• Kino
 • Mapa
 • Ogłoszenia
 • Forum
 • Komunikacja
 • Raport

Jakie spektakle gościnne zobaczymy jesienią w Trójmieście?

Łukasz Rudziński
5 września 2016 (artykuł sprzed 7 lat) 
Pobudka w towarzystwie nagiej, pięknej nieznajomej po wieczorze kawalerskim nie wróży nic dobrego, ale z pewnością prowadzić będzie do wielu zabawnych sytuacji w komedii "Ślub doskonały", granej 10 października w Teatrze Muzycznym w Gdyni. Pobudka w towarzystwie nagiej, pięknej nieznajomej po wieczorze kawalerskim nie wróży nic dobrego, ale z pewnością prowadzić będzie do wielu zabawnych sytuacji w komedii "Ślub doskonały", granej 10 października w Teatrze Muzycznym w Gdyni.

Wrzesień będzie ostatnim miesiącem wytchnienia dla wielbicieli serialowych twarzy, aktorów znanych z wielkiego i srebrnego ekranu oraz aktorskich celebrytów, obecnych w telewizjach śniadaniowych. W październiku i listopadzie przyjedzie do Trójmiasta wiele spektakli komercyjnych. Przyglądamy się najciekawszym, naszym zdaniem, propozycjom."Ślub doskonały" z Teatru Kwadrat w Warszawie, 10 października, Teatr Muzyczny w Gdyni, Duża Scena

Szalona komedia obyczajowa zawsze jest w cenie. Tym razem pewien przyszły pan młody budzi się po wieczorze kawalerskim w towarzystwie pięknej nieznajomej, odzianej jedynie w "strój Ewy". Tymczasem jego narzeczona czeka tuż za progiem. Propozycja Teatru Kwadrat w Warszawie jest satyrą na weselny kicz, w którym wije się główny bohater, grany przez Pawła Małaszyńskiego. Bill za wszelką cenę chce wyjść z przedmałżeńskiej sytuacji kryzysowej obronną ręką. Czy mu się uda, widzowie Teatru Muzycznego przekonają się 10 października. Oprócz Małaszyńskiego, na scenie podziwiać będzie można m.in. Katarzynę Glinkę, Martę Żmudę Trzebiatowską, Ewę Kasprzyk czy Andrzeja Nejmana.

"Między łóżkami" Teatru Capitol w Warszawie, 16 października, Scena Teatralna NOT w Gdańsku

Propozycja w sam raz dla osób, które pragną z bliska obejrzeć znanych i lubianych aktorów. Artur Barciś, Lesław Żurek, Katarzyna Skrzynecka, czy Radosław Pazura to aktorzy, których bliżej przedstawiać nie trzeba. Grają w produkcji Teatru Capitol w Warszawie. Format spektaklu przypomina serial "Daleko od noszy", a intryga budowana jest z szeregu absurdalnych zdarzeń - złodziej chce by go skazano, zdesperowana matka podejmuje pracę w seks-telefonie, by umożliwić dziecku naukę na uczelni wyższej, a na łożu śmierci też, jak się okaże, może być wesoło... Reżyserii tekstu Norma Fostera podjął się Artur Barciś.

"Ich czworo" Teatru Polonia to opowieść o rozkładzie rodziny, sportretowanej w ostatnim jej stadium pod okiem Jerzego Stuhra, występującego w podwójnej roli - reżysera i aktora. Spektakl zobaczyć można 18 października w Teatrze Muzycznym. "Ich czworo" Teatru Polonia to opowieść o rozkładzie rodziny, sportretowanej w ostatnim jej stadium pod okiem Jerzego Stuhra, występującego w podwójnej roli - reżysera i aktora. Spektakl zobaczyć można 18 października w Teatrze Muzycznym.
"Ich czworo" Teatru Polonia w Warszawie, 18 października, Teatr Muzyczny w Gdyni, Duża Scena

