• Kino
 • Mapa
 • Ogłoszenia
 • Forum
 • Komunikacja
 • Raport

Jakie nowe spektakle zobaczysz przez internet?

Łukasz Rudziński
25 marca 2020 (artykuł sprzed 4 lat) 
aktualizacja: godz. 14:00 (26 marca 2020)
Najnowszy artykuł na ten temat Do teatru nie pójdziemy, ale spektakle są w sieci
W piątek, 27 marca, premierę online będzie miała bardzo dobra komedia Gdyńskiego Centrum Kultury - "Zacznijmy jeszcze raz" w reżyserii Tomasza Sapryka, jednego z aktorów przedstawienia. W piątek, 27 marca, premierę online będzie miała bardzo dobra komedia Gdyńskiego Centrum Kultury - "Zacznijmy jeszcze raz" w reżyserii Tomasza Sapryka, jednego z aktorów przedstawienia.

W internecie "uwalnianych" jest coraz więcej rejestracji spektakli teatralnych. Zarówno tych najnowszych, jak i nieco starszych produkcji. Przyglądamy się najciekawszym z nich, nie pomijając trójmiejskich propozycji. Zobacz, jakie premiery online i wydarzenia teatralne czekają nas w najbliższym tygodniu.Zobacz imprezy online w najbliższym czasieAktualizacja, czwartek 26 marca, godz. 14

Teatr na Plaży w Sopocie
świętuje Międzynarodowy Dzień Teatru online. Z tej okazji o godz. 19 zagrana zostania i wyemitowana specjalna wersja monodramu "Kocham Bałtyk" w wykonaniu Agnieszki Przepiórskiej (aktorki spektaklu "Ginczanka. Przepis na prostotę życia" Teatru na Plaży), przygotowana przez nią na własnym balkonie. Spektakl dostępny będzie online przez tydzień, do 3 kwietnia.

Nietypowe wydarzenie - fantazję online o premierze, która miała się odbyć 27 marca, przygotował Teatr im. Juliusza Słowackiego w Krakowie. Premiera online "Fantazji o Ludwiczku" odbędzie się również 27 marca o godz. 19. Również Teatr Ludowy w Krakowie oferuje kolejne spektakle online - w sobotę o godz. 19 zobaczyć będzie można przedstawienie "Rewizor. Będzie wojna!" autorstwa Artura Pałygi na motywach sztuki Gogola, w reżyserii Małgorzaty Bogajewskiej (powtórka tytułu w czwartek 2 kwietnia). Dla dzieci z kolei Teatr Ludowy proponuje spektakl "Syn Smoka" w reżyserii Tadeusza Łomnickiego (w sieci znajdzie się 31 marca o godz. 11). Z kolei zachęcony powodzeniem "Konformisty 2029", Teatr Łaźnia Nowa w Krakowie we wtorek 31 marca (godz. 20) organizuje jednorazową projekcję "Wałęsy w Kolonos" w reżyserii Bartosza Szydłowskiego z tytułową rolą Jerzego Stuhra.

Trójmiasto ma się coraz lepiejW weekend Teatr Wybrzeże zdecydował się na udostępnienie nagrania spektaklu, który zainaugurował scenę Stara Apteka - zobaczyć można było rejestrację "Ruskich" w reżyserii Adama Orzechowskiego. Jest szansa, że wkrótce zobaczymy inne propozycje.

Z kolei Gdynia Kulturalna opublikowała nagranie kolejnego spektaklu Teatru Gdynia Główna - po "Dzielnym kapitanie Ahabie" w reż. Grzegorza Kujawińskiego do sieci trafiło "Epitafium dla władzy" w reżyserii Ewy Ignaczak.

Zobacz spektakl - "Dzielny kapitan Ahab" online, reż. Grzegorz Kujawiński - TEATR DLA DZIECI;

Zobacz spektakl - "Epitafium dla władzy" online, reż. Ewa Ignaczak - dla dorosłych.

Musical w wykonaniu dzieci "Wielka Podróż Dorotki" Sopockiego Teatru Muzycznego Baabus Musiclis można oglądać w interencie w dwóch częściach. Pierwsza jest dostępna do 29 marca, druga będzie dostępna po tej dacie. Musical w wykonaniu dzieci "Wielka Podróż Dorotki" Sopockiego Teatru Muzycznego Baabus Musiclis można oglądać w interencie w dwóch częściach. Pierwsza jest dostępna do 29 marca, druga będzie dostępna po tej dacie.
Swoją produkcję w sieci opublikował też Teatr Dada von Bzdülöw. Udostępniono widzom spektakl "Intro" z 2015 roku, spektakl o śmierci w oparach absurdu, jak twórcy sami go określają.

