• Kino
 • Mapa
 • Ogłoszenia
 • Forum
 • Komunikacja
 • Raport
stat
Impreza już się odbyła
PATRONAT

IX Wybrzeże Sztuki (18 opinii)

Zapraszamy na IX edycję Wybrzeża Sztuki, która potrwa od 14 do 29 czerwca. Podczas tegorocznej edycji na deskach Teatru Wybrzeże zaprezentowane zostaną najciekawsze i najgłośniejsze spektakle minionego i obecnego sezonu.

Relacja z imprezy

Program IX edycji Wybrzeża Sztuki zapowiada się niezwykle atrakcyjnie. W środę, 14 czerwca o godzinie 19.00 na Dużej Scenie zaprezentujemy SEKRETNE ŻYCIE FRIEDMANÓW Marcina Wierzchowskiego i Daniela Sołtysińskiego w reżyserii Marcina Wierzchowskiego z Teatru Ludowego w Krakowie. W poniedziałek, 19 czerwca o godzinie 19.00 na Scenie Malarnia obejrzymy PUNKT ZERO. ŁASKAWE w reżyserii Janusza Opryńskiego z Teatru Provisorium w Lublinie. W środę, 21 czerwca o godzinie 19.00 zapraszamy na Dużą Scenę, na której zaprezentujemy WYZWOLENIE Stanisława Wyspiańskiego w reżyserii Krzysztofa Garbaczewskiego z warszawskiego STUDIO teatrgaleria. Dzień później, w czwartek, 22 czerwca o godzinie 18.00 również na Dużej Scenie zagramy HISTORIĘ JAKUBA Tadeusza Słobodzianka w reżyserii Ondreja Spišáka z Teatru Dramatycznego M. St. Warszawy. W czwartek, 22 czerwca o godzinie 19.30 i w piątek, 23 czerwca o godzinie 18.30 na Scenie Malarnia IDIOTA w reżyserii Pawła Miśkiewicza z Teatru Narodowego w Warszawie. W niedzielę, 25 czerwca o godzinie 19.00 na Dużej Scenie zaprezentujemy WSZYSTKO O MOJEJ MATCE Tomasza Śpiewaka w reżyserii Michała Borczucha z Teatru Łaźnia Nowa w Krakowie. Wybrzeże Sztuki zakończy w tym roku WESELE Stanisława Wyspiańskiego w reżyserii Jana Klaty z krakowskiego Narodowego Starego Teatru. Przedstawienie zostanie zaprezentowane w czwartek, 29 czerwca o godzinie 19.00 na Dużej Scenie.

O WYBRZEŻU SZTUKI

Wybrzeże Sztuki to coroczny przegląd najciekawszych, najwybitniejszych i najgłośniejszych, a czasami również kontrowersyjnych spektakli prezentowanych na polskich scenach. Dzięki dotychczasowym ośmiu edycjom naszego przeglądu trójmiejska publiczność mogła zobaczyć mistrzowskie przedstawienia Jerzego Jarockiego, Grzegorza Jarzyny i Krystiana Lupy, słynne, oryginalne spektakle Krzysztofa Warlikowskiego, Jana Klaty, Kornéla Mundruczó, Pawła Świątka, Krzysztofa Garbaczewskiego, Radosława Rychcika, Iwana Wyrypajewa, Mai Kleczewskiej i duetu Demirski & Strzępka. Przez sceny Wybrzeża Sztuki przewinęło się wielu wybitnych polskich aktorów. W mistrzowskich kreacjach nasza publiczność mogła podziwiać obok Krystyny Jandy m.in. Danutę Stenkę, Annę Dymną, Maję Komorowską, Krystynę Jandę, Danutę Szaflarską, Kingę Preis, Jana Peszka, Jana Frycza, Piotra Machalicę, Jerzego Trelę, Jana Englerta, Tomasza Karolaka i Zbigniewa Zapasiewicza.

