Wiadomości

Jak ciekawie spędzić z dziećmi weekend?

Nadchodzący weekend bogaty jest w atrakcje, dlatego pomysłów na spędzenie rodzinnego weekendu nie brakuje. Zobacz co będzie się działo.
Nadchodzący weekend bogaty jest w atrakcje, dlatego pomysłów na spędzenie rodzinnego weekendu nie brakuje. Zobacz co będzie się działo. fot. Mateusz Ochocki/KFP

Jeśli wierzyć prognozom pogody, przed nami prawdziwie zimny weekend. Zanim więc przyjdzie ta upragniona wiosna, schrońmy się jeszcze pod dachem. Zobaczcie, jak ciekawie spędzić najbliższe dni w rodzinnym gronie.W najbliższe dwa weekendy marca możecie się wybrać na zgłębianie tajemnic Teatru Miniatura. Z okazji Międzynarodowego Dnia Teatru będziecie mogli zajrzeć w niedostępne zazwyczaj zakamarki Teatru Miniatura zobacz na mapie Gdańska, a przede wszystkim spotkać bajkowe postaci. Mieszkające na co dzień w Rekwizytorni, na cztery dni ożyją i będziecie je mogli poznać bliżej, a nawet z nimi porozmawiać. Przez cztery dni, godzinę przed spektaklami oraz 45 minut po nich, będziecie mogli spotkać wiele bajkowych postaci. Wydarzenie jest częścią ogólnopolskiej akcji Dotknij teatru. W najbliższy weekend możecie się wybrać z dziećmi na "Tajemnicę kina" oraz na spektakl dla maluchów do czwartego roku życia - "Afrykańską Przygodę". W następny natomiast na sztukę: "Baltic. Pies na krze" oraz na "Afrykańską Przygodę". Sobota, niedziela, 11:00-20:00.

W ramach prywatnych obchodów Międzynarodowego Dnia Teatru, który przypada na 27 marca, w ten weekend możecie też udać się na inne przedstawienia. Małe teatrzyki na dobre zadomowiły się w różnych zakątkach Trójmiasta, więc czasem spotkanie z aktorami nie łączy się wcale z wyjściem do teatru. Zobaczycie więc "Czerwonego Kapturka" w gdańskim Mieście Aniołów, "Bajoro Łabędzie" w Pick&Roll Club w Sopocie, lub poznacie "Zaczarowany Świat cyrku" w gdańskiej Cafe Alegoria. Kolejny spektakl to "Koziołek Matołek" przygotowany przez bydgoski Teatr Lalek "Buratino".

14 marca odbywa się Międzynarodowy Dzień Liczby Pi. Wszyscy mali naukowcy wraz z rodzicami będą mogli świętować w związku z tą ciekawą okazją. Przez dwa dni będziecie podróżować po matematycznych zagadkach i poznawać wszystkie ciekawostki związane z liczbą Pi. Na pasażerów "PoCIĄGU do liczby Pi" czekają także konkursy i wyjątkowe zajęcia dodatkowe. To dobry sposób na zapoznanie dzieci z matematyką w zupełnie inny sposób, niż dzieje się to w szkołach. Wszystkie zajęcia odbędą się w Galerii StrzeleckiejCentrum Hewelianum zobacz na mapie Gdańska. Sobota, niedziela, godz. 11:00-15:00, wstęp wolny.

Tak się dziś złożyło, że wracamy do tematów związanych z teatrem. W niedzielę bowiem, w Instytucie Kultury Miejskiej zobacz na mapie Gdańska, odbędą się warsztaty dramowe dla dzieci pt. "Potwory". Mali uczestnicy zaczną od wspólnego przeczytania książki "Billy i potwór" (wyd. EneDueRabe). Książka opowiada o chłopcu, który przestraszył się pewnego przerażającego potwora. Przy tej okazji, będzie czas na rozmowę o strachach oraz na warsztaty artystyczne, podczas których dzieci wykonają maski. Później uczestnicy warsztatów odegrają krótkie scenki dramowe. Zajęcia są przeznaczone dla dzieci w wieku 4-9 lat, zapisy pod adresem: warsztaty@ikm.gda.pl. Niedziela, godz. 12:00, wstęp wolny.

W Spichlerzu Opackim zobacz na mapie Gdańska, Oddziale Etnografii Muzeum Narodowego w Gdańsku, odbędą się Warsztaty Wielkanocne. Będziecie mogli wspólnie z dziećmi wykonać palmy wielkanocne oraz zobaczyć, jak się dawniej robiło pisanki. Zapisy pod numerem: 58 552 12 71 wew. 101. Niedziela, godz. 11:00, bilety: 4-8 zł.

W Cafe Fikcja zobacz na mapie Gdańska odbędzie się spotkanie autorskie z Barbarą Kubicą-Daniel, autorką książki "O Bartku i niezwykłym misiu Makarym" (wyd. MTS). To książka, która została wydana jednocześnie z płytą, na której jest opowiadanie w wersji audiobook, znajdziecie na niej też piosenki śpiewane przez dzieci. Na spotkaniu, oprócz czytania fragmentów książki, możecie więc liczyć właśnie na wspólne śpiewanie oraz zabawy. Wydarzenie jest przeznaczone dla dzieci przedszkolnych oraz ich opiekunów. Jeśli więc chcecie dowiedzieć się, dlaczego Makary nie był wcale zwyczajnym misiem, wybierzcie się do Cafe Fikcja. Sobota, godz. 13:00, wstęp wolny.

Sopocka Ambelucja zobacz na mapie Sopotu również zaprasza na warsztaty literackie. Spotkacie się z Lilką, bohaterką książek "Głupiutki Piesek""Niedobry Kotek" (wyd. Łajka). Lilka pewnego dnia na swojej drodze spotyka niedźwiedzia. Nigdy nie widziała takiego zwierzęcia, więc myśli, że to tylko taki duży pies, który jednak nie potrafi się zachować, dlatego uznaje go za głupiutkiego. Na warsztatach będziecie czytać książki, rozmawiać o nich, ale przede wszystkim rysować, wycinać i tworzyć małe dzieła sztuki. Sobota, godz. 11:00, wstęp: 15 zł.

Opinie (20) 2 zablokowane

Dodaj opinię
Walczymy z przemocą słownąKasujemy opinie obraźliwe i nie na temat

Dodaj opinię

Odpowiedz

Dodając opinię akceptujesz regulamin dodawania opinii.
Administratorem Twoich danych osobowych jest Trojmiasto.pl Sp. z o.o.. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.

zamknij

Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

05

sierpnia

Kino Letnie w Orłowie - 10.... Gdynia, Scena Letnia w Orłowie

05

sierpnia

Jarmark św. Dominika 2020 Gdańsk, Targ Węglowy

Rozrywka

Znikająca wystawa trwała pięć minut
Znikająca wystawa trwała pięć minut

Kulinaria

Ranking: najlepsze bistra w Trójmieście
Ranking: najlepsze bistra w Trójmieście
Do restauracji z pupilem. Lokale przyjazne zwierzętom
Lokale przyjazne zwierzakom

Sprawdź się

W którym z gdańskich parków znajduje się popiersie Adama Mickiewicza?