stat
Impreza już się odbyła
PATRONAT

Ilona Damięcka: Stare - Nowe - Najnowsze

"Stare - Nowe - Najnowsze" to koncert znanej pianistki i wokalistki jazzowej Ilony Damięckiej. Podczas jednego koncertu będzie można usłyszeć ulubione standardy jazzowe pianistki - śpiewane już na wielu koncertach, lecz wciąż nieznane publice BOTO - nagrane na płytach takich jak Monk's Midnight; kompozycje własne z pierwszej autorskiej płyty "Hurry Up" i najnowsze utwory, które znajdą się na drugiej autorskiej płycie artystki. 

Koncert będzie bardzo zróżnicowany klimatycznie. Początkowo bardzo klasycznie zagrane i zaśpiewane standardy, a następnie melancholijne, a nawet czasem free jazzowe motywy, które komponują się w jedną całość odsłaniając drugą twarz artystki .

jazz - koncerty w Trójmieście


Podczas koncertu zagrają również:
Paweł Urowski - kontrabas 
Kuba Wójcik - gitara 
Michał Gos - perkusja 

***
Ilona Damięcka - pianistka, wokalistka, kompozytorka. Absolwentka Akademii Muzycznej - Wydziału Jazzu i Muzyki Rozrywkowej w Katowicach. Członek Stowarzyszenia Muzyków Jazzowych.

Uczestniczka warsztatów jazzowych w Puławach i Chodzieży, gdzie wykładali tacy pianiści jak: Kuba Stankiewicz, Artur Dutkiewicz, Wojciech Niedziela, Bogdan Hołownia. Laureatka Konkursu Kompozytorskiego im. Krzysztofa Komedy w Słupsku w 1999 roku - III nagroda za utwór "Bossa For Bosa" do tekstu Andrzeja Schmidta. Od najmłodszych lat rozwijała się pod kierunkiem Wojciecha Niedzieli, u którego zdobywała wiedzę na temat harmonii i improwizacji oraz stylów jazzowych.
Pod koniec studiów przeprowadziła się do Krakowa. Tam też, przez okres dwóch lat, współpracowała z saksofonistą Januszem Muniakiem, od którego uczyła się pracy w zespole.

bilety: 30 zł
bilety online: http://teatrboto.bilety.interticket.pl/

Przeczytaj także

Opinie

Walczymy z przemocą słowną

Kasujemy opinie obraźliwe i nie na temat

Twoja opinia

Dodaj opinię

Odpowiedz

Dodając opinię akceptujesz regulamin dodawania opinii.
Administratorem Twoich danych osobowych jest Trojmiasto.pl Sp. z o.o.. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.

Sprawdź się

Gdzie słynny pisarz Günter Grass, laureat literackiej Nagrody Nobla, ma w Gdańsku swój pomnik razem z Oskarem - bohaterem "Blaszanego bębenka"?