Szczegółowy program Wybrzeża Sztuki:

środa, 14 czerwca, godzina 15 i 19.00, Duża Scena

Teatr Ludowy, Kraków
Marcin Wierzchowski, Daniel Sołtysiński
SEKRETNE ŻYCIE FRIEDMANÓW
Reżyseria: Marcin Wierzchowski
Scenografia: Barbara Ferlak
Kostiumy: Ewa Mroczkowska
Muzyka: Urszula Chrzanowska
Asystentka reżysera, inspicjent: Martyna Rezner

SEKRETNE ŻYCIE FRIEDMANÓW to spektakl inspirowany nominowanym do Oskara filmem Andrew Jareckiego CAPTURING THE FRIEDMANS. Casus Friedmanów - pomimo swej amerykańskości - przekracza ciasne ramy kulturowe, pozwala odkryć mityczną tkankę tej historii i godną Sofoklesa tragiczność losów jej bohaterów. Suma składających się na nią elementów - przekroczenie tabu, wina jednostki, sąd, rozłam wewnątrz rodziny, konsolidacja społeczności przeciwko winowajcom, ofiara składana przez winowajcę dla jego syna - stanowi o jej teatralności i ponadkulturowości. Teatr jest medium, które ma szansę wydobyć z tej historii to, co w filmie siłą rzeczy musiało pozostać stłumione.

W spektaklu występują: Piotr Pilitowski - Arnold Friedman, Małgorzata Kochan - Elaine Friedman, Patryk Palusiński - David Friedman, gościnnie, Jakub Klimaszewski - Seth Friedman, gościnnie, Piotr Franasowicz - Jesse Friedman, Jan Nosal - Howard Friedman / Geraldo Rivera , Jagoda Pietruszkówna - sędzia Abbey Boklan / matka ucznia, Maja Pankiewicz - detektyw Fran Galasso / Debbie Nathan, Kajetan Wolniewicz - detektyw Squeglia / Ron Kuby, Ryszard Starosta - McDermott / świadek #1 / przyjaciel Jessego / Andrew Jarecky.

Czas: 2 godziny 45 minut (bez przerw)
Spektakl zalecany dla widzów dorosłych
Premiera: 19 listopada 2016 roku na Scenie Stolarnia Teatru Ludowego

---

poniedziałek, 19 czerwca, godzina 19.00, Scena Malarnia
Teatr Provisorium, Lublin
na podstawie ŁASKAWYCH Jonathana Littella oraz ŻYCIA I LOSU i WSZYSTKO PŁYNIE Wasilija Grossmana
PUNKT ZERO: ŁASKAWE
Scenariusz i reżyseria: Janusz Opryński
Muzyka: Rafał Rozmus
Scenografia: Jerzy Rudzki
Kostiumy: Monika Nyckowska
Wizualizacje: Aleksander Janas / kilku.com
Światło: Jan Piotr Szamryk
Dźwięk: Jarosław Rudnicki
Produkcja: Barbara Sawicka
Technik sceny: Adam Szadkowski, Bartosz Grygoruk
Inspicjent: Marta Szczeblewska
Asystent reżysera: Łukasz Lewandowski
Garderoby: Ewa Molik
Współpraca produkcyjna: Ewa Molik, Dorota Stochmalska, Piotr Pękala

Odważamy się opowiedzieć historię Maxa Aue, historię kata, historię niemieckiego oficera, historię członka elitarnej grupy nazwanej "mistrzami śmierci", który brał czynny udział w Zagładzie Żydów. Tak, trzeba odwagi, by opowiedzieć ten burzliwy los wykształconego Europejczyka, który uwierzył w "sens swojej pracy". Odwaga jest także potrzebna do tego, by jeszcze raz próbować "mówić ze sceny" o Zagładzie. Jak mówić? Czy jest sens wracać do tego co niewyobrażalne? Właśnie niewyobrażalne należy umieć sobie wyobrazić - o tym przypomina nam Zygmunt Bauman w NOWOCZESNOŚCI I ZAGŁADZIE.

