• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport
Aktualnie brak w repertuarze trójmiejskich teatrów

Jak Gyom został starszym Panem

teatr uliczny
wystawia:
Plama
czas trwania:
40 min.
w ramach wydarzenia:
Międzynarodowy Festiwal Teatrów Plenerowych i Ulicznych FETA 2015
TeatRazem & Remont Pomp (Polska, Gdańsk)
Jak Gyom został starszym Panem

Teatr Razem powstał w 2005 roku na bazie współpracy Polskiego Stowarzyszenia na Rzecz Osób z Upośledzeniem Umysłowym (Koło w Gdańsku) z Integracyjnym Klubem Artystycznym "Winda". Od początku istnienia teatr tworzą wolontariusze i podopieczni programu "Starszy Brat - Starsza Siostra" realizowanego przy PSOUU. Celem tego projektu jest tworzenie sieci przyjaźni pomiędzy osobami z niepełnosprawnością intelektualną oraz pełnosprawną młodzieżą z gdańskich szkół średnich i uczelni. Obok polskich wolontariuszy od dwóch lat do teatru dołączają także wolontariusze z zagranicy przyjeżdżający do stowarzyszenia na roczne projekty w ramach wolontariatu europejskiego (European Voluntary Service w ramach programu "Młodzież w działaniu").

Integralną częścią grupy teatralnej jest zespół muzyczny Remont Pomp prowadzony przez Jarka Marciszewskiego i Tomka Antonowicza. Każdego roku obie grupy podsumowują swoją działalność wspólnym występem podczas Festiwalu Akcept. Do tej pory udało nam się zrealizować 11 przedstawień. Teatr Razem oraz Remont Pomp występowały na Międzynarodowym Festiwalu Teatrów Ulicznych FETA, festiwalu Lato Ludzi w Teatrze Leśnym w Gdańsku-Wrzeszczu, na międzynarodowym biennale Terapia i Teatr w Łodzi oraz na Międzynarodowych Spotkaniach Artystycznych w Elblągu. Od czterech lat Teatr Razem działa w strukturach teatru Gdańskiego Archipelagu Kultury.

Spektakl powstał na podstawie bajki pochodzącej ze zbioru "13 bajek z królestwa Lailonii dla dużych i małych" Leszka Kołakowskiego.

Opinie

NIE PISZ Z NIENAWIŚCIĄ I HEJTEM.

TAKIE OPINIE SKASUJEMY.

Dodaj opinię

Odpowiedz

Dodając opinię akceptujesz regulamin dodawania opinii.
Administratorem Twoich danych osobowych jest Trojmiasto.pl Sp. z o.o.. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.

Pod patronatem

Nadchodzące premiery