• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport
stat
Impreza już się odbyła

Ida Łotocka. Zbiór osobisty - wernisaż wystawy malarstwa

Zapraszamy do Galerii Sztuki Nowy Warzywniak na wystawę malarstwa autorstwa Idy Łotockiej. Prace artystki będzie można oglądać do 30 kwietnia.

Ida Łotocka
Urodzona w Gdańsku. Studia w gdańskiej PWSSP, dyplom z malarstwa (1982) u prof. Władysława Jackiewicza. Od 2010 członkini założycielka artystycznej Grupy Apellesa.Wystawy indywidualne i zbiorowe w Polsce i za granicą. Uprawia malarstwo i rysunek. Obrazy prezentowane są w cyklach, m.in.,: Nieobecni, W stronę Boskiej Komedii, Magia teatru, magia lustra, Czarownica w ogrodzie, Ogrody umysłu, Metafory codzienności. W roku 1995 uprawia performance i film, m.in. Obrazy i modelki dla TVP SA.

Nagrody i stypendia:
1983 V Biennale Sztuki Gdańskiej / wyróżnienie;
2012 Wystawa Jubileuszowa; Galeria ZPAP / Nagroda Prezydenta Miasta Gdańska
2017 Ogrody umysłu wystawa malarstwa i rysunku oraz publikacja pod tym samym tytułem / stypendium Marszałka Województwa Pomorskiego;
2020 Metafory codzienności / Stypendium Kulturalne Miasta Gdańska.

Ida Łotocka: Wszystko co widzisz i czujesz, co pamiętasz i o czym myślisz zasługuje na opowieść. Zapisane w języku sztuki odsłania nowe znaczenia. Obraz nie jest odbiciem życia, ale jego metaforą. Zamienia rzeczy i widoki na symbole będące wiązkami znaczeń. Osobiste doświadczenie i wyobrażenie rzeczywistości zapisane w obrazie może zaskoczyć.

Opinie

Sprawdź się

W którym polskim mieście oficjalnie zainaugurowano obchody polskiej prezydencji w Unii Europejskiej w 2011 roku?