stat
Wydarzenie już się odbyło

Jakub Szamałek online. Spotkanie autorskie

sie 4

środa, godz. 18:00 - 19:30

Gdynia, Park na Kamiennej Górze
Wstęp wolny
sie 19-22

czwartek - niedziela, godz. 9:00

Sopot, miasto
Wstęp wolny
Wszyscy jesteśmy podsłuchiwani, wszyscy jesteśmy obserwowani. Nieważne, czy jesteśmy kimś ważnym, czy nie.
Z Jakubem Szamałkiem, współtwórcą m.in. trylogii Ukryta sieć porozmawia o przyszłości i teraźniejszości Barbara Piórkowska.

Jakub Szamałek - urodzony w 1986 w Warszawie. Pisarz, scenarzysta gier komputerowych (współtwórca m.in. "Wiedźmin 3", "Cyberpunk 2077"), laureat Nagrody Wielkiego Kalibru oraz Złotego Pocisku. Absolwent University of Oxford, doktor archeologii śródziemnomorskiej University of Cambridge, stypendysta Fundacji Billa i Melindy Gatesów. Autor trylogii kryminalnej o ateńskim detektywie Leocharesie. Wraz z Marią Pawłowską wydał książeczkę dla dzieci "Kim jest Ślimak Sam?", która została wpisana na Listę Skarbów Muzeum Książki Dziecięcej. W styczniu 2019 roku ukazała się jego bestsellerowa powieść "Cokolwiek wybierzesz", pierwsza część cyklu Ukryta sieć. Druga część, "Kimkolwiek jesteś" miała premierę w październiku 2019 roku, a trzecia i ostatnia, "Gdziekolwiek Spojrzysz", jesienią 2020 roku.
Barbara Piórkowska - pisarka, poetka, krytyczka literacka. Autorka opartej na słowiańskich motywach powieści Kraboszki (2020), Szklanki na pająki (2010/201, prozy Utkanki (2014), czterech tomów poetyckich, w tym ostatniego pt. Syberia (2016), audiobooka poetyckiego, tekstów do piosenek (płyta Piórko Natalii Grzebały); współtwórczyni spektakli poetyckich i teatralnych. Nauczycielka w pracowni kreacji literackich i blogów w Pałacu Młodzieży w Gdańsku (2002-201i trenerka warsztatów twórczego pisania m.in. na ogólnopolskim festiwalu rozwojowym dla kobiet Progressteron. Nominowana do Nagrody Miasta Gdańska w Dziedzinie Kultury Splendor Gedanensis za rok 2010. Laureatka Nagrody Gdańskich Bibliotekarzy Pro Libro Legendo za rok 2010. W przygotowaniu autorki: tom poetycki o roślinach i powieść Gaja.

Wydarzenie odbywa się w ramach projektu "Książka nas uratuje!" dofinansowanego ze środków Miasta Gdańska.
Organizator: Krytyka Polityczna Świetlica w Trójmieście
Partner: Foksal Grupa Wydawnicza,( Foksalove) #GDANSKCZYTA

Informacja o biletach

Wydarzenie online

Opinie

Walczymy z przemocą słowną

Kasujemy opinie obraźliwe i nie na temat

Twoja opinia

Dodaj opinię

Odpowiedz

Dodając opinię akceptujesz regulamin dodawania opinii.
Administratorem Twoich danych osobowych jest Trojmiasto.pl Sp. z o.o.. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.

Sprawdź się

W jakim okresie obecna główna jednostka Muzeum Historycznego Miasta Gdańska, czyli Ratusz Głównego Miasta, spełniał funkcję siedziby władz Gdańska?