Małżeński trójkąt został zaprezentowany w tekście Gabrieli Zapolskiej z pewną tkliwością, ale z ogromną dozą zabarwionej satyrą złośliwości. Para z wieloletnim stażem żyje razem, choć tak naprawdę osobno. Ona tylko czeka, by mieć chwilę dla kochanka, on zrozpaczony wciąż wzdycha za żoną, poniekąd godząc się na rolę rogacza, by wciąż móc być przy niej. Pikanterii dodaje fakt, że konfliktom i kryzysom rodzinnym przygląda się mała Lila, ich córka. Spektakl wyreżyserowany przez Jerzego Stuhra ma doborową obsadę - reżyser sam siebie obsadził w głównej roli Męża, zaś partnerują mu m.in. Sonia Bohosiewicz, Renata Dancewicz czy Iza Kuna.

"Kiedy kota nie ma..." Teatru Capitol w Warszawie, 4 listopada, Sala Koncertowa Portu Gdynia, 5 listopada, Scena Teatralna NOT w Gdańsku

Tym razem będzie można pośmiać się z dwóch zabawnych angielskich małżeństw, które udają się w podróż do Saint Tropez, gdzie chcą ożywić swoje pożycie małżeńskie. Jednak wspólne wakacje od początku podszyte są rywalizacją, zaś problemów wcale nie ubywa, wręcz przeciwnie. W spektaklu grają m.in. Katarzyna Skrzynecka i Piotr Zelt. Wyreżyserował go Andrzej Rozhin w warszawskim Capitolu.

Niełatwe jest życie bigamisty, zwłaszcza gdy perfekcyjny grafik zostaje zaburzony i John pojawia się nie tam, gdzie powinien. Na szczęście zawsze może liczyć na swojego przyjaciela Stanleya. "Mayday. Run For Your Wife" zobaczymy w Teatrze Muzycznym 7 listopada. Niełatwe jest życie bigamisty, zwłaszcza gdy perfekcyjny grafik zostaje zaburzony i John pojawia się nie tam, gdzie powinien. Na szczęście zawsze może liczyć na swojego przyjaciela Stanleya. "Mayday. Run For Your Wife" zobaczymy w Teatrze Muzycznym 7 listopada.
"Mayday. Run For Your Wife" Och-Teatru w Warszawie, 7 listopada, Teatr Muzyczny w Gdyni, Duża Scena

Tej jesieni przyjrzeć się będzie można dwóm gościnnym farsom Raya Cooneya, uważanym za jedne z najlepszych na świecie. Przygody niepoprawnego taksówkarza-bigamisty w "Mayday. Run For Your Wife" zaczynają się od wypadku, po którym główny bohater cierpi na zaniki pamięci. Dlatego jego misterny plan by prowadzić dwa domy, z dwiema rodzinami, zaczyna drżeć w posadach. Spektakl przygotował warszawski Och-Teatr w obsadzie m.in. z Rafałem Rutkowskim (John Smith) i Arturem Barcisiem w kluczowej roli Stanleya Kowalskiego. Spektakl reżyseruje Krystyna Janda.

"Pozytywni" Teatru IMKA w Warszawie, 8 listopada, Teatr Muzyczny w Gdyni, Duża Scena

Ewa to spełniona żona i matka oraz wzięta psychoterapeutka, zaś jej pacjenci przynoszą swoje historie, które w ułożone, stateczne życie Ewy wniosą wiele zmian. W spektaklu Krzysztofa Czeczota gra czwórka bardzo ciekawych aktorów: Magdalena Boczarska, Olga Bołądź, Janusz Chabior oraz Łukasz Simlat. Do czego doprowadzą sesje z osobliwymi pacjentami, widzowie dowiedzą się w Teatrze Muzycznym 8 listopada.

