stat
Impreza już się odbyła

Inne / Others - Anna Brudzińska, Katarzyna Cupiał, Magdalena Kwapisz-Grabowska

Anna Brudzińska, Katarzyna Cupiał, Magdalena Kwapisz-Grabowska

2 - 30 lipca 2021, godz. 18:00 - 21:00

Wstęp wolny

3 - 17 września 2021, godz. 18:00

Gdańsk,
Wstęp wolny
28 września - 4 listopada 2013 r.
Inne / Others to prezentacja malarstwa trzech artystek.
Artystki łączy miejsce urodzenia - Gliwice - miasto ich korzeni rodzinnych i artystycznych. Obecnie tworzą, mieszkając w różnych miastach (Anna Brudzińska - Sopot/Wrocław, Katarzyna Cupiał - Gliwice/Wrocław, Magdalena Kwapisz-Grabowska - Berlin). Wspólne źródło, z którego się wywodzą stanowi punkt wyjścia trzech niezwykle indywidualnych ścieżek.

Inne są ich postawy twórcze, inne widzenie rzeczywistości, inne inspiracje i stylistyki w malarstwie. Brudzińską interesują powiązania przestrzeni i płaszczyzny oraz kolor niebieski, którym buduje swoje wyobrażone przestrzenie z pogranicza nieba i wody. Cupiał przetwarza widziany pejzaż intensyfikując materię malarską, tworząc z obrazów wręcz malarskie reliefy. Kwapisz-Grabowska skupia się na stanach sensualnych postaci kobiecych, które przedstawia przy pomocy oszczędnych środków wyrazu. Inne są też ich techniki malarskie. Brudzińska rozlewa farby na płótnie, Cupiał wręcz tka obrazy z nici farb, a Kwapisz oszczędnie nakłada je pędzlem.

Wystawa to kompilacja obrazów tych trzech artystek, których zestawienie, właśnie dlatego, że są od siebie tak odmienne, jest zaskakująco ciekawe. Określenie elementów różnicujących nie wyklucza znalezienia wspólnej płaszczyzny porozumienia, dzięki temu poszczególne obrazy nabierają nowych znaczeń dopełniając się wzajemnie swoją odmiennością. Ta inność ubogaca, staje się pretekstem do poszukiwania nowych, wzajemnych kontekstów.

Opinie

Walczymy z przemocą słowną

Kasujemy opinie obraźliwe i nie na temat

Twoja opinia

Dodaj opinię

Odpowiedz

Dodając opinię akceptujesz regulamin dodawania opinii.
Administratorem Twoich danych osobowych jest Trojmiasto.pl Sp. z o.o.. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.

Sprawdź się

Kto na początku był liderem legendarnego działającego w Gdańsku teatrzyku Bim-Bom, z którego wywodzą się m.in: Jacek Fedorowicz i Alina Afanasjew?