• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport
stat
Impreza już się odbyła

Jak wspierać międzykulturowy dialog i współpracę? | Reagujemy, Otwarta Sieć Ludzi Kultury

Jak wspierać międzykulturowy dialog i współpracę? | spotkanie wokół Otwartego i Żywego Katalogu Praktyk Międzykulturowych. W jaki sposób działać międzykulturowo? Jak, pracując w kulturze, wspierać osoby z doświadczeniem migranckim i uchodźczym? Na co zwrócić uwagę, a czego unikać? Jak stworzyć miejsce otwarte i przyjazne dla osób tworzących i uczestniczących w kulturze? W czwartek 25 kwietnia Reagujemy - Otwarta Sieć Ludzi Kultury zaprasza na spotkanie wszystkie osoby zainteresowane poszukiwaniem odpowiedzi na powyższe pytania.

6 maja - 26 listopada 2024, godz. 10:00 - 18:30

Wstęp wolny
Sieć REAGUJEMY! istnieje od 2022 roku, powstała w odpowiedzi na kryzys humanitarny na polsko-białoruskiej granicy, wojnę w Ukrainie oraz związaną ze wzrostem liczby osób uchodźczych zwiększającą się różnorodność etniczną i kulturową w Polsce. Tworzą ją osoby pracujące w instytucjach, działające w organizacjach pozarządowych, niesformalizowanych kolektywach czy niezależnych inicjatywach, a także samodzielnie. Celem istnienia sieci jest wymiana idei, doświadczeń i praktyk w kulturze służących budowaniu przyjaznego społeczeństwa międzykulturowego.

Pierwszy efekt wspólnej pracy Otwarty i Żywy Katalog Praktyk Międzykulturowych, miał swoją premierę w marcu w warszawskim Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN. Pracując nad publikacją zdecydowaliśmy i zdecydowałyśmy się nazwać katalog żywym i otwartym, gdyż jest to dynamicznie rozwijający się zbiór praktyk, które będziemy stale adaptować́ i aktualizować́ w odpowiedzi na zmieniające się̨ potrzeby i konteksty kulturowe. Wydawnictwo jest zachętą do dzielenia się doświadczeniami, sukcesami i porażkami, by wspólnie uczyć się i budować międzykulturowy dialog i współpracę.

Podczas kwietniowego spotkania w CSW ŁAŹNIA, w nieco nieformalnej atmosferze pragniemy przedstawić nasze założenia, zaprosić do dialogu, a także zaprezentować Otwarty i Żywy Katalog Praktyk Międzykulturowych, by za jego pośrednictwem spytać o Wasze refleksje i doświadczenia.

Jeśli na co dzień w swojej pracy kierujecie się podobnymi wartościami co Sieć, to chcemy Was serdecznie zaprosić do spotkania przy stole i wspólnej refleksji nad efektami naszej wielomiesięcznej pracy.

Zachęcamy do zapoznania się Katalogiem przed udziałem w spotkaniu https://bit.ly/R-katalog, a także do podzielenia się z nami swoimi uwagami czy sugestiami o zawartych lub brakujących w nim treściach: https://bit.ly/R-otwartyizywy.

Opinie

Sprawdź się

Która z inicjatyw nie jest Miejskim Znakiem Kultury Szymona Wróblewskiego?