Otwarte warsztaty z autorką odbędą się 9 stycznia 2022, godz. 12.00-14.00. Sterowiec WOLNOŚĆ, autorstwa Katarzyny Łyszkowskiej, prezentowany od 17 grudnia 2021 r. do 9 stycznia 2022 r. w Patio ASP, w ramach jubileuszu 100-lecia sprowadzenia do Gdańska pierwszego, polskiego Sterowca.
Podobne wydarzenia
16 - 27 maja 2022
30 kwietnia - 22 maja 2022, godz. 12:00 - 18:00
Z zebranych rysunków powstał przestrzenny mural na poszyciu sterowca, składający się ze 150 rysunków otrzymanych od ponad 70 uczestników z Polski, Białorusi, Hiszpanii, Turcji i RPA.
OPEN CALL
Trwa nabór gdański do kolekcji Wolność. Osoby, które wezmą udział w projekcie przesyłając rysunek dot. WOLNOŚCI na adres sterowiecwolnosc@gmail.com otrzymają certyfikat uczestnictwa, a ich prace będą prezentowane na kolejnych pokazach w kraju i za granicą. Szczegóły projektu: https://katarzynalyszkowska.com/sterowiec-wolnosc/
Powstanie Sterowca WOLNOŚĆ sfinansowano z programu Centrum Rzeźby Polskiej w Orońsku pn. Rzeźba w przestrzeni publicznej dla Niepodległej - 2021.
Podczas oficjalnego finisażu w dniu 9 stycznia 2022 r. odbędzie się otwarte spotkanie autorskie kierowane do mieszkańców Gdańska, połączone z WARSZTATEM Z WOLNOŚCI. Autorka zaprasza każdego zainteresowanego pozostawieniem swojego rysunkowego komunikatu, znaku, zdania dot. WOLNOŚCI do PATIO Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku od godz. 12 do 14. Projekt to próba zarejestrowania indywidualnych spostrzeżeń w formie wciąż rozszerzanej i aktualizowanej zbiorowej kolekcji. Autorzy, których prace wejdą do "Kolekcji Wolność" otrzymają CERTYFIKATY i będą prezentowani podczas kolejnych odsłon projektu oraz w social mediach i na stronie katarzynalyszkowska.com
Katarzyna Łyszkowska bada, czym jest społeczna natura człowieka. Zgłębia tematykę przenikania się tożsamości osobistej i zbiorowej w możliwie pełnym kontekście zjawisk społeczno-kulturowych. Jej prace zachęcają do zanurzenia się w głąb siebie, konfrontacji i refleksji.
Absolwentka Rysunku oraz Projektowania graficznego na Wydziale Sztuk Pięknych UMK w Toruniu, gdzie aktualnie pracuje. Uczestniczyła w ponad 130 wystawach i działaniach artystycznych w kraju i za granicą tj. w Niemczech, Wielkiej Brytanii, Finlandii, Norwegii, Włoszech, Słowenii, Macedonii, Grecji, Litwie, Ukrainie, Białorusi, Indiach, Korei Południowej i USA. Brała udział w sześciu projektach rezydencyjnych. Jej prace należą do zbiorów Osten Muzeum of Drawing w Macedonii i do stałych kolekcji w kraju m.in. Centrum Kultury Dwór Artusa w Toruniu, Centrum Praw Kobiet w Gdańsku, stała kolekcja sztuki województwa kujawsko-pomorskiego "Znaki Czasu", stała kolekcja sztuki województwa warmińsko-mazurskiego - Towarzystwo Zachęty Sztuk Pięknych w Olsztynie, zbiory Narodowego Instytutu Audiowizualnego (obecnie FInA) oraz prywatnych w Polsce i zagranicą. Sterowiec WOLNOŚĆ dofinansowano w ramach Programu Centrum Rzeźby Polskiej w Orońsku "Rzeźba w przestrzeni publicznej dla Niepodległej - 2021".