W spektaklu występują: Eliza Borowska - Una, Agata Góral - Kobieta, Matka, Jacek Brzeziński - Koordynator, Sławomir Grzymkowski - Thomas, Artur Krajewski - Mężczyzna, Ojczym, Łukasz Lewandowski - Max Aue

Czas trwania: 2 godziny 30 minut (bez przerw)
Spektakl zalecany dla widzów dorosłych
Premiera: 5 lutego 2016 na deskach Teatru Provisorium
Produkcja: Towarzystwo Edukacji Kulturalnej w Lublinie. Koprodukcja: Centrum Kultury w Lublinie.

---

środa, 21 czerwca, godzina 19.00, Duża Scena
STUDIO teatrgaleria, Warszawa
Stanisław Wyspiański
WYZWOLENIE
Reżyseria: Krzysztof Garbaczewski
Scenografia: Aleksandra Wasilkowska
Kostiumy: Sławomir Blaszewski
Muzyka: Jan Duszyński
Video: Robert Mleczko
Reżyseria świateł: Bartosz Nalazek
Choreografia: Iza Szostak

Rodacy La la land Poland! Czas Wyzwolin się zbliża! Czy to, czego potrzebujemy, to rzeczywiście zemsta? Nowy narodowy dramat pt. Najnowsze Wyzwolenie, w skrócie Wyzwolenie, na podstawie arcydzieł mistrzów pióra Stanisława Wyspiańskiego i Stanisława Witkiewicza aka Witkacego, opowiada o życiu mieszkańców San Escobar, a szczególnie o perypetiach mentalnych jednego z nich w wielu osobach obecnego, wybrańca, Florestana Wężymorda aka Konrada.

W spektaklu występują: Marcin Bosak, Agata Góral, Marcin Kowalczyk (gościnnie), Hiroaki Murakami, Tomasz Nosinski , Monika Obara, Anna Paruszyńska, Marcin Pempuś, Bartosz Porczyk, Natalia Rybicka, Paweł Smagała (gościnnie), Krzysztof Strużycki, Andrzej Szeremeta, Monika Świtaj, Robert Wasiewicz, Marta Zięba (gościnnie), Tomasz Wygoda (gościnnie) / Justyna Białowąs (gościnnie), Ewelina Żak

Czas: 2 godziny 10 minut (bez przerw)
Premiera: 12 marca 2017 na Dużej Scenie STUDIA teatrgaleria
Spektakl jest koprodukcją Festiwalu Nowe Epifanie / Gorzkie Żale 2017

---

czwartek, 22 czerwca, godzina 18.00, Duża Scena
Teatr Dramatyczny M. St. Warszawy
Tadeusz Słobodzianek
HISTORIA JAKUBA
Reżyseria: Ondrej Spišák
Scenografia, kostiumy: Szilárd Boraros
Współpraca kostiumograficzna: Aneta Suskiewicz
Muzyka: Piotr Łabonarski
Reżyseria światła: Andrzej Król
Drugi reżyser: Anna Gryszkówna
Konsultacje wokalne: Malgorzata Hauschild
Ruch sceniczny: Anna Iberszer
Kierownik produkcji: Rafał Łukasz Renner

Opowieść inspirowana faktami o księdzu i filozofie, który dowiaduje się, że nie jest tym, kim jest. Próbuje odkryć swoją prawdziwą tożsamość, ale we współczesnym świecie, w którym trzeba jasno określić swoje pochodzenie, wiarę czy narodowość, zaczyna coraz bardziej odczuwać swoją inność i obcość, a próby scalenia swojej osobności w spójną całość raz po raz narażają go na nieoczekiwane sytuacje i przygody, które od tragizmu chroni śmiech i tocząca się wartko niemalże burleskowa akcja.

