stat
Impreza już się odbyła

Inwazja - subiektywny portret śmieci - wystawa

Stowarzyszenie Promocji Artystów Wybrzeża ERA ART  zaprasza na wystawę fotografii Erazma Wojciecha Felcyna "INWAZJA-subiektywny portret śmieci". Lokal artystyczny TYGIEL w Gdyni, ul. Abrahama 86 wejście od ulicy Władysława IV. Wystawa będzie czynna w dniach od 21.03 do 14.04. 2019 r. Wernisaż dnia 20.03.2019 r. o godz. 19:00.

bilety 12 zł
ulgowy 6 zł
Erazm Wojciech Felcyn - w latach 1964-1966 fotoreporter, a następnie (1966-1968) redaktor naczelny Ilustrowanego Magazynu Studentów Politechniki Gdańskiej "Kronika Studencka". Członek Sekcji Wystawienniczej Gdańskiego Towarzystwa Fotograficznego (1970-1976). Członek ZPAF od 2005 r., od 2014 r. przewodniczący Komisji Artystycznej OG ZPAF. Zadebiutował w 1965 r., w następnych latach wziął udział w ponad stu wystawach w kraju i na świecie zdobywając szereg medali i wyróżnień. Korzystając z możliwości techniki cyfrowej na bazie swych starych negatywów zrealizował unikatowe kolekcje portretów ludzi związanych w latach 1964-1968 z Politechniką Gdańską oraz portretów kaszubskich z lat 1968-1972. Ma w swoim dorobku szereg wystaw indywidualnych, między innymi są to: "Inwazja - subiektywny portret śmieci", "Rosarium", "Synthesis", "Niepokonani", "Fantasmagorie", "Wyspy Szczęścia", "Anatomia Apokalipsy". Jest też autorem eseju "Pokażcie mi anioła - o realizmie rzeczywistości w fotografii".

"INWAZJA - subiektywny portret śmieci". Rozwój technik utylizacyjnych i działania mające na celu oszczędzanie środowiska są wciąż nieadekwatne do potrzeb. Środowisko, które nas otacza, jest w coraz większym stopniu obciążane śmieciami i odpadami, a powietrze, którym oddychamy, jest coraz bardziej skażone zanieczyszczeniami mechanicznymi, chemicznymi i biologicznymi. Zbiór "INWAZJA - subiektywny portret śmieci" jest swoistego rodzaju skutkiem  kontemplacji powyższych faktów autora -  zaangażowanego w ekologię chemika i artystę fotografika jednocześnie. Zdjęcia do wystawy kolekcjonował w latach 2003-2011, a wykonywał je głównie w rejonie zamieszkania i na bałtyckich plażach. Wystawa nie ma  charakteru dokumentalnego - wybór tematów wynika z subiektywnych decyzji autora, a większość prac została przetworzona komputerowo. Koncepcja artystyczna "INWAZJI" jest całkowicie oryginalna, a jej innowacyjność, walory estetyczne i edukacyjne sprawiają, że może być ona adresowana do każdego widza i w każdym miejscu naszego globu.
Erazm Wojciech Felcyn

Opinie

Dodaj opinię

Dodaj opinię

Odpowiedz

STOP Hejt! Przemyśl swoją opinię

Regulamin dodawania opinii

zamknij

Sprawdź się

Jaką funkcję pierwotnie pełniła Łaźnia Miejska, obecnie siedziba Centrum Sztuki Współczesnej w Gdańsku?