stat
Impreza już się odbyła

IN OUT Festiwal - 13 edycja

In out festiwal jest organizowanym od 2005 roku przez Centrum Sztuki Współczesnej ŁAŹNIA wydarzeniem prezentującym eksperymentalne filmy krótkometrażowe z polski i ze świata. Podczas tegorocznej 13 edycji festiwalu będzie można zobaczyć 20 najciekawszych krótkich metraży podejmujących temat performensu wybranych do drugiego etapu konkursu przez jury w składzie: Wojciech Zamiara, Krzysztof Kornacki I Honorata Martin.

maj 8-10

piątek - niedziela

Gdańsk,
Wstęp wolny
lis 20-21

piątek - sobota

Gdańsk, Wrzeszcz
Wstęp wolny
PROGRAM:

27.04.2019

12:00-20:00 Projekcje filmów konkursowych
17:00 Performens Honoraty Martin

28.04.2019

12:00-20:00 Projekcje filmów konkursowych
18:00 Ogłoszenie wyników oraz pokaz zwycięskich i wyróżnionych filmów


Tegoroczna edycja Festiwalu IN OUT proponuje temat WIDEO/PERFORMENS. Performens i wideo to aktywności artystyczne o diametralnie różnej ekspresji. Wydawać by się mogło, że parametrem łączącym je jest czas. Pozornie, gdyż ekspresja tych mediów jest zasadniczo inna, a w efekcie inne jest subiektywne oddziaływanie na odbiorcę. Mimo to, już od pierwszych eksperymentów Nam June Paik'a te media współpracują, uzupełniają się i pomagają sobie.

Zasadnicza zmiana dostępności do sprzętu video i jego popularyzacja ciągle wspiera tą relację. Jednocześnie większość wydarzeń znamy za pośrednictwem video (reprodukcji?). Wojciech Zamiara

Opinie

Dodaj opinię

Dodaj opinię

Odpowiedz

STOP Hejt! Przemyśl swoją opinię

Regulamin dodawania opinii

zamknij

Sprawdź się

Siedziba Muzeum Narodowego w Gdańsku przy ul. Toruńskiej 1 funkcjonuje jako muzeum od...?