W spektaklu występują: Łukasz Lewandowski - Marian/Jakub, Małgorzata Rożniatowska - Mama/Gospodyni/Siostra Genowefa/Ciocia Chaja, Izabela Dąbrowska/ Magdalena Smalara - Stefa/Księgowa/Siostra Judyta, Zbigniew Dziduch - Tata/Proboszcz/Ojciec Rektor, Magdalena Czerwińska/Marta Król - Nauczycielka/Hania/Żona Urzędnika/Nina/Siostra Nela/Dina/Inez/Matka,
Marcin Sztabiński - Prorektor/Urzędnik/Biskup/Arcybiskup Paryża/Stryj Noam/Rabin/Ojciec, Otar Saralidze - Józek/Wikary/Esbek/Siostra Anna/Kuzyn Cwi/ Abram/Brat Daniel/Samuel

Czas: 3 godziny (bez przerw)
Spektakl zalecany dla widzów od 15 roku życia.
Premiera: 17 marca 2017 na Scenie na Woli im. T. Łomnickiego


---
czwartek, 22 czerwca, godzina 19.30, piątek, 23 czerwca, godzina 18.30, Scena Malarnia
Teatr Narodowy
Fiodor Dostojewski
IDIOTA
Przekład: Jerzy Jędrzejewicz
Adaptacja: Joanna Bednarczyk, Paweł Miśkiewicz
Reżyseria: Paweł Miśkiewicz
Scenografia: Barbara Hanicka
Muzyka: Anna Zaradny
Reżyseria światła: Wojciech Puś
Dramaturg: Joanna Bednarczyk

Inscenizacja jednego z arcydzieł XIX-wiecznej powieści. Na krawędzi chaosu, wobec zbliżającego się rozpadu Rosji i świata, bohaterowie szamocą się między pragnieniami, żądzami i niespełnieniem. Czy pod łajdactwami i machinacjami, gdzieś na dnie kryje się dobro? Czy zdoła wydobyć się na powierzchnię?

W spektaklu występują: Paweł Tomaszewski - Lew Nikołajewicz Myszkin (gościnnie), Wiktoria Gorodeckaja - Nastazja Filipowna Baraszkowa, Mateusz Rusin - Parfien Siemionowicz Rogożyn, Jan Frycz - Afanasij Iwanowicz Tocki, Mariusz Benoit - Łukian Timofiejewicz Lebiediew (gościnnie), Mariusz Bonaszewski - Iwan Fiodorowicz Jepanczyn, Dominika Kluźniak - Lizawieta Prokofiewna Jepanczyn, Paulina Szostak - Agłaja Iwanowna Jepanczyn, Justyna Kowalska - Adelajda Iwanowna Jepanczyn, Przemysław Stippa - Gawriła Ardalionowicz Iwołgin, Włodzimierz Press - Ardalion Aleksandrowicz Iwołgin (gościnnie), Marcin Przybylski - Keller, Wiktoria Wolańska - Studentka, Maciej Hanczewski - Hipolit Tierientiew (gościnnie), Jakub Gawlik - Antyp Burdowski (gościnnie)

Czas: 3 godziny 40 minut (jedna przerwa)
Premiera: 11 lutego 2017 na Scenie im. Jerzego Grzegorzewskiego

---

niedziela, 25 czerwca, godzina 19.00, Duża Scena
Teatr Łaźnia Nowa, Kraków
Tomasz Śpiewak
WSZYSTKO O MOJEJ MATCE
Reżyseria: Michał Borczuch
Dramaturgia: Tomasz Śpiewak
Asystent reżysera: Agata Klepacz
Scenografia: Dorota Nawrot
Muzyka: Bartosz Dziadosz
Reżyseria światła: Jacqueline Sobiszewski
Multimedia: Michał Dobrucki

WSZYSTKO O MOJEJ MATCE tytułem nawiązuje do filmu Almodovara, nie jest jednak jego teatralną adaptacją. To osobisty projekt Michała Borczucha i Krzysztofa Zarzeckiego inspirowany postaciami ich matek, które w roku 1986 i 1998 zmarły na raka. To przedstawienie dorosłych synów, półsierot, którzy mają do dyspozycji jedynie strzępy pamięci dziecka i nastolatka. Z pomocą zaproszonych do projektu aktorek i realizatorów chcą opowiedzieć o niemożliwej (bo zdeformowanej przez pamięć) historii odchodzenia matki lub nawet fascynacji jej chorobą, odbiorem choroby w kontekście przemian społeczno-politycznych w Polsce pod koniec lat 80-tych i 90-tych.

