• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport

Izabella Kłosińska w Operze Bałtyckiej

kali
25 czerwca 2009 (artykuł sprzed 14 lat) 

Zanakomita śpiewaczka operowa Izabella Kłosińska wystąpi w Operze Bałtyckiej w Gdańsku. Artystka zaprezentuje się w partii Elwiry w " Don Giovannim" Mozarta kończącym sezon artystyczny w Operze.To ogromna gratka dla fanów opery. Kłosińską na deskach Opery Bałtyckiej będzie można oglądać do wtorku 30 czerwca. I będzie to zapowiedz kolejnej przygody śpiewaczki z tą sceną. Kolejna okazją by usłyszeć Izabellę Kłosińską, będzie przygotowywana na festiwal Mezzo w Szeged, opera Straussa "Adriana na Naxos". Reżyserem będzie Marek Weiss - Grzesiński.

IZABELA KŁOSIŃSKA, śpiewaczka (sopran), studiowała w warszawskiej Państwowej Wyższej Szkole Muzycznej w Warszawie, gdzie uzyskała dyplom z wyróżnieniem i nagrodę im. Kazimierza Czekotowskiego. Będąc studentką III roku zadebiutowała w stołecznym Teatrze Wielkim, by po ukończeniu studiów związać się z nim na stałe.

Kreowała tytułową rolę w MADAME BUTTERFLY Giacomo Pucciniego, postacie: Roxany w KRÓLU ROGERZE Karola Szymanowskiego, Violetty w TRAVIACIE, Amelii w BALU MASKOWYM, Marii w SIMONE BOCCANEGRA i Elwiry w ERMANIM Giuseppe Verdiego, Małgorzaty w FAUŚCIE Charlesa Gounoda, Micaeli w CARMEN Georgesa Bizeta, Sophie w KAWALERZE Z RÓŻĄ Richarda Straussa, Mimi w CYGANERII i Liu w TURANDOT Giacomo Pucciniego.

Izabela Kłosińska występowała gościnnie w Amsterdamie, Hanowerze, Dortmundzie, Lipsku, Dreźnie, Berlinie, Hamburgu, Zurychu, Bernie, Londynie, Glasgow, Watykanie, Tallinie, Chicago, w także w Seulu.

Najbliższe spektakle :Don Giovaniiego z udziałem artystki 27, 28, 30 czerwca o 19.00
kali

Miejsca

Spektakle

Opinie

Wydarzenia

Wystawa Truso - legenda Bałtyku

10 zł
wystawa

Pobożni i cnotliwi. Dawni gdańszczanie w zwierciadle sztuki (1 opinia)

spotkanie, wystawa, warsztaty

Kultura ludowa Pomorza Gdańskiego

wystawa

Rozrywka

Kulinaria

Sprawdź się

Sprawdź się

Ile metrów pod ziemią znajduje się wystawa główna w Muzeum II Wojny Światowej?

 

Najczęściej czytane