• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport
stat
Impreza już się odbyła

Jacek Kaczmarski - Świadectwo (1 opinia)

Jacek Kaczmarski "Świadectwo" w wykonaniu Jacka Bończyka oraz na występ Jacka Kleyffa w rocznicę wprowadzenia stanu wojennego. Koncert odbędzie się 13 grudnia 2019 w Kościele oo. Franciszkanów w Gdyni, ul. Ujejskiego 40.

Uwaga: Wstęp wolny-wejściówki. Bezpłatne wejściówki do odbioru w Konsulacie Kultury, CultureBox w Gdyni i na godzinę przed wydarzeniem w Kościele oo. Franciszkanów.

poezja śpiewana - koncerty w Trójmieście


Organizatorzy
Miasto Gdynia
Fundacja im. Jacka Kaczmarskiego
www.fundacja-kaczmarski.org
Konsulat Kultury

Opracowanie
Alicja Delgas, Anna Goliszewska

Wystąpią
Jacek Kleyff w małej Orkiestrze Na Zdrowie

Jacek Bończyk (śpiew, gitara), Konrad Wantrych (piano) oraz Wojciech Gumiński (kontrabas)

Jeden z ostatnich koncertów Jacka Kaczmarskiego odbył się 13 grudnia 2001 roku w Kościele oo. Franciszkanów w Gdyni. Zorganizowano go z myślą o upamiętnieniu 20. rocznicy wprowadzenia stanu wojennego w Polsce. Koncertem "Świadectwo" chcemy nawiązać do tamtego wydarzenia. W tym samym miejscu usłyszymy utwory z repertuaru Jacka Kaczmarskiego w interpretacji Jacka Bończyka - wielkiego admiratora Jacka K., świetnego śpiewającego aktora, reżysera. Wykona on kilknaście znanych piosenek, m.in. Modlitwa o wschodzie słońca, Arka Noego, Nasza klasa, Starzy ludzie w autobusie, Przejście Polaków przez Morze Czerwone, Mury, Obława, Źródło, Prośba, Ilu nas w ciszy.

W koncercie weźmie udział również Jacek Kleyff - żywa legenda piosenki studenckiej i kabaretowej, bard, poeta, kompozytor, który wykona swoje dawne utwory, m. in. Tolerancja, O śmierci Brunona Schulza, Hieronim Bosch, Nocnoautobusowa.

W 1981 roku po wprowadzeniu w Polsce stanu wojennego, Kaczmarski został we Francji, gdzie przebywał w związku z trasą koncertową. Od 14 grudnia 1981 współtworzył paryski Komitet Poparcia Solidarności, był w składzie pięcioosobowej Rady Komitetu.

Nazywany "Bardem Solidarności", występował w różnych krajach Europy, w USA, Australii, Afryce Południowej, zazwyczaj część honorariów przeznaczał na wsparcie podziemnej już wówczas "Solidarności".

Twórczość Jacka Kaczmarskiego jest wciąż żywa i potrzebna, zapraszamy na wieczór pełen niezapomnianych wrażeń.

Przeczytaj także

Informacja o biletach

Bezpłatne wejściówki do odbioru w Konsulacie Kultury, CultureBox w Gdyni i na godzinę przed wydarzeniem w Kościele oo. Franciszkanów.

Opinie (1)

  • Koncert marzenie!

    Wspaniałe dwie godziny spędzone z twórczością Jacka Kaczmarskiego. Artyści stanęli na wysokości zadania. Myślę, że gdy Mistrz to słyszał to był pełen zachwytu, podobnie jak ja. Jacek Kleyff w znakomitej formie + magiczny głos pani z jego zespołu+cymbały i akordeon. ,,Słoma" grający na swoich bębnach dopełnił dzieła. Pana Bończyka dawno nie słyszałem i zrobił na mnie wspaniałe wrażenie. Jego mocny głos, wspaniałe interpretacje i perfekcyjna gitara - super! Pianista jak w transie, malujący dźwiękami instrumentu....i do tego mistrzowski kontrabas. Jak dodać do tego wspaniałe wnętrza kościoła, akustykę i wspaniałą pracę inżynierów dźwięku. Brawo organizatorzy!!!

    • 0 0

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Sprawdź się

W ilu językach można wysłuchac opowieści o historii Katowni, siedzibie Muzeum Bursztynu w Gdańsku?