W spektaklu występują: Dominika Biernat - Rajmunda, Dr. Love), Ewelina Żak - Norma, Zofia, Monika Niemczyk - Blanka, Iwona Budner - Rosa, Halina Rasiakówna - Huma, Rak, Krzysztof Zarzecki - Krzysiek, Marta Ojrzyńska - video, Barbara Kinga Majewska - głos.

Uprzejmie informujemy, iż ze względu na układ sceny spóźnieni widzowie nie będą wpuszczani na widownię. Prosimy o punktualne przybycie na spektakl.

Czas: 2 godziny 10 minut (bez przerw)
Premiera: 22 kwietnia 2016 na deskach Teatru Łaźnia Nowa

---

poniedziałek, 26 czerwca, godzina 19.00, Duża Scena
spektakl dyplomowy studentów IV roku Wydziału Aktorskiego PWST im. Ludwika Solskiego w Krakowie
DO DNA
Reżyseria, scenariusz, opieka pedagogiczna: Ewa Kaim
Dramaturgia: Włodzimierz Szturc
Scenografia, kostiumy, projekcje, światło: Mirek Kaczmarek
Kierownictwo muzyczne i aranżacje: Dawid Sulej Rudnicki
Choreografia: Maćko Prusak
Przygotowanie wokalne: Justyna Motylska
Asystentka reżysera: Natalia Orkisz

Aby wydobyć głos pierwotności trzeba iść w kierunku dna. Przywołać pozornie proste układy rytmiczne i melodyczne, które odkryli Chopin i Szymanowski. Odsłaniać archaiczne tony i dźwięki dochodząc do źródeł śpiewu, jak Lutosławski, Karłowicz, Górecki. Słuchać, ile w pieśni ludowej jest pierwotnego, wspólnego nam bólu i lęku, ile siły przyciągania i odtrącania, miłości i nienawiści, ile magii, ile przestrogi, ile rozpaczy i radości. Odnaleźć w pieśni jej kod DNA. Do tego kodu wędrujemy.

W spektaklu występują: Dominika Guzek, Agnieszka Kościelniak, Weronika Kowalska, Jan Marczewski, Łukasz Szczepanowski oraz Dawid Sulej Rudnicki (fortepian, basy).

Czas: 1 godzina 40 minut (bez przerw)
Premiera: 12 listopada 2016 roku na Scenie im. St. Wyspiańskiego Teatru PWST w Krakowie

---

czwartek, 29 czerwca, godzina 15.00 i 20.00, Duża Scena
Teatr Stary, Kraków
Stanisław Wyspiański
WESELE
Reżyseria, adaptacja: Jan Klata
Scenografia, kostiumy, reżyseria światła: Justyna Łagowska
Choreografia: Maćko Prusak
Muzyka: FURIA
Asystent scenografa: Piotr Halter
Realizator dźwięku: Łukasz Kamiński
Asystent reżysera, inspicjent, sufler: Katarzyna Gaweł
Asystenci reżysera: Paweł Sablik, Andrzej Błażewicz

W spektaklu występują: Anna Dymna - Radczyni, Monika Frajczyk - Panna Młoda, Małgorzata Gorol - Rycerz Czarny, Ewa Kaim - Haneczka, Katarzyna Krzanowska - Rachel, Beata Paluch - Gospodyni, Jaśmina Polak - Maryna, Anna Radwan - Zosia, Bartosz Bielenia - Ksiądz, Maciej Charyton - Kacper, Juliusz Chrząstowski -Gospodarz, Krystian Durman - Jasiek, Roman Gancarczyk - Dziennikarz, Grzegorz Grabowski - Kuba, Mieczysław Grąbka - Żyd, Zbigniew W. Kaleta - Poeta, Zbigniew Kosowski - Hetman, Radosław Krzyżowski - Pan Młody, Ryszard Łukowski - Dziad / Upiór, Zbigniew Ruciński - Wernyhora, Krzysztof Zawadzki - Czepiec, Edward Linde-Lubaszenko, Jan Peszek - Stańczyk, Elżbieta Karkoszka - Klimina, Andrzej Kozak - Jasiek, Michał Kuźniak - Chochoł, Mikołaj Głowacki, Janusz Jarecki, Grzegorz Sterliński, Krzysztof Szczygieł, Wojciech Szczygieł, Sławomir Wojciechowski - Kosynierzy.