Drugą część przygód niepoprawnego taksówkarza-bigamisty obejrzeć można na Scenie Teatralnej NOT 20 listopada, gdzie zaprezentuje się Teatr Palladium, z Michałem Koterskim w roli Stanleya. Drugą część przygód niepoprawnego taksówkarza-bigamisty obejrzeć można na Scenie Teatralnej NOT 20 listopada, gdzie zaprezentuje się Teatr Palladium, z Michałem Koterskim w roli Stanleya.
"Kolacja dla głupca" Teatru Ateneum w Warszawie, 14 listopada, Teatr Muzyczny w Gdyni, Duża Scena

Duet aktorów warszawskiego Teatru Ateneum to marka sama w sobie: Piotr Fronczewski z Krzysztofem Tyńcem grają koncertowo i gdy tylko przyjeżdżają do Trójmiasta, witani są z w Trójmieście entuzjastycznie. Intryga dotyczy gry towarzyskiej, w której ludzie z wyższych sfer relaksują się, zapraszając na kolację zorganizowaną dla kolegów jakiegoś "głupca". Rywalizacja polega na tym, by zaprosić największego fajtłapę. Kolacja z Francois Pignonem (Krzysztof Tyniec) tylko początkowo przebiega według znanego zblazowanemu towarzystwu scenariusza...

"Mayday 2" Teatru Palladium w Warszawie, 20 listopada, Scena Teatralna NOT w Gdańsku

Ciąg dalszy przygód dzielnego taksówkarza-bigamisty Johna Smitha, który tym razem zmaga się z nowym zagrożeniem, które przyszło do niego wraz z rozwojem Internetu. Jego dzieci z obu małżeństw przypadkowo poznały się na czacie i chcą znajomość tę jak najszybciej przenieść do "reala", co przeraża ich ojca. Ponownie w roli przyjaciela-tarczy ochronnej wystąpi Stanley Gardner, który przez to porządnie narazi się większości członków rodzin taksówkarza. Na scenie zaroi się od znanych z seriali i telewizji śniadaniowych postaci - w roli Stanleya zobaczyć można Michała Koterskiego, tytułowego Johna kreuje Michał Milowicz, zaś dzieci taksówkarza grają Joanna Jabłczyńska (Viki) i Marcin Mroczek (Gavin).

Czy kłamstwo "w dobrej wierze" i prawda, która wychodzi na jaw po latach faktycznie mogą pomóc? Przekonają się o tym widzowie spektaklu "Kłamstewka", zagranego w Teatrze Muzycznym 28 listopada. Czy kłamstwo "w dobrej wierze" i prawda, która wychodzi na jaw po latach faktycznie mogą pomóc? Przekonają się o tym widzowie spektaklu "Kłamstewka", zagranego w Teatrze Muzycznym 28 listopada.
"Psiunio" Teatr Kamienica w Warszawie, 20 listopada, Sala Koncertowa Portu Gdynia

Zaginięcie psa służy za punkt wyjścia, by przyjrzeć się rytuałom, nawykom i przyzwyczajeniom małżonków, którzy z biegiem lat coraz mniej potrafią ze sobą rozmawiać, a nieoczekiwany i przykry brak pieska generuje szereg konfliktów, których przez lata jakoś udawało się uniknąć. Sztukę w tercecie rozgrywają Hanna Śleszyńska, Piotr Polk oraz Tomasz Sapryk. Jak potoczą się losy małżonków i ich przyjaciela oraz czy pies się odnajdzie, przekona się publiczność Sali Koncertowej Portu Gdynia.

"Kłamstewka" Teatru Kwadrat w Warszawie, 28 listopada, Teatr Muzyczny w Gdyni, Duża Scena

Przegląd komercyjnych spektakli kończymy prawdziwą "świeżynką" - spektaklem, który premierę będzie mieć pod koniec września, a już dwa miesiące później po raz pierwszy przyjedzie do Trójmiasta. Młode małżeństwo - Bill i Jane - przeżywają swoje wielkie szczęście, bo właśnie doczekali się potomstwa. Jednak gdy Jane poświęca się macierzyństwu, Billy przeżywa kryzys odrzucenia i wikła się w romans z dużo młodszą trenerką fitnessu. Jego ojciec wtajemniczony w tę sytuację zgadza się dochować tajemnicy, choć nie pochwala działania syna. Nic nie umknie jednak oku matki Billy'ego, która postanawia naprostować drogę, jaką obrał jej syn. Okaże się, że kłamstewka w dobrej wierze nie są nowym wynalazkiem... w spektaklu (debiucie reżyserskim Pawła Wawrzeckiego) oprócz reżysera ujrzymy na scenie Pawła Małaszyńskiego i Martę Żmudę Trzebiatowską oraz Ewę Kasprzyk.

