• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport
stat
Impreza już się odbyła

IX Festiwal Muzyki Współczesnej Nowe Fale

IX Edycja festiwalu muzyki współczesnej "Nowe Fale".

mar 29

piątek, godz. 20:00

Gdańsk,
bilety 100 zł
przedsprzedaż 70 zł
Kup bilet
kwi 26

piątek, godz. 18:30, 21:00

bilety 119 - 199 zł
Kup bilet
Program wydarzenia:

muzyka poważna - koncerty w Trójmieście


WTOREK, 28.11.2023, godz. 18:00

Sala Mieszczańska Ratusza Staromiejskiego w Gdańsku
Inauguracja Festiwalu, KONCERT kameralny

WYKONAWCY:
Paweł Nowicki perkusja, Piotr Nowicki fortepian

PROGRAM:
Chihchun Chi-sun Lee Dawn and Twilight na fortepian i perkusję* 
Artur Kroschel Flämmchen na fortepian i perkusję
Helmut Zapf La salita a Bellegra un verso per piano
Anna Ignatowicz-Glińska Stone mosaic na wibrafon
Tadeusz Dixa Impresja na perkusję i fortepian 
Andrzej Dziadek A due na wibrafon i fortepian
Peter Helmut Lang Galaxis na perkusję i fortepian

ŚRODA, 29.11.2023, godz. 18:00
Sala Mieszczańska Ratusza Staromiejskiego w Gdańsku
RECITAL FLETOWY ELEKTRYZUJĄCY FLET

WYKONAWCY:
Alicja Molitorys flet, Piotr Jędrzejczyk realizacja elektroniki
Koncert promuje płytę Kioloik, Requiem Records, Opus Series 92|2023

PROGRAM:
Paweł Hendrich Kioloik na flet solo
Kaija Saariaho NoaNoa for flute and electronics
Allison Ogden Dark Sky for alto flute and fixed media* 
Roman Czura Epitafia na flet altowy
Przemysław Scheller Geometria paradoksu na flet altowy i elektronikę 
Egbert Jan Louwerse 50 Fish for flute and electronic soundscape  

CZWARTEK, 30.11.2023, godz. 18:00
Sala Mieszczańska Ratusza Staromiejskiego w Gdańsku
Koncert kameralny

WYKONAWCY:
Monika Dżuła-Radkiewicz gitara
Maciej Gański fortepian

PROGRAM:
Henryk Hubertus Jabłoński Dwie miniatury 
Marcin Kopczyński Coloresca op. 4 
Marek Pasieczny Finis autem principium est (Epitaph on John Tavener)
Marcin Wądołowski Wspomnienie 
Marek Czerniewicz Soave 
Adam Dzieżyk Nokturn 
Philip Glass Etiuda nr 17
Andrzej Dziadek Nokturn 
Maciej Zakrzewski Mirrors for guitar and piano* 
    I.Seijaku
    II. Kanso
    III. Fukinsei


PIĄTEK, 01.12.2023, godz. 13:00
Sala Koncertowa Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej I i II st. im. Feliksa Nowowiejskiego w Gdańsku
KONCERT MŁODE FALE

PROGRAM I WYKONAWCY:
Uczniowie i Pedagodzy Szkoły MuzycznejI i II st. im. Zygmunta Noskowskiego w Gdyni:

Anna Rocławska-Musiałczyk Little Baby, Dear, Good Night na chór dziecięcy i fortepian
Wyk.: Cantemus Chór Dziecięcy Szkoły Muzycznej I st. w Gdyni, Marta Płocka dyrygent, Małgorzata Zimińska fortepian

Marek Raczyński Aniele Boży na chór mieszany
Michał Dokrzewski Sky at the Night na chór mieszany i klarnet*
Oktawia Ruppel Daj szansę mi na baryton, chór mieszany i fortepian*
Wyk.: Michał Dokrzewski klarnet, Oskar Ruppel baryton, Oktawia Ruppel fortepian, Chór Mieszany Szkoły Muzycznej II st. w Gdyni, Marta Płocka dyrygent
Uczniowie i Pedagodzy Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej I i II st. im. Feliksa Nowowiejskiego w Gdańsku:

Mateusz Groth 3+4*
Wyk.: Michał Szczutowski flet, Liubou Tsudzila klarnet, Aleksandra Wilczyńska eufonium, Franciszek Olbryś dzwonki, Maria Zubrzycka werbel, Mateusz Groth fortepian, Bartosz Bartmański kontrabas

Andrzej Dziadek Concertino na fortepian i orkiestrę
Krzysztof Olczak Koncert na akordeon i orkiestrę
Wyk.: Orkiestra Symfoniczna OSM im. F. Nowowiejskiego w Gdańsku Mateusz Groth fortepian, Maksymilian Lejk akordeon, Marek Rogalski dyrygent

SOBOTA, 02.12.2023, godz. 13:00
Aula Koncertowa w budynku czerwonym Akademii Muzycznej im. Stanisława Moniuszki w Gdańsku 
Koncert studentów klas kompozycji Akademii Muzycznej im. Stanisława Moniuszki w Gdańsku

PROGRAM:
Jan Barszcz Deszcz jesienny na głos i fortepian*
Magdalena Białecka Resonances de Loin*
Krzysztof Jurczak Music No. 1 for two Clarinets and Piano*
Teofil Kowalewski Wariacje na fortepian*
Alexandros Natzar Woodwind Quintet no.1*
Jakub Pawlak GO. [go dot]: Music for NOTHING. The END*
Franciszek Rusek Corde di notte*
Sandra Tracz Melisma*
Maria Trzpis Kwartet smyczkowy*
Szymon Wieczorek Gute nacht/Mut na głos, fortepian, instrumenty elektroniczne i live electronics*
Pola Zduńczuk ELECTIO*

NIEDZIELA, 03.12.2023, godz.18:00
Sala Mieszczańska Ratusza Staromiejskiego w Gdańsku
KONCERT NOWE BRZMIENIA GDAŃSKIE

WYKONAWCY:
Orkiestra Sinfonietta Pomerania Tadeusz Dixa dyrygent

PROGRAM:
Piotr Kasiłowski Aria na orkiestrę kameralną*
Jakub Zalewski Scherzo na orkiestrę kameralną* 
Adam Diesner Kwartet dęty wersja na na obój, klarnet, fagot i waltornię* 
Johannes Kalitzke Six Covered Settings
Piotr Jędrzejczyk 1,928 na orkiestrę kameralną*
Kamil Cieślik Sinfonietta nr 1* 

Informacja o biletach

Zapraszamy na kolejną edycję festiwalu muzyki współczesnej "Nowe Fale".

Opinie

Sprawdź się

W którym roku odbyło się oficjalne otwarcie Starej Apteki, sceny Teatru Wybrzeże?

 

Najczęściej czytane