stat
Wydarzenie już się odbyło

Ignacy Matuszewski. Pisma wybrane

W czwartek 14 listopada zapraszamy na promocję publikacji "Ignacy Matuszewski. Pisma wybrane" opracowanej pod redakcją dr. hab. Sławomira Cenckiewicza. W ramach wydarzenia zaprezentowane zostaną dwa tomy wydawnictwa - "Nie ma wolności bez wielkości" oraz "O Polskę całą, wielką i wolną". 

Publikacja wydana przez Instytut Pamięci Narodowej, Wojskowe Biuro Historyczne oraz Wydawnictwo LTW to:

(...) opowieść o pułkowniku Ignacym Matuszewskim (ur. 10 września 1891 r. - zm. 3 sierpnia 1946 r.) - niepospolitej i niezwykłej postaci polskiej polityki kilkudziesięciu zaledwie lat pierwszego półwiecza XX w. Niezwykłej, bo renesansowej, w dodatku niepodpartej pełną edukacją akademicką, ale ulepionej z gliny wielu kompetencji i zainteresowań, od poezji, prozy, muzyki, teatru i malarstwa, przez sport, ezoterykę, wojskowość i tajne służby, aż po ekonomię, historię, dyplomację, geopolitykę i politykę. To retrospektywna ze świadomie zaburzoną chronologią opowieść o wznoszeniu się tego niepospolitego człowieka na szczyt, począwszy od lat szczenięcych aż po kres śmierci nad Hudsonem. - z wprowadzenia Sławomira Cenckiewicza

O wydaniu książki rozmawiać będą dr hab. Grzegorz Berendt oraz dr hab. Sławomir Cenckiewicz. W trakcie spotkania będzie można zakupić promowaną książkę.

 

Opinie

Dodaj opinię
Walczymy z przemocą słownąKasujemy opinie obraźliwe i nie na temat

Dodaj opinię

Odpowiedz

Dodając opinię akceptujesz regulamin dodawania opinii.
Administratorem Twoich danych osobowych jest Trojmiasto.pl Sp. z o.o.. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.

zamknij

Sprawdź się

Nestor trójmiejskich scen, Ryszard Ronczewski, obchodził w 2010 roku w Sopocie okrągły jubileusz pracy twórczej. Który?