stat
Impreza już się odbyła

Impresje japońskie - wystawa fotografii

Jacek M. Kozłowski urodził się i większość życia spędził w Warszawie. Kilka lat mieszkał na skraju Karkonoszy. Od ponad 3 lat jest gdańszczaninem. Od 1995 roku regularnie odwiedza Japonię. Obserwuje ludzi, obyczaje, przyrodę, krajobrazy i architekturę. Od kilkudziesięciu lat pasjonuje się fotografią. Należy do Gdańskiego Towarzystwa Fotograficznego.

26 marca - 16 kwietnia 2020, godz. 10:00 - 18:00

Wstęp wolny
Agnieszka Gutral jest gdańszczanką z urodzenia. Z wykształcenia - polonistka. Pasjonuje się jogą, Japonią i fotografią. Prowadzi Ośrodek Edukacji Prozdrowotnej "Fuji-san" w Gdańsku.

Autorzy o wystawie: Zdjęcia wykonaliśmy w latach 2005-2019 w różnych miejscach i okolicznościach. Z założenia nie miały być pocztówkowym opisem, lecz raczej osobistym oglądem tego, jak każde z nas widzi Japonię i jej mieszkańców. Mimo upływających lat i wielu podróży, ten kraj nadal zachwyca nas i zadziwia. Za każdym razem, gdy stamtąd wyjeżdżamy, wiemy że niebawem do niej wrócimy. Nawet odwiedzając po raz kolejny te same miejsca odkrywamy coś, czego wcześniej nie dostrzegliśmy albo zapamiętaliśmy zupełnie inaczej. Zadajemy sobie wtedy pytanie, czy to miejsce jest inne, czy zmieniło się nasze jego postrzeganie?

Opinie

Dodaj opinię

Dodaj opinię

Odpowiedz

STOP Hejt! Przemyśl swoją opinię

Regulamin dodawania opinii

zamknij

Sprawdź się

Jaką inicjatywę łączącą kulturę z przestrzenią miasta wymyślił i koordynuje związany z Klubem Plama Szymon Wróblewski?