stat
Impreza już się odbyła
PATRONAT

II Festiwal Twórczości Jeremiego Przybory i Jerzego Wasowskiego

Teatr na Plaży zaprasza w dniach 26-29 października na drugą edycję Festiwalu Twórczości Jeremiego Przybory i Jerzego Wasowskiego.

Podczas festiwalu zaprezentowany zostanie spektakl muzyczny w reżyserii Piotra Kosewskiego "Medea. Moja Sympatia"," która powstała na deskach Teatru na Plaży 3 lata temu. Trójmiejska publiczność będzie mogła również uczestniczyć w koncercie "Starsi Panowie Chórem". Odbędą się również spotkania z gośćmi: Moniką i Grzegorzem Wasowskimi oraz Teresą Drozdą. Dodatkowo we foyer teatru - w Klubie Atelier - odbędzie się wystawa fotografii Jurka Bartkowskiego pt. "Przybora i Wasowski w Sopocie", prezentująca zdjęcia ze spektakli duetu Mistrzów w reżyserii Piotra Kosewskiego.

festiwal muzyczny - koncerty w Trójmieście


Najważniejszym punktem programu całego festiwalu będzie natomiast Koncert Finałowy II Konkursu Interpretacji Piosenek Jeremiego Przybory i Jerzego Wasowskiego, w którym 8 finalistów pod okiem Jury wykona swoje wersje piosenek autorstwa Przybory i Wasowskiego. Finaliści zostali wybrani spośród kilkudziesięciu zgłoszeń z całej Polski.

Druga edycja festiwalu odbędzie się pod Honorowym Patronatem Prezydenta Miasta Sopotu Jacka Karnowskiego, który ufundował Nagrodę Prezydenta, przyznaną laureatowi lub laureatce Konkursu Interpretacji Piosenek. Partnerem festiwalu jest również Fundacja Wasowskich, która od 3 lat aktywnie wspiera promocję twórczości Przybory i Wasowskiego w Teatrze na Plaży. Swoje nagrody ufundują również pozostali partnerzy i sponsorzy festiwalu.

Bilety na spektakle i koncerty festiwalu można nabyć online na stronie teatru: www.teatrnaplazy.pl, w biurze teatru, w Informacji Turystycznej w Domu Zdrojowym oraz kasie BART w cenach od 30 do 40 zł. Na spotkania wstęp jest wolny. Dla mieszkańców Sopotu przewidziane są zniżki na Kartę Sopocką.
 
Pełen program festiwalu:

26.10 godz. 19.00 Medea, moja sympatia reż. Piotr Kosewski,
Jak wiadomo wszyscy klasycy pisali za długie przedstawienia, dlatego Jeremi Przybora w oparciu o dzieło Eurypidesa postanowił napisać sztukę od nowa, w wersji krótszej. "Medea, moja sympatia", to kolejny kabaretowo-muzyczny tytuł duetu Przybora Wasowski, w którym pojawi się cała gama karykaturalnych postaci, a któremu przewodniczyć będzie Chór Cór Koryntu

27.10 godz. 19.00 Pogadanka Teresy Drozdy - Irena Kwiatkowska - 105. Rocznica urodzin / spotkanie z aktorami Teatru na Plaży (wstęp na podstawie bezpłatnego zaproszenia)
Teresa Drozda przypomni jak Kwiatkowska mówiła Gałczyńskiego, jak przekomarzała się z Jerzym Dobrowolskim w absurdalnych dialogach Marii Czubaszek, jak obsadzali ją w swoich kabaretach Edward Dziewoński i Jeremi Przybora. Opowie też o kilku faktach z życia wielkiej aktorki, które być może wydadzą się Państwu zajmujące.

28.10 godz. 16.30 Koncert Finalistów II Konkursu Interpretacji Piosenek Jeremiego Przybory i Jerzego Wasowskiego
godz. 19.30 Koncert i Ceremonia wręczenia nagród II Konkursu Interpretacji Piosenek Jeremiego Przybory i Jerzego Wasowskiego


29.10 godz. 17.00 Koncert "Starsi Panowie Chórem"
Znane i mniej znane piosenki Jeremiego Przybory i Jerzego Wasowskiego w brawurowych aranżacjach Andrzeja Borzyma. Wdzięk, dowcip i piękno muzyki w mistrzowskim wykonaniu Chóru Kameralnego COLLEGIUM MUSICUM Uniwersytetu Warszawskiego pod kierownictwem Andrzeja Borzyma.
Koncert - w ramach trasy promującej najnowsze wydawnictwo Fundacji Wasowskich.


Więcej informacji na stronie Teatru na Plaży: www.teatrnaplazy.pl

Przeczytaj także

Opinie

Walczymy z przemocą słowną

Kasujemy opinie obraźliwe i nie na temat

Twoja opinia

Dodaj opinię

Odpowiedz

Dodając opinię akceptujesz regulamin dodawania opinii.
Administratorem Twoich danych osobowych jest Trojmiasto.pl Sp. z o.o.. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.

Sprawdź się

W którym roku zbudowano Łaźnię Miejską w Nowym Porcie? Jaką funkcję będzie pełniła współcześnie?

 

Najczęściej czytane