stat
Impreza już się odbyła

Iza & Latynoscy Brothers (2 opinie)

Muzyczna podróż przez XX wiek, od kubańskiej rumby do brazylijskiej bossa novy, a wszystko to doprawione słowiańską, romantyczną duszą i świetnymi tekstami.

Miejsce: patio*
*UWAGA: w przypadku niesprzyjających warunków atmosferycznych organizator przewiduje przeniesienie koncertu na salę widowiskową.

koncerty w Trójmieście


Muzyczna podróż wśród oceanów bossa novy, rumby i salsy. Niezwykły kompozytor-melodysta Maciej Łyszkiewicz skomponował 10 utworów, do których piękne teksty napisała Iza Kowalewska inspirując się poetami polskiej piosenki i z przymrużeniem oka podejmując z nimi dialog. W efekcie powstała płyta, która snuje opowieści niewyczerpanych tematów piosenki -miłości, rozstań, szalonych tańców i uniesień. Piękne melodie rodem z lat 50 tych XX wieku flirtują z tekstem. Płyta jest powrotem do zapomnianych szlagwortów, do melodyjnych refrenów. Dla każdego słuchacza, który stęskniony jest po prostu dobrych piosenek.

IZA&LATYNOSCY BROTHERS to muzycy, którzy na stałe wpisali się już w nurt polskiej muzyki.

Maciej Łyszkiewicz - wybitny melodysta, kompozytor, pianista, twórca takich zespołów jak: No Limits, Leszcze, Łyczacza.

Iza Kowalewska - wokalistka o głosie jak plaster miodu, autorka muzyki i tekstów, muzykoterapeutka, współtwórczyni grupy Muzykoterapia.

Adam Golicki - błyskotliwy perkusista z dużymi osiągnięciami na polach muzyki jazzowej.

Jacek Mazurkiewicz - wyjątkowy kontrabasista, interpretator muzyki eksperymentalnej, grający z czołówką polskiej sceny jazzowej.

Ryszard Bazarnik - niesamowity perkusjonista, twórca Największego Bębna Świata, posiadacz podwójnego Rekordu Guinnessa, wynalazca Szalonego projektu Koncert na Ścianie.

Do takiej mieszanki wybuchowej dołączyli muzycy, w których żyłach płynie bossa nova, salsa i zmysłowa rumba - Luis Nubiola (Kostaryka) na saksofonie altowym oraz brazylijski gitarzysta Nelson Latif.

Zdjęcie : Jacek Piotrowski

Przeczytaj także

Opinie (2)

  • boskie rytmy

    • 0 0

  • Boskie rytmy

    Piękne utwory.Muzyka porusza serce.Cieplutki głos wokalistki.Brakuje nam na rynku muzycznym takich utworów ..i takich instrumentów muzycznych.Mam wielki szacunek do takich ludzi którzy smakują muzykę.Gratulacje.

    • 0 0

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Sprawdź się

Jaką inicjatywę łączącą kulturę z przestrzenią miasta wymyślił i koordynuje związany z Klubem Plama Szymon Wróblewski?

 

Najczęściej czytane