Spektakl

Hotel Palace

Aktualnie brak w repertuarze trójmiejskich teatrów
miejsce:

Scena Letnia w Orłowie

adres:
Gdynia, Plaża w orłowie pokaż na mapie
kasy:
58 660-59-46
data premiery:
11 października 2010
czas trwania:
1 godz. 10 min.
ocena:

oceń na 1 oceń na 2 oceń na 3 oceń na 4 oceń na 5

4.4 / 5 (60 głosów)

Hotel Palace
Roland Topor

Autor przekładu: Ewa Kuczkowska

W Polsce mówi się Rejsem natomiast we Francji cytatami z Hotelu Palace. Przez wiele lat kultowy serial kształtował typ francuskiego humoru.

Scena Studencka zaprasza na wieczory pełne przepychu, bogactwa, luksusu, absurdalnego humoru i niczym nieskrępowanej wolności!!! W Hotelu Palace nikt nie czuje się biedny i niczego nie musi ukrywać !!! 

Być może to jedyna szansa, by przeżyć to, o czym śnicie w swoich domach, a do czego wstydzicie się przyznać rodzinie...

Scenariusz i reżyseria: Tomasz Czarnecki
Muzyka: Artur Guza
Scenografia i kostiumy: Maria Żynel

Obsługa Hotelu:
Tina Popko
Anna Nowacka
Michał Zacharek
Jeremiasz Gzyl
Krzysztof Kowalski

------
Tomasz Czarnecki - scenariusz, reżyseria
Absolwent Akademii Teatralnej w Białymstoku (Wydział Sztuki Lalkarskiej). Od 2006 roku aktor Teatru Muzycznego w Gdyni. Spektaklem "... i inni" zajął I miejsce w konkursie teatralnym na najlepszą inscenizację sztuki Macieja Wojtyszko "Brombolandia 2007″. Reżyser, odtwórca głównej roli i autor scenariusza do spektaklu muzycznego "Straszne Dzieci" (TM w Gdyni, 2009). Nauczyciel w Studium Wokalno-Aktorskim. Instruktor Teatru Muzycznego Junior. W ramach akcji "Lato w teatrze" wyreżyserował spektakle: "Calineczka", "Zielona Wyspa Bana na", "Brzydkie kaczątko", "Królewna Śnieżka" i "Nie ma tego złego" (spektakl nagrodzony).

Artur Guza - muzyka
Ukończył Studium Wokalno-Aktorskie przy Teatrze Muzycznym w Gdyni. Instruktor Teatru Muzycznego Junior i projektu "Lato w teatrze". Jest kompozytorem i aranżerem muzyki do spektakli: "Z twarzą przy ścianie" (reż. T. Mandes), "Prezydentki", "Opowieść o zoo" (reż. M. Talarczyk), "Szach i Papuga" (reż. M. Ryś, współkompozytor), "Nie ma tego złego", "Calineczka", "Zielona wyspa Bana na", "Brzydkie kaczątko", "Królewna Śnieżka" (reż. T. Czarnecki). Producent muzyczny płyty cegiełki "Pozwól jej tylko...". Aranżer muzyki do spektaklu "Gdyby do szkoły chodziły anioły" (TM w Gdyni, reż. Z. Sikora). Absolwent Akademii Muzycznej w Gdańsku (Wydział Jazzu i Muzyki Rozrywkowej).

Maria Żynel - scenografia, kostiumy
Absolwentka Akademii Teatralnej w Białymstoku (Wydział Sztuki Lalkarskiej). Współpracowała z teatrem Kompania Doomsday (współrealizacja spektaklu "Kąsanie" w reż. M. Bikowskiego i "Skrawki" w reż. M. Bartnikowskiego). Współrealizatorka spektaklu "Alicja?" (Teatr Malabar Hotel, reż M. Bikowski). Terapeutka w białostockim oddziale Polskiego Oddziału Niewidomych (III nagroda na Ogólnopolskim Przeglądzie Twórczości Osób Niepełnosprawnych w Grudziądzu za spektakl "Nasz sposób na złe przedstawienia"). Obecnie wykładowca i studentka reżyserii Akademii Teatralnej w Białymstoku.

Specjalne podziękowania za bezinteresowną pomoc przy realizacji spektaklu Paniom:
Malinie Prześludze
Marcie Piwowarczyk
Reni Bigus
Bogumile Makowskiej
Dorocie Richert
Marii Orlińskiej
Barbarze Cendrowskiej
Marii Niklas oraz Panom:
Mirosławowi Niebodajewowi
Piotrowi Manasterskiemu
oraz wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób się przyczynili.

Przeczytaj także

  • Studenci tworzą nowy teatr w Gdyni
    1 grudnia 2010 (21 opinii)

    Teatr Muzyczny, Teatr Miejski, Scena Letnia w Orłowie... tak do niedawna wyglądał spis placówek teatralnych w Gdyni. Studenci gdyńskiego Studium Wokalno-Aktorskiego im. Danuty Baduszkowej...

Opinie (54)

Dodaj opinię

Dodaj opinię

Odpowiedz

STOP Hejt! Przemyśl swoją opinię

Regulamin dodawania opinii

zamknij

Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.