stat
Impreza już się odbyła
PATRONAT

IV Ogólnopolski Festiwal Wielkanocnej Pieśni Chóralnej

14 kwietnia odbędzie się prawdziwa uczta dla miłośników muzyki chóralnej. W ten czas zadumy, ale i radości, do Sopotu zawitają wspaniałe chóry z Polski i jeden z Białorusi. To właśnie w tym dniu w kościele pw. NMP Wniebowziętej Gwiazdy Morza w Sopocie odbędzie się zorganizowany przez Sopocki Chór Kameralny Continuo IV Festiwal Wielkanocnej Pieśni Chóralnej, prawdopodobnie jedyny w Polsce festiwal z chóralną muzyką o takim charakterze.

Koncert Chóru Czekolada

mar 20

środa, godz. 19:00 - 21:00

Gdynia,
Wstęp wolny

Mundus Cantat 2019

maj 22-25

środa - sobota

Sopot Gdańsk
Wstęp wolny
Jak zapewnia dyrektor artystyczny festiwalu Arkadiusz Wanat, dodatkową atrakcją festiwalową będą koncerty towarzyszące. Szczegóły na ten temat można śledzić na stronie continuo.sopot.pl w zakładce Festiwal Wielkanocny.

muzyka chóralna - koncerty w Trójmieście


Wysoką rangę Festiwalu zapewnia skład jury, do którego na przestrzeni poprzednich edycji zapraszani byli m.in. wykładowcy, profesorowie Akademii Muzycznej w Gdańsku (prof. Marek Rocławski, prof. Marcin Tomczak, prof. Waldemar Górski, dr hab. Robert Kaczorowski) oraz inni znani chórmistrzowie spoza trójmiejskiego środowiska.

W tym roku jury obradować będzie w składzie: dr hab. Iwona Wiśniewska-Salamon, prof. zw. dr hab. Waldemar Górski, dr hab. Robert Kaczorowski, dr Arkadiusz Wanat.

W nadchodzącej edycji Festiwalu wezmą udział: Chór Akademicki SGGW, Żeński Chór Kameralny przy parafii NSPJ w Gdyni, Kaszubski Regionalny Chór Morzanie, Chór Camerata oraz Żeński Chór Camerton z Białorusi.

Harmonogram:
11:30 Uroczyste otwarcie Festiwalu
11:45-13:15 Przesłuchania konkursowe
17:30 Koncert uczestników
18:30 Msza św. w intencji uczestników Festiwalu
19:15 Ogłoszenie werdyktu i występ laureatów

Festiwal został objęty patronatem honorowym Prezydenta Miasta Sopotu Jacka Karnowskiego oraz Arcybiskupa Metropolity Gdańskiego Sławoja Leszka Głódzia.

Patroni medialni: Radio Gdańsk oraz trojmiasto.pl

Organizatorzy: Sopocki Chór Kameralny Continuo oraz Parafia NMP Gwiazda Morza
Współorganizatorzy: Akademia Muzyczna w Gdańsku oraz Polski Związek Chórów i Orkiestr Oddział Gdański

Opinie

Dodaj opinię

Dodaj opinię

Odpowiedz

STOP Hejt! Przemyśl swoją opinię

Regulamin dodawania opinii

zamknij