Zobacz spektakl - "Intro" online, reż. Leszek Bzdyl i Katarzyna Chmielewska - dla dorosłych.

Z kolei Sopocki Teatr Muzyczny Baabus Musicalis, w którym występują dzieci pod okiem Jadwigi Kościk i Magdy Adamowskiej, udostępnia jeden ze swoich dziecięcych musicali - "Wielka podróż Dorotki". Spektakl podzielony został na dwie części, pierwszą oglądać można do niedzieli, 29 marca, do godz. 16. O tej porze udostępniona zostanie na Facebooku teatru druga część przygód Dorotki, Blaszanego Drwala i spółki.

Zobacz spektakl "Wielka podróż Dorotki" online, cz. 1 - (pierwsza część dostępna do 29 marca, do godz. 16, część druga dostępna od 29 marca, godz. 16) - TEATR DLA DZIECI.

Działające w Konsulacie Kultury Gdyńskie Centrum Kultury szykuje natomiast premierę online komedii "Zacznijmy jeszcze raz" w reżyserii Tomasza Sapryka. "Największą wartością sztuki i samego przedstawienia jest jasne przesłanie i misternie utkana intryga. Za pomocą różnych środków poznajemy prawdę o kryzysie małżeńskim i problemach związków z długoletnim stażem" - pisaliśmy w recenzji spektaklu. Przedstawienie będzie miało swoją premierę w internecie w piątek, 27 marca, o godz. 20 i będzie to jednorazowa emisja.

Wiele wartościowych spektakli z kraju i z zagranicyTeatr Polski im. Hieronima Konieczki w Bydgoszczy zaprasza na kolejne spektakle. Dla najmłodszych udostępniono "Wycinanki. List z morza" reż. Yojiro Ichikawy. Nieco starsze dzieci z pewnością zaciekawią "Opowieści zimowe", powstałe na podstawie baśni Hansa Christiana Andersena w reżyserii Igi Gańczarczyk. Natomiast dorośli mogą obejrzeć przedstawienie Grażyny Kani "Nordost" na postawie sztuki Torstena Buchsteinera, którego kanwą stały się tragiczne wydarzenia z moskiewskiego teatru na Dubrowce.

Zobacz spektakl - "Wycinanki. List z morza" online, reż. Yojiro Ichikawa - (dostępny do niedzieli, 29 marca, do godz. 20) - TEATR DLA DZIECI;

Zobacz spektakl - "Opowieści zimowe" online, reż. Iga Gańczarczyk - TEATR DLA DZIECI;

Zobacz spektakl - "Nordost" online, reż. Grażyna Kania - dla dorosłych.

Przedstawienie Teatru Soho w Warszawie, "Idiota" w reżyserii Igora Gorzkowskiego, dostępne jest online każdego dnia do końca marca w godzinach 18-21. Przedstawienie Teatru Soho w Warszawie, "Idiota" w reżyserii Igora Gorzkowskiego, dostępne jest online każdego dnia do końca marca w godzinach 18-21.
Strategie prezentowania spektakli online są jednak bardzo różne. Jedni po prostu wrzucają linki do spektakli na swoich stronach, inni organizują premiery projekcji online. Część udostępnionych nagrań spektakli trafia do sieci tylko na czas emisji, część można oglądać przez kilka, kilkanaście godzin lub dni. Są wreszcie tacy, którzy budują regularny repertuar online.

Do tych ostatnich zalicza się warszawski Teatr Soho prowadzony przez Igora Gorzkowskiego. Teatr Soho udostępnia w sieci nagranie "Idioty" Fiodora Dostojewskiego w reżyserii Gorzkowskiego... każdego dnia kwarantanny w godz. 18-21. Codziennie więc można obejrzeć przedstawienie, które zyskało dużą aprobatę widzów i krytyków.

W środę, 25 marca, czeka nas też jednorazowa okazja, by zobaczyć online spektakl Teatru Łaźnia Nowa w Krakowie - "Konformista 2029" w reżyserii Bartosza Szydłowskiego. Projekcja rozpocznie się o godz. 20. Również w środę o godz. 20 i także tylko w czasie premiery online zobaczyć można spektakl "Noce i dnie" Marii Dąbrowskiej w reżyserii Sebastiana Majewskiego, zrealizowanego w Teatrze im. Wojciecha Bogusławskiego w Kaliszu.

