• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport
stat
Impreza już się odbyła
PATRONAT

Jacek Kaczmarski - Mury. Koncert Pamięci Sierpnia '80

Fundacja im. Jacka Kaczmarskiego we współpracy z Europejskim Centrum Solidarności proponuje Państwu wyjątkowe wydarzenie artystyczne "Jacek Kaczmarski - Mury. Koncert Pamięci Sierpnia '80" w wykonaniu artystów: Jacek Bończyk - vocal, gitara klasyczna, Klementyna Umer - vocal, Renata Gosławska - vocal, Wojciech Brzeziński - vocal, Konrad Wantrych - piano, Wojciech Gumiński - kontrabas.

Koncert w siedzibie ECS w Gdańsku, plac Solidarności 1
oraz online na fb Fundacja im. Jacka Kaczmarskiego, na kanale youtube/Studio Konsulat,
jak również na platformach: fb gdansk, fb ECS, fb 1980.gdansk, youtube/ECS, gdansk.pl

koncerty w Trójmieście


Koncert ma na celu uczczenie 40. rocznicy Wydarzeń Sierpniowych, które miały miejsce w Stoczni Gdańskiej i poświęcony jest pamięci Jacka Kaczmarskiego oraz osób związanym z działalnością Sierpnia '80. Utwory Jacka Kaczmarskiego do dziś kojarzą się z walką o wolność zarówno w czasach stabilizacji, jak i przełomów oraz kryzysów wartości.

Legenda, jaka urosła wokół Barda Solidarności jest niepodważalna. Jacek Kaczmarski w poetycki oraz bogaty w środki stylistyczne sposób komentował opresyjną rzeczywistość egzystencji w komunistycznym państwie, częstokroć posługując się metaforyką i alegoriami wywiedzionymi z literatury, malarstwa czy filmu. Jego erudycyjna liryka identyfikowana była jako głos antykomunistycznej opozycji, a przez całą dekadę lat 80. rozpowszechniano ją w drugim obiegu. Proponowany przez nas repertuar koncertu to znane z tamtych czasów utwory artysty, które inspirowały działaczy opozycyjnych, m.in. "Obława", "Nasza klasa", "Starzy ludzie w autobusie", "Zbroja" oraz hymn Solidarności - "Mury".

Teksty: Jacek Kaczmarski
Muzyka: Jacek Kaczmarski, Przemysław Gintrowski, Zbigniew Łapiński
Przed koncertem zapraszamy na spotkanie ze świadkami historii - bohaterami Sierpnia '80.

Wstęp wolny, ilość miejsc ograniczona. Informacje dotyczące wejściówek imiennych dostępne po zgłoszeniu uczestnictwa pod adresem fundacjakaczmarskiego@gmail.com

Koncepcja koncertu powstała z inicjatywy Fundacji im. Jacka Kaczmarskiego, która w tym roku obchodzi 15-lecie działalności.

Dofinansowano ze środków Miasta Gdańska

Patronat Honorowy Wicemarszałka Senatu RP Bogdana Borusewicza
Organizatorzy
Fundacja im. Jacka Kaczmarskiego
Europejskie Centrum Solidarności

Informacja o biletach

Informacje dotyczące wejściówek imiennych dostępne po zgłoszeniu uczestnictwa pod adresem fundacjakaczmarskiego@gmail.com

Opinie 2 zablokowane

Sprawdź się

Jedna z najbardziej unikalnych w Polsce kolekcji zbiorów archeologicznych, pochodząca z Afryki, zawiera...?