stat
Wydarzenie już się odbyło

I Festiwal Literatury Dziecięcej - Koci Łapci (1 opinia)

Gdynia Rodzinna zaprasza na pierwszą edycję Festiwalu Literatury Dziecięcej "Koci Łapci". To wydarzenie organizowane z okazji Międzynarodowego Dnia Książki dla Dzieci obchodzonego w rocznicę urodzin Hansa Christiana Andersena. Zapraszamy całe rodziny 3 kwietnia 2018 r. w godzinach 14:00-18:00 do Muzeum Emigracji.

"Podczas festiwalu odbędą się spotkania z księgarzami, biblioteką, zaplanowaliśmy szereg wykładów dla rodziców i dzieci, głośne czytanie ze specjalnym udziałem prezydenta Gdyni Wojciecha Szczurka, warsztaty tworzenia ilustracji czy pisania rymowanek. Podpowiemy rodzicom jak opowiadać dzieciom książki i podsuniemy ciekawe pomysły na wspólne spędzanie wolnego czasu" - mówi Beata Szadziul, pełnomocnik prezydenta ds. rodziny, organizatorka wydarzenia.

"Zauważamy od jakiegoś czasu, że rodzice świadomie sięgają po książki, a zwłaszcza książki dla dzieci. Ogromnie mnie to cieszy, bo nie ukrywam, że dzięki takim inicjatywom pozyskujemy nowych, aktywnych uczestników życia kulturalnego w Gdyni" - dodaje Maja Wagner, pełnomocnik prezydenta ds. kultury.

Księgarnie gdyńskie - Parter
Księgarnie gdyńskie zapraszają na swoje stoiska z książkami. Zapytajcie o kupony rabatowe dla odwiedzających festiwal gości. Sprawdźcie jakie wydarzenia dodatkowe organizują z okazji Festiwalu "Koci Łapci" - może jest to spotkanie z autorem, kreatywne warsztaty albo dni otwarte.
- Księgarnia Muzeum Emigracji
- Vademecum
- Koga
- Pol Anglo
- BookBook
- Chimera
- GWP

Biblioteka Gdynia
Kiermasz książek, bibliorower czy książkowa fotobudka - to atrakcje, jakie czekają na najmłodszych czytelników na stoisku Biblioteki Gdynia. W punkcie bibliotecznym za symboliczną kwotę będzie można kupić książki - zarówno dla dzieci, jak i dla rodziców. Zapraszamy także na warsztaty robienia przypinek z cytatami z najpiękniejszych baśni i książek dla dzieci oraz do punktu selfie z książką, czyli fotobudki z możliwością wywołania zdjęcia na miejscu. W gościnne progi Muzeum Emigracji zawita też niecodzienny środek transportu - bibliorower. Ponadto na stoisku Biblioteki Gdynia będzie można zapoznać się z bieżącą ofertą wydarzeń organizowanych w filiach w całym mieście.

Książeczki Gdynieczki
Przedstawiamy Wam trzy publikacje dla dzieci:
"Gdynia" (2014)
"Legenda o gdyńskich rybkach" (2015)
"Koniki gdyńskie" (2016)
"Co latarnia Widziała" (2017)

To książeczki z cyklu Książeczki gdynieczki, które powstały w ramach projektu Gdynia Rodzinna. To fascynujące historie o naszym mieście, opowieści, których nikt wcześniej nie słyszał.
Napisane zostały specjalnie dla najmłodszych naszych mieszkańców. Wzruszają najmłodszych, zaciekawiają, ale także pobudzają wyobraźnię. Autorkami i autorami tekstów oraz ilustracji są gdynianie i gdynianki. Wszystkie książeczki dostępne są w Bibliotece, a także do pobrania ze strony gdyniarodzinna.pl