Spektakl "Tlen" Iwana Wyrypajewa w reżyserii Aleksandry Skorupy zaprezentuje w sieci Nowy Teatr im. Witkacego w Słupsku już w środę 25 marca. Przedstawienie dostępne będzie online przez kolejne 24 godziny. Z kolei w sobotę, 28 marca, (godz. 20) słupski teatr na tych samych zasadach zaprezentuje "Ulicę" Daniela Odiji w reżyserii Ivo Vedrala. Słupski teatr udostępnia zapisy techniczne przedstawień (statyczna kamera z tyłu sceny).

Do sieci trafił też dyplom białostockiej filii Akademii Teatralnej w Warszawie - "Świętoszek" w reżyserii Pawła Aignera, który obejrzeć można do końca marca. Do sieci trafił też dyplom białostockiej filii Akademii Teatralnej w Warszawie - "Świętoszek" w reżyserii Pawła Aignera, który obejrzeć można do końca marca.
W swoim repertuarze online Teatr Powszechny im. Zygmunta Hübnera w Warszawie proponuje drugie przedstawienie - "Praskie Si-Fi" w reżyserii Agnieszki Błońskiej, skonstruowane na podstawie rozmów z mieszkańcami Pragi oraz aktorami Teatru Powszechnego, z elementami science-fiction i "wishful thinking". Dostępne jest w sieci od wtorku do niedzieli, 28 marca. Jeszcze dłużej, bo do 31 marca, prezentowany będzie "Świętoszek" według Moliera w reżyserii Pawła Aignera. To spektakl zrealizowany w 2016 roku jako dyplom IV roku studentów Filii w Białymstoku Akademii Teatralnej im. Aleksandra Zelwerowicza w Warszawie. Oglądać go można online przynajmniej do 31 marca.

Zobacz spektakl - "Praskie Si-Fi" online, reż. Agnieszka Błońska, Teatr Powszechny w Warszawie;

Zobacz spektakl - "Świętoszek" online, reż. Paweł Aigner, Akademia Teatralna im. Aleksandra Zelwerowicza w Warszawie, filia w Białymstoku (dostępny do 31 marca, z możliwością przedłużenia).

Kolejny bogaty w premiery online weekendOgromny sukces (35 tys. widzów online) jednorazowej emisji monodramu "Zapiski oficera Armii Czerwonej" skłonił Teatr Dramatyczny in. Aleksandra Węgierki w Białymstoku do ponownego, jednorazowego udostępnienia spektaklu w najbliższy czwartek o godz. 20. Z kolei sukces jednorazowej projekcji "Cząstek kobiety" (8 tys. widzów) zachęcił TR Warszawa Grzegorza Jarzyny do kontynuacji prezentacji spektakli z repertuaru tego teatru. W sobotę o godz. 19 z perspektywy własnej kanapy będzie można zobaczyć "Woyzecka" Georga Büchnera w reżyserii Grzegorza Jaremki.

Nowy Teatr w Warszawie w niedzielę w południe prezentuje kolejne tytuły ze swojego repertuaru. Po "Nancy. Wywiad" czas na "Jezusa" w reżyserii obiecującego Jędrzeja Piaskowskiego. Tytuł dostępny będzie w niedzielę i poniedziałek 29-30 marca. Nowy Teatr w Warszawie w niedzielę w południe prezentuje kolejne tytuły ze swojego repertuaru. Po "Nancy. Wywiad" czas na "Jezusa" w reżyserii obiecującego Jędrzeja Piaskowskiego. Tytuł dostępny będzie w niedzielę i poniedziałek 29-30 marca.
Nowość proponuje też Teatr Wielki - Opera Narodowa w Warszawie, która udostępni widzom "Carmen" Bizeta w reżyserii Andrzeja Chyry. Operę obejrzeć można jako jednorazowe projekcje 28 i 31 marca oraz 1 kwietnia o godz. 19. Warto pamiętać, że miłośnicy oper i baletu mogą też oglądać spektakle operowe i baletowe The Metropolitan Opera w Nowym Jorku (codziennie inna opera, udostępniana na 24 godziny), Royal Opera House w Londynie (najbliższy balet - "Piotr i Wilk" 27 marca, a opera "Acis i Galatea" 3 kwietnia) i Opery Wiedeńskiej (spektakle można oglądać przez trzy dni od premiery).

