• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport
stat
Impreza już się odbyła
PATRONAT

III Festiwal Młody Chopin

III Festiwal Młody Chopin w Gdańsku to kolejna edycja gdańskiego święta Fryderyka Chopina, której finał zaplanowano na dzień 17 października 2023, w 174. rocznicę śmierci kompozytora. Wydarzenie dedykowane jest przede wszystkim młodym adeptom i odbiorcom sztuki. Festiwal skoncentrowany jest na sylwetce ikony kultury polskiej, symbolu polskości i wartości narodowych, patrona naszego Towarzystwa. Jest to kontynuacja założeń i formuły I oraz II Festiwalu, które odbyły się w 2019 oraz 2021 roku i spotkały się z bardzo szerokim odbiorem i dużym zainteresowaniem.

W trakcie przygotowań oraz podczas efektu końcowego to uczestnicy zadania stają się również bohaterami całego działania. Dzięki połączeniu sztuk oraz zaangażowaniu młodych osób i ich pracy włożonej w proces twórczy powstaje piękne święto upamiętniające twórczość Fryderyka Chopin, a zarazem wydarzenie dające możliwość młodym artystom zaprezentowania swoich umiejętności szerokiemu
gremium odbiorców.

muzyka poważna - koncerty w Trójmieście


Festiwal obejmuje Koncert Chopinowski wyróżniających się uczniów szkół muzycznych całego regionu oraz konkurs plastyczny dla dzieci i młodzieży z podziałem na dwie grupy wiekowe: klasy 0-3 oraz 4-8 (dotyczy pionu kształcenia podstawowego). Prezentacja prac wyróżnionych odbędzie się w przestrzeni Ratusza Staromiejskiego - zarówno prac fizycznych, jak i wyświetlanych na rzutniku w trakcie koncertu elektronicznych wersji przygotowanych prac, jeśli tylko technika ich wykonania będzie na to pozwalała. Dzięki temu sztuki wizualne staną się integralną częścią wydarzenia muzycznego. Uroczyste wręczenie dyplomów oraz nagród odbędzie się podczas gali połączonej z koncertem uczniów szkół muzycznych.

Przeczytaj także

Opinie

Sprawdź się

Dlaczego jest 12 potraw na wigilijnym stole?