• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport
Aktualnie brak w repertuarze trójmiejskich teatrów

Jak (wam) nam się podoba!

spektakl dramatyczny
wystawia:
Teatr w Oknie
czas trwania:
1 godz. 15 min.
w ramach wydarzenia:
XIV Festiwal Szekspirowski
9.0
2 oceny
Jak (wam) nam się podoba! (Wielka Brytania)
William Szekspir
London Metropolitan University

Sześć kobiet uciekło z London Met i porwało jednego z mężczyzn. Ostatni raz widziano ich na pokładzie samolotu lecącego do Polski. Plotka głosi, że szukają w Gdańsku azylu, powołując się na swoje artystyczne osiągnięcia. Przyjdźcie i oceńcie ich wersję sztuki Jak wam się podoba, zagraną przy dźwiękach Björk, Franka Sinatry oraz R&B.

Reżyseria: Gian Carlo Rossi

Gian Carlo Rossi
Profesor nadzwyczajny oraz wykładowca Wydziału Sztuk Artystycznych londyńskiego Metropolitan University. Pracuje jako reżyser światła w teatrze tańca i teatrze dramatycznym. Przedmiotem jego badań jest próba wykorzystania języka przestrzeni jako środka do poszukiwania, analizowania i tworzenia przedstawienia w praktyce. Inspiracją dla niego są badania geografów kultury, teoretyków, filozofów i architektów, dla których myślenie przestrzenne jest głównym nurtem kulturowego dyskursu. W kwietniu 2007 współpracował z Lucy Richardson przy "Vertigo" - sztuce teatralnej, w której podjęto próbę dogłębnego zbadania życia czterech kobiet. Jako reżyser odwiedza Festiwal Szekspirowski już po raz szósty - poprzednio wystawiał "Miarkę za miarkę", "Makbeta", "Sen nocy letniej", "More Than a Woman" (także efekty współpracy z Lucy Richardson) i "O, that this too too solid flesh".

London Metropolitan University
Uczelnia powstała w 2002 roku z połączenia dwóch uniwersytetów: London Guildhall University oraz University of North London. Zespół teatralny działający przy uczelni składa się z absolwentów Wydziału Aktorskiego LMU, należącego do pierwszej piątki tego typu wydziałów w Anglii. Program studiów szczególny nacisk kładzie na badanie wzajemnych związków zachodzących między teorią i praktyką sztuki aktorskiej.

Portal Trojmiasto.pl zaprasza wszystkich fotografów-amatorów do udziału w konkursie "Foto Szekspir". Do wygrania bon o wartości 500 zł do wydania w sklepie cyfrowe.pl. Prace można nadsyłać od 2 sierpnia do 11 sierpnia 2010 r. do god. 13:00. Można wysyłać maksymalnie sześć najlepszych fotografii, które pojawią się w naszej galerii.
Udział w konkursie mogą wziąć tylko osoby zalogowane w naszej galerii. Nie masz jeszcze konta? Nic straconego, można się zarejestrować tutaj w każdym momencie.

Recenzja Trojmiasto.pl

Przeczytaj także

Opinie

NIE PISZ Z NIENAWIŚCIĄ I HEJTEM.

TAKIE OPINIE SKASUJEMY.

Dodaj opinię

Odpowiedz

Dodając opinię akceptujesz regulamin dodawania opinii.
Administratorem Twoich danych osobowych jest Trojmiasto.pl Sp. z o.o.. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.

Pod patronatem

Nadchodzące premiery