PROGRAM FESTIWALU

Warsztaty - I piętro
14:00-18:00 "Czytanie na drugie śniadanie" warsztaty literacko - plastyczne Dorota Wolter
14:00-16:00
- "Łąka" - wiosenne ilustracje w technice wycinanki, inspirowane polską sztuką ludową
Bogna Pniewska i Klara Wincenty
- "Uszyj ubranko dla swojej ulubionej książki" Siostry Szyją
15:00-16:00 "Morskie opowieści" warsztaty plastyczne Małgorzata Jarocka i Joanna Nurowska
16:00-18:00 "Kotki i myszki" - puchate kociaki i milusie myszki z włóczki - warsztaty dla dzieci w wieku 7-12 lat Miss Betty Studio
16:10-18:00 "PŁYWAJKI, czyli morze jak z bajki" Patrycja Wojtkowiak-Skóra

Wykłady - sala kinowa
14;00-15:00 Co latarnia widziała - jak opowiadać książki dla dzieci - Małgorzata Jarocka i Joanna Nurowska
15:00-16:00 "Rola bajki w wychowaniu dzieci" - Elżbieta Zubrzycka
16:10-17:10 "Gdynia i moje książki" - Małgorzata Warda

Głośne czytanie - Sala Młodego Podróżnika
Zapraszamy wysłuchania książek dla dzieci szczególnie polecanych przez gdyńskie księgarnie.
A czytać je będą:
14:10 Patrycja Wojtkowiak-Skóra, autorka
14:30 Beata Szadziul, pełnomocnik prezydenta ds. rodziny
14:50 Małgorzata Jarocka, ilustratorka
15:10 Natalia Gromow, Dyrektor Biblioteka Miejska
15:30 Małgorzata Warda, autorka
15:50 Wojciech Szczurek, prezydent miasta Gdyni
16:10 Maja Wagner, pełnomocnik prezydenta ds. kultury
16:30 Emilia Smentek, księgarnia Vademecum
16:50 Karolina Grabowicz, Dyrektor Muzeum Emigracji
17:10 Dariusz Rybacki


IMPREZY TOWARZYSZĄCE

- W kwietniu w Bibliotece Dąbrowa (ul. Nagietkowa 73) można oglądać, zgłoszone w konkursie, prace plastyczne stworzone przez dzieci w wieku 4-7 lat. Tematem prac jest ulubiona baśń autorstwa Charlesa Perrault. Uroczyste wręczenie nagród odbędzie się 10 kwietnia.
- Księgarnia KOGA- 07/04/2018 godz: 13.00 zaprasza małych i dużych miłośników przygód na spotkanie z książką "Czekopłaszczada" i jej autorką - Beatą Filipp. Prezentacja książki odbędzie się w formie japońskiego teatru kamishibai. Wstęp wolny.
- Księgarnia PolAnglo- dla każdego uczestnika święta KUPON RABATOWY ze zniżką 20% (ważny do końca roku 2018 i obejmujący całą ofertę księgarni)
- Księgarnia BookBook - Róża Wiatrów- dla każdego uczestnika święta KUPONY RABATOWE na książki Wyd. Publicat do realizacji w księgarni (ważne do końca roku szkolnego)
- Cafe Księgarnia Vademecum zaprasza na Akademię Małego Filozofa. Najbliższe spotkanie 07/04/2018 w godz: 11:00-13:00 Prowadzenie Magdalena Bochan- Jachimek
Temat: Uczciwość - czym prawda różni się od nieprawdy. Kiedy poznajemy i co na to wskazuje, że ktoś mówi nieprawdę. Wstęp wolny. Zapisy, informacje: www.vademecumgdynia.org

Organizatorzy:
Beata Szadziul - Pełnomocnik Prezydenta ds. rodziny
Maja Wagner - Pełnomocnik Prezydenta ds. kultury

Współorganizatorzy:
Emilia Smentek - Cafe księgarnia Vademecum
Karolina Grabowicz - Muzeum Emigracji
Natalia Gromow - Biblioteka Miejska Gdynia

Koordynator Projektu: Justyna Śliwicka - Gdynia Rodzinna

Zajrzyjcie na
www.gdyniarodzinna.pl

Opinie (1)

Dodaj opinię

Dodaj opinię

Odpowiedz

STOP Hejt! Przemyśl swoją opinię

Regulamin dodawania opinii

zamknij

Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Sprawdź się

Kiedy wzniesiono Dom Przyrodników w Gdańsku i jaka instytucja się w nim dziś mieści?