stat
Impreza już się odbyła

Inwazja - subiektywny portret śmieci - wystawa

Stowarzyszenie Promocji Artystów Wybrzeża ERA ART  zaprasza na wystawę fotografii Erazma Wojciecha Felcyna "INWAZJA-subiektywny portret śmieci". Lokal artystyczny TYGIEL w Gdyni, ul. Abrahama 86 wejście od ulicy Władysława IV. Wystawa będzie czynna w dniach od 21.03 do 14.04. 2019 r. Wernisaż dnia 20.03.2019 r. o godz. 19:00.

21 listopada 2021 - 30 stycznia 2022

Gdańsk,
Erazm Wojciech Felcyn - w latach 1964-1966 fotoreporter, a następnie (1966-1968) redaktor naczelny Ilustrowanego Magazynu Studentów Politechniki Gdańskiej "Kronika Studencka". Członek Sekcji Wystawienniczej Gdańskiego Towarzystwa Fotograficznego (1970-1976). Członek ZPAF od 2005 r., od 2014 r. przewodniczący Komisji Artystycznej OG ZPAF. Zadebiutował w 1965 r., w następnych latach wziął udział w ponad stu wystawach w kraju i na świecie zdobywając szereg medali i wyróżnień. Korzystając z możliwości techniki cyfrowej na bazie swych starych negatywów zrealizował unikatowe kolekcje portretów ludzi związanych w latach 1964-1968 z Politechniką Gdańską oraz portretów kaszubskich z lat 1968-1972. Ma w swoim dorobku szereg wystaw indywidualnych, między innymi są to: "Inwazja - subiektywny portret śmieci", "Rosarium", "Synthesis", "Niepokonani", "Fantasmagorie", "Wyspy Szczęścia", "Anatomia Apokalipsy". Jest też autorem eseju "Pokażcie mi anioła - o realizmie rzeczywistości w fotografii".

"INWAZJA - subiektywny portret śmieci". Rozwój technik utylizacyjnych i działania mające na celu oszczędzanie środowiska są wciąż nieadekwatne do potrzeb. Środowisko, które nas otacza, jest w coraz większym stopniu obciążane śmieciami i odpadami, a powietrze, którym oddychamy, jest coraz bardziej skażone zanieczyszczeniami mechanicznymi, chemicznymi i biologicznymi. Zbiór "INWAZJA - subiektywny portret śmieci" jest swoistego rodzaju skutkiem  kontemplacji powyższych faktów autora -  zaangażowanego w ekologię chemika i artystę fotografika jednocześnie. Zdjęcia do wystawy kolekcjonował w latach 2003-2011, a wykonywał je głównie w rejonie zamieszkania i na bałtyckich plażach. Wystawa nie ma  charakteru dokumentalnego - wybór tematów wynika z subiektywnych decyzji autora, a większość prac została przetworzona komputerowo. Koncepcja artystyczna "INWAZJI" jest całkowicie oryginalna, a jej innowacyjność, walory estetyczne i edukacyjne sprawiają, że może być ona adresowana do każdego widza i w każdym miejscu naszego globu.
Erazm Wojciech Felcyn

Opinie

Walczymy z przemocą słowną

Kasujemy opinie obraźliwe i nie na temat

Twoja opinia

Dodaj opinię

Odpowiedz

Dodając opinię akceptujesz regulamin dodawania opinii.
Administratorem Twoich danych osobowych jest Trojmiasto.pl Sp. z o.o.. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.

Sprawdź się

W którym roku ukończono i oddano do użytku budynek Teatru Muzycznego w Gdyni (przy Placu Teatralnym 1), któremu patronuje Danuta Baduszkowa?