stat
Impreza już się odbyła
PATRONAT

Jacek Mydlarski - Horyzonty bieli

Zapraszamy na wystawę twórczości Jacka Mydlarskiego (1950-2020). Prace Artysty będzie można oglądać w Galerii Sztuki Nowy Warzywniak w Oliwskim Ratuszu Kultury.

12 września - 6 października 2021, godz. 10:00 - 18:00

Wstęp wolny
Artysta urodził się 7.05.1950 w Lublinie, zmarł 6.08.2020 w Gdańsku. W latach 1977-1982 studiował malarstwo we Wrocławiu i w Gdańsku. Dyplom z wyróżnieniem uzyskał w Państwowej Wyższej Szkole Sztuk Plastycznych (dziś Akademia Sztuk Pięknych) w Gdańsku w pracowni prof. Władysława Jackiewicza. W latach 1990-1991 wykładał na Uniwersytecie Drake w Des Moines (Iowa, USA). Od 1992 wykładał w PWSSP w Gdańsku. W 2000 roku uzyskał doktorat w ASP we Wrocławiu. W 1992 TVP2 zrealizowała film o twórczości Jacka Mydlarskiego Magia Bieli. Jacek Mydlarski realizował filmy dokumentalne o sztuce. Współautorką większości jego filmów była jego żona Anna Maria Mydlarska. Ich filmy były prezentowane na festiwalach w Polsce i Francji. Artysta wystawiał swoje obrazy na 19 wystawach indywidualnych oraz kilkudziesięciu wystawach zbiorowych w Polsce i za granicą.

Obrazy artysty znajdują się, m.in. w Muzeum Narodowym w Gdańsku, w Państwowej Galerii Sztuki w Sopocie, w zbiorach Miasta Bremy, Publik-Press w Düsseldorfie, Drake University w USA oraz w kolekcjach prywatnych w Polsce i za granicą. Był wielokrotnie nagradzany, m.in. odznaczeniem Ministra Kultury i Sztuki Zasłużony dla Kultury Polskiej (2006), Nagrodą Prezydenta Miasta Gdańska w dziedzinie kultury (2012).

Opinie

Walczymy z przemocą słowną

Kasujemy opinie obraźliwe i nie na temat

Twoja opinia

Dodaj opinię

Odpowiedz

Dodając opinię akceptujesz regulamin dodawania opinii.
Administratorem Twoich danych osobowych jest Trojmiasto.pl Sp. z o.o.. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.

Sprawdź się

Jak nazywa się gra komputerowa stworzona przez Mateusza Skutnika, której akcja rozgrywa się w Gdańsku?