Czas: 3 godziny 20 minut (dwie przerwy)
Spektakl jest rekomendowany dla widzów powyżej 16 roku życia.
Ze względu na głośną oprawę muzyczną, przed spektaklem dostępne będą stopery.
Premiera: 12 maja 2017 roku na Dużej Scenie Narodowego Starego Teatru


ORGANIZATORZY
Organizatorem Wybrzeża Sztuki jest Teatr Wybrzeże. Wybrzeże Sztuki powstało przy wsparciu Urzędu Miasta Gdańska, Samorządu Województwa Pomorskiego oraz Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Informacja o biletach

 • Bilet normalny
  80-130 zł
 • Bilet ulgowy
  60-110 zł
SEKRETNE ŻYCIE FRIEDMANÓW - normalny: 80 zł, ulgowy: 60 zł
PUNKT ZERO: ŁASKAWE - normalny: 80 zł, ulgowy: 60 zł
WYZWOLENIE - normalny: 80 zł, ulgowy: 60 zł; na balkonie: normalny: 60 zł, ulgowy: 40 zł
HISTORIA JAKUBA - normalny: 80 zł, ulgowy: 60 zł; na balkonie: normalny: 60 zł, ulgowy: 40 zł
IDIOTA - normalny: 130 zł, ulgowy: 110 zł
WSZYSTKO O MOJEJ MATCE - normalny: 80 zł, ulgowy: 60 zł; na balkonie: normalny: 60 zł, ulgowy: 40 zł
DO DNA - – na parterze: normalny 50 zł, ulgowy: 40 zł; na balkonie: normalny: 40 zł, ulgowy: 30 zł
WESELE - normalny: 80 zł, ulgowy: 60 zł; na balkonie: normalny: 60 zł, ulgowy: 40 zł

Wejściówki na wolne miejsca w sprzedaży pół godziny przed spektaklem – 40 zł, na spektakl IDIOTA - 70 zł
Karnet - normalny: 420 zł, ulgowy: 350 zł, dla posiadaczy Karty Przyjaciela Teatru 350 zł (zawiera 7 biletów, po jednym na każdy tytuł)

Opinie (18) 2 zablokowane

 • Ale ceny niewymierne

  80-130 zł , ulgowy 60-110 zł - zatem ceny takie same bo -50 i -50. Ide. Jak ktos daje 5 dych to sie nie odmawia.

  • 0 0

 • Zamienię bilety

  Chętnie zamienię bilety na 'Wesele' Jana Klaty 29 czerwca z godziny 20 na spektakl o godzinie 15.

  • 0 0

 • Wesele (1)

  Chętnie odkupię dwa bilety na Wesele. Nie ma znaczenia, która godzina spektaklu. Może ktoś z nagłych powodów będzie musiał zrezygnować z udziału w tym spektaklu.........

  • 0 0

  • Na pół godziny przed spektaklem będą sprzedawane wejściówki, w przypadku gdy ktoś nie wykupi zarezerwowanego biletu. A wątpię, żeby wszystkie zarezerwowane bilety zostały wykupione.

   • 0 0

 • Dobrze, że nie Zatoka Sztuki

  Dobrze, że nie Zatoka Sztuki

  • 0 1

 • Opinia do artykułu

  Zobacz artykuł Wybrzeże Sztuki z pazurem i na poważnie

  Energetycznie, poruszająco i niestety smutno.

  • 3 0

 • Opinia do artykułu

  Zobacz artykuł Wybrzeże Sztuki z pazurem i na poważnie

  Najlepsze

  Dla mnie najlepsze " Do dna " ! Brawo dla całej ekipy! Dziękuję.

