• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport
stat
Impreza już się odbyła
PATRONAT

I Bal Gdański: W irlandzkim rytmie

Organizowane przez Polską Filharmonię Bałtycką Bale Gdańskie już na stałe zapisały się w kalendarzu kulturalnym Trójmiasta. W tym roku, odbędzie się już dziesiąta odsłona cyklu. Czeka na Państwa sześć koncertów balowych.

Relacja z imprezy

I Bal Gdański będzie w prawdziwie Irlandzkim Rytmie. Występujący od 30 lat na scenie, nagrodzony Fryderykiem za swoją muzykę, zdobywca złotej i platynowej płyty - zespół Carrantuohill, wspólnie z wielokrotnymi Mistrzami Świata w tańcu irlandzkim - formacją Salake zaprezentują nowatorskie widowisko artystyczne w Irlandzkim Rytmie.

muzyka poważna - koncerty w Trójmieście


Carrantuohill - jest uznawany za jeden z najlepszych zespołów w Europie w gatunku muzyki celtyckiej. Grupa koncertuje od Moskwy po Irlandię (Szwajcaria, Francja, Niemcy, Rumunia, Irlandia, Rosja), na swym koncie zespół ma równiez koncerty w USA, gdzie występował m.in na osobiste zaproszenie poety-noblisty Czesława Miłosza. Swoje doświadczenie Carrantuohill zbierał podczas wielokrotnych wizyt w Irlandii. Zespół wydał 14 płyt współpracując z wieloma wybitnymi artystami (m.in.: A.M.Jopek, S.Sojka, P.Kukiz, T.Szukalski, W.Karolak, K.Ścierański, U.Dudziak, A.Dymna). Carrantuohill jest laureatem nagrody FRYDERYK w kategorii etno/folk. Członkowie zespołu grają na tradycyjnych irlandzkich instrumentach: tin whistle, bouzuki, skrzypce, bodhran, uilleann pipes.

Salake - niezwykle utytułowany i uznany na świecie zespół (m. in. wielokrotni Mistrzowie Świata w swojej dyscyplinie !) tym razem pokazuje się w pełnym wymiarze, w formule klasycznego widowiska muzyczno-tanecznego i to u boku bardzo doświadczonych muzyków. Tancerze prezentują w mistrzowskim stylu najbardziej ulubione przez widzów elementy irlandzkiego tańca, ale dodają do występu liczne ozdobniki pochodzące z wielu innych dziedzin tanecznych, pokazując, jak wielkie to bogactwo artystycznej przestrzeni.

Przeczytaj także

Informacja o biletach

  • Bilet normalny
    39-109 zł
Cena karnetowa w I i II strefie 59 zł za każdy Bal.

Opinie

Sprawdź się

Jak nazywa się muzeum, które znajduje się tuż przy fontannie Neptuna?