• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport
Aktualnie brak w repertuarze trójmiejskich teatrów

Ja jestem ja - spektakl gościnny

spektakl dramatyczny
kasy:
58 341-94-83, 601-628-377
wystawia:
Miejski Teatr Miniatura
Teatr Baj w Warszawie
Ja jestem ja
spektakl na podstawie książki "Das kleine Ich bin Ich" Miry Lobe*

Premiera 21 listopada 2011.

Spektakl dla dzieci w wieku od 5 lat

* W spektaklu wykorzystano fragmenty tłumaczenia Lili Mrowińskiej-Lisewskiej przygotowanego dla Teatru Animacji w Poznaniu. Dziękujemy za jego udostępnienie.

A Ty kim jesteś?

My jesteśmy aktorami Teatru 21. Zagramy dla Ciebie spektakl, którego bohaterem jest mały kolorowy zwierz. Co to za zwierzak? Trudno powiedzieć. Jednym przypomina psa, innym zająca. Ktoś twierdzi, że wygląda jak świnka, on sam zaś porównuje się do hipopotama. Można się zakręcić!

Zapraszamy Cię na zakręcony spektakl, podczas którego spotkasz kogoś wyjątkowego. Kogoś, kto szukając odpowiedzi na pytanie "kim jestem", zaczyna wędrować, rozmawiać i... porównywać się do innych. Żeby zobaczyć, co z tego wynikło, musisz przyjść do teatru. Czekamy na Ciebie!


SPEKTAKL STANOWI CZĘŚĆ PROJEKTU "JA JESTEM JA"

Projekt "Ja jestem ja" jest realizowany przez Stowarzyszenie Pedagogów Teatru ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego we współpracy z Teatrem Baj, Zespołem Społecznych Szkół Specjalnych "Dać Szansę" oraz Instytutem Teatralnym im. Zbigniewa Raszewskiego w Warszawie.

Celem projektu jest umożliwienie spotkania świata dziecka ze światem osoby niepełnosprawnej, w którym dzieci zapoznają się z obcą sobie rzeczywistością, oswajają się z nią, uczą się ją rozumieć, nabierając szacunku wobec odmienności drugiego człowieka.

Projekt ma również na celu przekroczenie stereotypowego, zinfantylizowanego obrazu osób niepełnosprawnych oraz promowanie ich jako pełnoprawnych twórców.

Celem projektu jest otwarcie młodych odbiorców projektu, dzieci w wieku przedszkolnym na inność, odmienność, kształtowanie postawy najmłodszych widzów w taki sposób, że po wyjściu z teatru będą chciały tej inności szukać, a nie - z lęku i z obawy przed nieznanym - unikać jej, wyśmiewać ją, udawać, że jej nie ma. Projekt ma za zadanie pokazać, że możemy się różnić i że to nas od siebie nie musi oddalać, lecz może zbliżać.


Scenariusz i reżyseria: Justyna Sobczyk
Scenografia, kostiumy, reżyseria światła: Agata Skwarczyńska
Ruch sceniczny: Bożena Gawerska-Panfil
Muzyka: Paweł Andryszczyk

Występują aktorzy Teatru 21: Grzegorz Brandt, Ania Drózd, Teresa Foks, Maja Kowalczyk, Daniel Krajewski, Anna Łuczak, Aleksander Orliński, Michał Pęszyński, Aleksandra Skotarek, Aleksandra Skotarek, Magdalena Świątkowska, Piotr Swend, Marta Stańczyk

Produkcja: Stowarzyszenie Pedagogów Teatru

Opinie

NIE PISZ Z NIENAWIŚCIĄ I HEJTEM.

TAKIE OPINIE SKASUJEMY.

Dodaj opinię

Odpowiedz

Dodając opinię akceptujesz regulamin dodawania opinii.
Administratorem Twoich danych osobowych jest Trojmiasto.pl Sp. z o.o.. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.

Pod patronatem

Nadchodzące premiery