stat
Impreza już się odbyła

Idols / Hybrydy - wystawa prac Ewy Głowackiej i Emilii Klugmann

Wystawa Idols / Hybrydy to zbiór prac dwóch młodych artystek, absolwentek Polsko-Japońskiej Akademii Technik Komputerowych w Gdańsku. Obie poprzez swoje prace zabierają nas w świat fantastycznych stworzeń.

17 stycznia - 16 lutego 2022, godz. 12:00 - 16:00

Gdańsk,
Wstęp wolny
Organizatorami wydarzenia są Polsko-Japońska Akademia Technik Komputerowych - Fiflia w Gdańsku oraz Biblioteka Gdynia. Wystawę można oglądać w Bibliotece Wiedzy (ul. Świętojańska 141, Gdynia) w godzinach otwarcia Biblioteki do końca listopada 2021 (prosimy o sprawdzenie aktualnych godzin otwarcia Biblioteki przed planowaną wizytą).

Temat prezentowanej na wystawie pracy licencjackiej Ewy Głowackiej to Historyczne hybrydy ludzi i zwierząt - seria grafik w technice malarstwa cyfrowego. Autorka czerpiąc z mitów z różnych zakątków świata, za pomocą nowego medium przedstawia swoje wizje legendarnych bytów. Zostawia jednak widzowi miejsce na własną interpretację tego, co wyłania się z mroku i gry świateł.

Praca licencjacka Idols Emilii Klugmann to z kolei wizja zwierzęcych bóstw przemierzających wyimaginowane krajobrazy. Choć mniej bezpośrednie, tutaj również wybrzmiewają echa dawnych wierzeń. Obie serie grafik pokazują, że pradawne fascynacje światem zwierząt wciąż w nas żyją i ewoluują w cyfrowym świecie.

Wystawa towarzyszyła konwentowi fantastycznemu Pasja Minicon, który odbył się online w dniach 5-7 listopada 2021, a organizowany jest przez Bibliotekę Gdynia wraz z grupą inicjatywną Ratel Squad. Sama wystawa potrwa jednak aż do 30 listopada.

Ewa Głowacka jest absolwentką PJATK w Gdańsku, obecnie kontynuuje studia na Wydziale Sztuki Nowych Mediów PJATK w Warszawie. Jej prace można znaleźć w Internecie pod pseudonimem artystycznym Apocalyptus Art.
Na co dzień pracuje jako freelancer, tworząc ilustracje cyfrowe dla prywatnych klientów oraz pisze, ilustruje i wydaje własne książki fantasty. Działa też non-profit: prowadzi zajęcia z malarstwa cyfrowego w ramach Koła Naukowego Digital Painting i Concept Art na PJATK Gdańsk. Poza rysunkiem i pisarstwem interesuje się również jeździectwem oraz tańcem jazzowym.

Emilia Klugmann pochodzi z Gdańska i w lipcu ukończył studia licencjackie na Polsko-Japońskiej Akademii Technik Komputerowych w Gdańsku. Pasjonuje się rysunkiem i zwierzętami, które to zainteresowania często ze sobą łączy. Dalej dokształca się w kierunku digital paintingu i szeroko pojętej sztuki, gdyż zawsze był to dla niej fascynujący temat.

Opinie

Walczymy z przemocą słowną

Kasujemy opinie obraźliwe i nie na temat

Twoja opinia

Dodaj opinię

Odpowiedz

Dodając opinię akceptujesz regulamin dodawania opinii.
Administratorem Twoich danych osobowych jest Trojmiasto.pl Sp. z o.o.. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.

Sprawdź się

Z jakim trójmiejskim teatrem związany jest obecnie gdański pisarz Paweł Huelle?