracując z: Mileną Rewinską, Celine Bacque, Tae Hee Kim, Julią Mach. Ostatnią pracą jest solowy spektakl zatytułowany "Jakub". Współpracował z muzykami i artystami wizualnymi między innymi: Guntherem Berger, Tymonem Tymanskim, Johanna Doderer, Kamila Chomicz, Tomkiem Bergmanem Lewandowskim.

Julia Mach - tancerka, choreograf, absolwentka Wiedeńskiej Stadt Opera i Rotterdamse Dance Academy. W latach 2002-2003 pracowała jako solistka Graz Operahause. Od roku 2003, w Wiedniu, jako artystka niezależna współpracuje z choreografami Liquid Loft, Tanztheater Wien i Pilottanzt. W roku 2005 uznana została przez Ballet Tanz International za najbardziej utalentowaną tancerkę w Austrii. Z Teatrem Dada von Bzdülöw współtworzyła spektakle "Eden" i "Barricade of Love". Współpracuje z artystami video-artu, między innymi Klausem Obermaierem i Ars Electronica Futurelab ("Święto Wiosny" Strawińskiego | Brucknerfest | Linz).

Grzegorz Welizarowicz - muzyk, kompozytor, performer, współzałożyciel zespołów Mordy i Good Gilr Killer, skomponował muzykę do spektakli takich teatrów jak: Teatr Dada von Bzdülow | Teatr Okazjonalny | Good Gilr Killer | Julia Mach. Laureat Nagrody Miasta Gdańska dla Młodych Twórców w Dziedzinie Kultury | 2006. Gitarzysta basowy, bębniarz, aktor, anglista. W latach 1993-1998 (wraz z Grzegorzem Nawrockim - obecnie Kobiety, Poganie) współtworzył zespół Ego. Od 1994 muzyk i twórca w zespole Mordy (wraz z Tomaszem P. Lewandowskim | Marcinem Dymiterem i Bartkiem Adamczakiem). W latach 1998 - 1999 współpracował z zespołem Croffessima (między innymi z: Tomaszem Szwelnikiem z Szwelas & Rogulus Project). Od 1998 roku stale gra w zespole Chlupot Mózgu z Jackiem Staniszewskim i Przemkiem Dyakowskim. W latach 2000 i 2001 uczeń African Drum Class w San Diego, prowadzonej przez Nana Yaw Asiedu, afro-amerykańskiego muzyka, współpracującego wcześniej z Herbie Hancockiem (płyta This is the Drum) i Quincy.

Tomek Bergmann - współzałożyciel zespołu Mordy, reżyser i operator. Autor wideoprojekcji do spektakli oraz nagradzanych klipów i filmów reklamowych. Jako performer występował w kilku spektaklach.

Opinie

Walczymy z przemocą słowną

Kasujemy opinie obraźliwe i nie na temat

Twoja opinia

Dodaj opinię

Odpowiedz

Dodając opinię akceptujesz regulamin dodawania opinii.
Administratorem Twoich danych osobowych jest Trojmiasto.pl Sp. z o.o.. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.

Pod patronatem

Nadchodzące premiery