Miejsca

Opinie (12) 1 zablokowana

 • A reszta?

  "Boeing Boeing"
  "Wariatka"
  "Kolacja na cztery ręce"
  i kilka innych...

  • 6 0

 • Nie potrafię zrozumieć...

  ...w jaki sposób te teatry zarabiają. Większość z tych opisów brzmi żenująco. Nie chciałbym oglądać takich filmów, a co dopiero dorosłych błaźniących się na scenie na żywo.

  • 12 10

 • Żenada - na poziomie kiepskich seriali . Czy ta naga , piękna nieznajoma to Ewa Kasprzyk ?

  • 9 5

 • sale (3)

  dlaczego teatry występują w jakiś salach ( NOT, Port Gdynia)??
  stoi pusty Teatr Szekspirowski, a w Teatrze Wybrzeże też tłumów nie ma, więc można by wygospodarować jakieś wolne terminy na fajne występy

  • 12 9

  • jakichś

   • 3 0

  • Warto byłoby wybrać się do Wybrzeża, żeby potem nie kompromitować się takim komentarzem.

   • 16 2

  • pustki w Wybrzeżu?

   Może nie jestem tam co tydzień, raczej raz na miesiąc, ale zawsze publiczność jest, i to w ilościach wypełniających salę, często ludzie z wejściówek okupują schody...

   • 6 0

 • Najlepsze spektakle są w teatrze opinii pod newsami na trójmiasto.pl

  • 11 1

 • Michał Koterski...

  Nie mam więcej pytań

  • 10 0

 • warszawskie teatry objazdowe po prowincji. grają głównie aktorzy-celebryci (bądź pseudoaktorzy vide Marcin Mroczek). ceny od 90-140zł, tylko gotówka

  • 14 1

 • strata czasu i piniendzy

  • 6 3

 • super

  Nie rozumiem tych gderań ! Przecież nikt nikogo nie zmusza do kupna biletu. Ja jestem zachwycona produkcjami Teatru Kwadrat i nigdy się na ich spektaklach nie zawiodłam. Na każdy spektakl kupuję bilety (prawda , nie są tanie), ale nie muszę jechać do Warszawy, aby zobaczyć Pawła Małaszyńskiego,Ewę Kasprzyk,Martę Żmudę Trzebiatowską, Kasie Glinkę, Pawła Wawrzeckiego, itd, itd. A już spektakl Teatru Ateneum "Kolacja Dla Głupca" z Piotrem Fronczewskim i Krzysiem Tyńcem w rolach głównych to prawdziwy rarytas - wart każdych pieniędzy. Byłam kilka razy, idę ponownie w listopadzie . A malkontenci niech nie wypisują bzdur, że ktoś kogoś obdziera z pieniędzy - chcesz to idziesz, nie chcesz siedzisz w domu i tyle ! Ja tak robię - wybieram to co lubię, płacę za bilety i idę na to na co mam ochotę !

  • 5 1

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Wydarzenia

Pobożni i cnotliwi. Dawni gdańszczanie w zwierciadle sztuki (1 opinia)

(1 opinia)
20 zł
spotkanie, wystawa, warsztaty

Kultura ludowa Pomorza Gdańskiego

wystawa

Wystawa "Kajko, Kokosz i inni"

wystawa

Sprawdź się

Sprawdź się

Jaki tytuł nosi wystawa ERGO Hestii w Muzeum Narodowym w Warszawie?

 

Najczęściej czytane