Teatr Nowy Proxima w Krakowie jako pierwszy sprzedaje linki do projekcji online, dostępne przez trzy dni od daty premiery. W ten sposób (z płatnym 5 zł dostępem) oglądać można jeden z przebojów teatru sprzed kilku lat - drapieżną "Macabra Dolorosa" w reżyserii Pawła Szarka - nagranie udostępniane będzie od soboty, 28 marca, od godz. 19:15. Pieniądze uzyskane ze sprzedaży dostępu trafią do aktorów bez etatów, którzy nie mają teraz żadnych źródeł dochodów.

Skorzystaj z oferty jedzenia na telefon


W niedzielę drugie swoje przedstawienie online udostępnia też prowadzony przez Krzysztofa Warlikowskiego Nowy Teatr w Warszawie. W niedzielę, 29 marca, od południa oglądać można spektakl "Jezus" według scenariusza Jędrzeja Piaskowskiego i Huberta Sulimy w reżyserii tego pierwszego. Przedstawienie oglądać można również przez cały poniedziałek, 30 marca.

Najbliższe wydarzenia teatralne w internecie:

codziennie, godz. 18 - "Idiota" online, reż. Igor Gorzkowski, Teatr Soho w Warszawie, (projekcje codziennie do 31 marca dostępne w godz. 18-21) - dla dorosłych;

środa, 25 marca, godz. 20 - "Konformista 2029" online, reż. Bartosz Szydłowski, Teatr Łaźnia Nowa w Krakowie (jednorazowa projekcja) - dla dorosłych;

środa, 25 marca, godz. 20 - "Noce i dnie" online, reż. Sebastian Majewski, Teatr im. Wojciecha Bogusławskiego w Kaliszu (jednorazowa projekcja) - dla dorosłych;

środa, 25 marca, godz. 19 - "Zahipnotyzuj mnie. Piosenki Zygmunta Koniecznego" online, Teatr Ludowy w Krakowie (spektakl dostępny do godz. 23 w dniu emisji) - dla dorosłych;

środa, 25 marca, godz. 20 - "Tlen" online, reż A. Skorupa, Nowy Teatr im. Witkacego w Słupsku (dostępny 24 godziny od początku projekcji) - dla dorosłych;

czwartek, 26 marca, godz. 18:05 - "Zając Chwalipięta" online, Teatr Puszek, Kutnowski Dom Kultury - TEATR DLA DZIECI;

czwartek, 26 marca, godz. 20 - "Zapiski oficera Armii Czerwonej" online, reż. Andrzej Jakimiec, Teatr Dramatyczny im. Aleksandra Węgierki w Białymstoku (jednorazowa projekcja) - dla dorosłych;

piątek, 27 marca, godz. 9:30 - "Wesele", reż. Jakub Roszkowski, Teatr im. Hansa Christiana Andersena w Lublinie (dostępne do niedzieli, 29 marca, godz. 22) - dla dorosłych;

piątek, 27 marca, godz. 19 - "Kocham Bałtyk" online, reż. Agnieszka Przepiórska (spektakl dostępny przez tydzień, do 3 kwietnia) - dla dorosłych,

piątek, 27 marca, godz. 20 - "Fantazja o Ludwiczku" online, Teatr im. Juliusza Słowackiego w Krakowie;

piątek, 27 marca, godz. 20 - ""Zacznijmy jeszcze raz" online, reż. Tomasz Sapryk, Gdyńskie Centrum Kultury - dla dorosłych;

sobota, 28 marca, godz. 16 - "Czas Czarodziej", Teatr Rozmaitości Gwitajcie w Szczecinie (jednorazowa projekcja) - TEATR DLA DZIECI;

sobota, 28 marca, godz. 19 - "Woyzeck", reż. Grzegorz Jaremka, TR Warszawa (jednorazowa emisja dostępna do godz. 23:30 w dniu projekcji) - dla dorosłych;

sobota, 28 marca, godz. 19 (powtórki: wtorek, 31 marca, czwartek, 1 kwietnia, o tej samej porze) - "Carmen" online, reż. Andrzej Chyra, Teatr Wielki - Opera Narodowa w Warszawie (jednorazowe projekcje) - dla dorosłych;