  • 4 0

 • Opinia do artykułu

  Zobacz artykuł Wybrzeże Sztuki z pazurem i na poważnie

  "To pokazuje, jak ważne i potrzebne jest Wybrzeże Sztuki (...)" (1)

  To pokazuje jaką pustynią teatralną jest Gdańsk. Niewiele mniejszy Białystok ma kilka teatrów. U nas jest jeden, z regularnie zmniejszanym budżetem, stąd i takie tłumy gdy ktoś ze spektaklem przyjedzie.

  • 5 1

  • Opinia do artykułu

   Zobacz artykuł Wybrzeże Sztuki z pazurem i na poważnie

   jeden?

   a miniatura, a opera, a na plaży , a w blokowisku, a muzyczny, a miejski....ciekawe czy coś w ogóle widziałeś w tych teatrach

   • 1 1

 • Opinia do artykułu

  Zobacz artykuł Wybrzeże Sztuki z pazurem i na poważnie

  Genialne "Wesele"

  Jestem zachwycony inscenizacją "Wesela" St. Wyspiańskiego w reż. Jana Klaty z Narodowego Starego Teatru w Krakowie z udziałem m.in. Anny Dymnej, Anny Radwan czy Jana Peszka. Realizacja i reinterpretacja dramatu wspaniała i porywająca. Dziękuję! Nie sądziłem, że "Wesele" może mnie jeszcze zaskoczyć, gdyż widziałem już teatr tv z lat '60-ych i chyba z 1981 r., film Andrzeja Wajdy, inscenizację z Teatrze Wybrzeże, dwa teatry Polskiego Radia, inscenizację Radia Kraków w reż A. Seweryna, spektakl "Albośmy to jacy tacy" na podstawie "Wesela".... Byłem w błędzie! "Wesele" w reż Jana Klaty jest genialne. Jestem zachwycony! Jest tym bardziej miło, gdyż Włodzimierz Tetmajer (pierwowzór Gospodarza) jest moim prapradziadkiem i dramat ten wiele dla mnie znaczy, ale się nie tylko nie zawiodłem ale jestem wręcz zachwycony. Odważny (na weselu gra nawet metalowy zespół pod wymowną nazwą Furia) i mądry spektakl i bardzo aktualny! Dziękuję! Dziękuję i jeszcze raz dziękuję za niezapomniane wrażenia i chwilę refleksji nad Polską. Po spektaklu odbyło się spotkanie z twórcami "Wesela", chociaż na pewno byli wykończeni po dwóch ponad 3 godzinnych spektaklach w ciągu dnia... Tym większe brawa i wyrazy uznania. Zespół Starego Teatru jest fantastyczny i tworzą jedną wielką teatralną rodzinę. Oby nowi dyrektorzy tego nie popsuli... Kochani twórcy (włącznie z ekipą techniczną) życzę Wam wszelkiej pomyślności i jeszcze raz wielkie dzięki :)

  • 14 0

 • Opinia do artykułu

  Zobacz artykuł Wybrzeże Sztuki z pazurem i na poważnie

  Pięknie napisane (2)

  Choć nie zawsze zgadzam się z opiniami Pana Łukasza, to za każdym razem z przyjemnością czytam jego artykuły. Dobra robota.

  • 5 0

  • Opinia do artykułu

   Zobacz artykuł Wybrzeże Sztuki z pazurem i na poważnie

   Zgadzam się (1)

   Widać, że to prawdziwy znawca tematu. Nie to co Kossakowski czy Stafiej z działu muzycznego. Czekam na relację z premiery "Zakochanego Szekspira". Wybieram się w lipcu.

   • 1 0

   • Opinia do artykułu

    Zobacz artykuł Wybrzeże Sztuki z pazurem i na poważnie

    ha ha ha

    ubawiłem się

    • 1 2

 • Opinia do artykułu

  Zobacz artykuł Wybrzeże Sztuki z pazurem i na poważnie

  WESELE

  Super spektakl, super oby w Polsce bylo takich spektakli wiecej. Brawo aktorzy, brawo kolejny raz dla Pana Klaty. Brak slów by wyrazić zachwyt , podziw .....brawo

  • 8 0

1

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Sprawdź się

Kiedy "Dar Pomorza" został przekazany Narodowemu Muzeum Morskiemu w Gdańsku?

 

Najczęściej czytane