stat
PATRONAT

IX Gdański Międzynarodowy Festiwal Chóralny

Gdański Międzynarodowy Festiwal Chóralny jest imprezą cykliczną składającą się z części konkursowej, która w tym roku, podobnie jak w poprzednich latach, odbędzie się w auli Politechniki Gdańskiej, która jest współorganizatorem festiwalu. Dodatkowo odbędą się również koncerty towarzyszące w Gdańskich kościołach (m.in. w kościele rektorskim pw. św. Katarzyny oo. Karmelitów).

W związku z dynamicznie rozwijającą się sytuacją epidemiologiczną w Polsce oraz troską o zachowanie najwyższych standardów bezpieczeństwa, władze Politechniki Gdańskiej zdecydowały o odwołaniu IX Gdańskiego Międzynarodowego Festiwalu Chóralnego.

muzyka chóralna - koncerty w Trójmieście


Co roku Festiwal przyciąga ciekawe zespoły z całej Europy a czasem i z dalszych zakątków świata. Nie inaczej będzie w roku 2021, kiedy to w dniach 12-14 marca odbędzie się już dziewiąta edycja Festiwalu. Podczas tegorocznej edycji imprezy, poza znakomitymi chórami polskimi, usłyszymy zespoły z krajów takich jak: Austria, Czechy, Estonia, Finlandia, Islandia, Norwegia, Litwa, Łotwa, Niemcy oraz Rosja.

Chóry będą oceniane przez Międzynarodowe Jury, które podczas tegorocznej edycji festiwalu będzie miało następujący skład: Javier Busto - uznany kompozytor oraz dyrygent hiszpański światowej sławy litewski kompozytor muzyki chóralnej Vytautas Miškinis,, jeden z najwybitniejszych kompozytorów polskich młodego pokolenia - Paweł Łukaszewski, Tove Ramlo-Ystad - wybitna dyrygentka norweska oraz prof. Grzegorz Rubin - ceniony znawca chóralistyki z Gdańska.
lut 27

sobota, godz. 19:00

Gdańsk,
bilety 20 zł
Kup bilet
kwi'21 21

środa, godz. 19:00

Gdynia,
bilety 70-170 zł
Kup bilet

Opinie

Walczymy z przemocą słowną

Kasujemy opinie obraźliwe i nie na temat

Twoja opinia

Dodaj opinię

Odpowiedz

Dodając opinię akceptujesz regulamin dodawania opinii.
Administratorem Twoich danych osobowych jest Trojmiasto.pl Sp. z o.o.. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.

Sprawdź się

Gdańsk posiada wyjątkowe muzeum, w którym co roku organizowane są wydarzenia muzyczno-artystyczne, niespotykane w innych miastach Polski. Jakie to muzeum?