sobota, 28 marca, godz. 19 i czwartek 2 kwietnia, godz. 19 - "Rewizor. Będzie wojna!" online, reż. Małgorzata Bogajewska, Teatr Ludowy w Krakowie (jednorazowe projekcje) - dla dorosłych;
,
sobota, 28 marca, godz. 19:15 - "Macabra Dolorosa" online, reż. Paweł Szarek, Teatr Nowy Proxima w Krakowie (koszt dostępu 5 zł, przedstawienie dostępne przez 3 dni od daty premiery) - dla dorosłych;

sobota, 28 marca, godz. 20 - "Ulica" online, reż. Iwo Vedral, Nowy Teatr im. Witkacego w Słupsku (dostępny 24 godziny od początku projekcji) - dla dorosłych;

niedziela, 29 marca, godz. 11 - "Czas Czarodziej", Teatr Rozmaitości Gwitajcie w Szczecinie (jednorazowa projekcja) - TEATR DLA DZIECI;

niedziela, 29 marca, godz. 12 - "Jezus" online, reż. Jędrzej Piaskowski, Nowy Teatr w Warszawie (spektakl dostępny online do końca poniedziałku, 30 marca) - dla dorosłych;

niedziela, 29 marca, godz. 19:05 - "Mina" online, Studio Teatralne "Oj", Kutnowski Dom Kultury - dla dorosłych;

wtorek, 31 marca, godz. 11 - "Syn Smoka" online, reż. Tadeusz Łomnicki, Teatr Ludowy w Krakowie - TEATR DLA DZIECI;

wtorek, 31 marca, godz. 17 - "Karmelek", reż. Bartosz Kurowski, Centrum Sztuki Dziecka i Teatr Animacji w Poznaniu - TEATR DLA DZIECI;

wtorek, 31 marca, godz. 19 - "Golem", reż. Maja Kleczewska, Teatr Żydowski w Warszawie (jednorazowa projekcja) - dla dorosłych;

wtorek, 31 marca, godz. 20 - "Wałęsa w Kolonos" online, reż. Bartosz Szydłowski, Teatr Łaźnia Nowa w Krakowie (jednorazowa projekcja) - dla dorosłych.

Miejsca

Spektakle

Opinie (15) 1 zablokowana

 • Może jakieś www,? (2)

  Może autor wpadnie na pomysł i poda jakieś stronki? Jak znaleźć te spektakle?

  • 12 3

  • jaja sobie robisz?

   • 7 0

  • Chyba w telefonach te linki nie pojawiają sie jako linki

   tylko jako zwykły tekst - przynajmniej mój tak ma

   • 0 0

 • super zestawienie

  chyba temu Wyrypajewowi dam szansę :)

  • 4 1

 • Fajnie! Dzięki!

  • 3 2

 • super!

  ale będę oglądać :)

  • 4 1

 • A kiedy Lalka z Muzycznego? (2)

  Mistrzostwo świata! Kiedyś była puszczana na żywo w TVP Kultura

  • 3 2

  • Mam bilety na Lalkę... na kwiecień.........

   ;P Wirus wszystkim spłatał figla.....

   • 0 1

  • Przecież to nagranie jest dostępne w internecie! Poszukaj, a znajdziesz!!!!

   • 0 0

 • (1)

  jakis link?

  • 0 2

  • Są na przykład w ramce na dole, a ponadto wszystko co na niebiesko - przecież masz tu kilkadziesiąt linków. :)

   • 2 0

 • Wysocki powrót do ZSSR

  • 0 0

 • TVP powinno puścić botoks (1)

  aby pokazać jak pracuję lekarze w Polsce.

  • 1 1

  • Lepiej "politykę" aby pokazać Antoniego z Miśkiem

   • 0 0

 • Teatr Małego Widza także online :)

  W niedzielę wyemitujemy pierwszy raz spektakl 4 pory roku :)
  Zapraszamy, bo wiemy że trójmiasto bardzo chciało nasze spektakle oglądać :)

  • 0 0

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Wydarzenia

Pobożni i cnotliwi. Dawni gdańszczanie w zwierciadle sztuki (2 opinie)

(2 opinie)
20 zł
spotkanie, wystawa, warsztaty

Kultura ludowa Pomorza Gdańskiego

wystawa

Wystawa "Kajko, Kokosz i inni"

wystawa

Sprawdź się

Sprawdź się

Czyjego autorstwa jest rzeźba rybaka na linie znajdująca się w Sopocie na ul. Bema?

 

Najczęściej czytane