• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport
Aktualnie brak w repertuarze trójmiejskich teatrów

Horse in love - spektakl gościnny

kasy:
58 351-01-01
data premiery:
16 maja 2018
czas trwania:
1h 45 min.
9.5
2 oceny
Horse in Love / The Absurdity of Love | spektakl

Spektakl greckiego teatru En Dynamei Ensemble, zrzeszającego profesjonalnych artystów, w tym osoby z różnego rodzaju niepełnosprawnościami, prezentowany jest w ramach programu Perform Europe.

Prawdziwy, szczery, odważny, poruszający - spektakl "Horse in Love" został okrzyknięty najbardziej autentycznym i innowacyjnym spektaklem w 2019 roku na Athens Epidaurus Festival.

Miłość, zwłaszcza fizyczna, wciąż stanowi sferę zawłaszczoną, w myśleniu społecznym, przez ludzi "normalnych". Jednocześnie mówimy, że miłość czyni z nas głupców, jest ślepa i głucha, sprawia, że "pleciemy trzy po trzy" i doprowadza nas do szaleństwa. Człowiek zakochany zatraca się w drugiej osobie, nie jest sobą, "traci rozum". Kochankowie są "chorzy z miłości". Stają się więc osobami nie w pełni sprawnymi. Tymi "innymi".

Spektakl "Horse in Love/The Absurdity of Love" greckiego zespołu En Dynamei Theatre opowiada o tej szczególnej formie "niepełnosprawności", którą jest miłość - przejmująca kontrolę nad ludźmi, elektryzująca, spalająca. Spektakl powstał po wnikliwych poszukiwaniach i próbach uchwycenia tego "...ah!", stanowiącego wykrzyknik towarzyszący miłości od pierwszego wejrzenia, odrzuceniu, cierpieniu i rozkoszy. Jest celebracją witalności, popędów seksualnych i zmysłów, wypartych przez racjonalność. Spektakl "Horse in Love" znosi bariery społeczne. Mówiąc o miłości, mówimy bowiem o instynktach, o zakazanym, o wyobraźni, o duszy. To spektakl, który szuka miłości odwzajemnionej, niezależnie od tego, kogo ona dotyka.

To zdecydowanie najważniejsze wydarzenie teatralne jakie widziałem w życiu, wywołujące niezwykłe emocje, wpędzające widzów w ekstatyczną huśtawkę nastrojów, łączące we wspólnym wzruszeniu (...). Zróbcie co tylko możecie, żeby nie przegapić tego wspaniałego wydarzenia stworzonego przez niezwykłych artystów - Thanasis Triaridis, Parallaxi Magazine.

Spektakl jest ostatnią częścią trylogii "The Other Normal" ("Inna normalność") stworzonej przez En Dynamei Theatre Ensemble i reżyserkę Eleni Efthymiou. Poszczególne spektakle cyklu oparte zostały na badaniach nad problematyką tożsamości, domu i miłości. Poza "Horse in Love" (premiera 2018) w skład trylogii wchodzą spektakle "The Fan Man of How to dress an Elephant" (2014) oraz "The Other Home" (2016).

REALIZATORZY:
Koncepcja artystyczna: Eleni Dimopoulou
Reżyseria: Eleni Efthymiou
Tekst: Eleni Efthymiou i zespół teatru En Dynamei
Dramaturgia: Sofia Eftychiadou
Scenografia: Evangelia Kirkine
Kostiumy: Evangelia Kirkine i Richard Anthony
Reżyseria świateł: Richard Anthony i Vangelis Maroulis
Choreografia: Tasos Papadopoulos
Współpraca artystyczna: Vitoria Kotsalou
Reżyseria? video: Dimitris Zachos
Realizacja video: Orestis Psomopoulos
Muzyka: Eleni Efthymiou i Odysseas Gallios
Maski: Martha Foka
Reżyseria dźwięku: Odysseas Gallios
Produkcja: Fotini Tsakiri
Tłumaczenie: Elli Marmara
Budowa scenografii: Panagiotis Makris, Dimitris Kourdis
Asystent reżyserki: Vangelis Kosmidis
Asystentka scenografki: Sofia Patsinakidou
Asystenkta kostiumografa: Marios - Leandros Basteas
Zdjęcia: Dimitris Chondropidas

OBSADA:
Kleio Antonopoulou, Noemi Vasiliadou, Chrysa Gouma, Maria Dachlythra, Margarita Kainada, Anna Kalincheva, Evangelina Kariofylli, Theano Konta, Vangelis Kosmidis, Ilias Kougiomtzis, Giota Kouitzoglou, Nikos Kyparissis, Angelos Konstantinou, Loxandra Loukas, Dimitris Lyras, Theocharis Bairaktaridis, Giorgos - Zisis Bilionis, Sofia Bletsou, Thanos Nanasis, Michalis Dolopoulos, Theano Papavasiliou, Charis Serdari, Christos Sioumis, Athina Sotiropoulou, Despoina Triantafyllidi, Dane Tsorlini, Alexandros Chatsios, Panagiotis Tsouroupidis
We fragmentach filmowych wystąpili: Roula Alavera i Panagiotis Papaioannou
Pianino: Giorgos Cholopoulos

W spektaklu wykorzystano fragmenty teksu Giota Tembridou's "The Convention".
Premiera: 16.05.2018 r.
Czas trwania: 1 godz. 45 min
Spektakl zawiera sceny nagości.

Recenzja Trojmiasto.pl

Opinie

NIE PISZ Z NIENAWIŚCIĄ I HEJTEM.

TAKIE OPINIE SKASUJEMY.

Dodaj opinię

Odpowiedz

Dodając opinię akceptujesz regulamin dodawania opinii.
Administratorem Twoich danych osobowych jest Trojmiasto.pl Sp. z o.o.. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.

Pod patronatem

Nadchodzące premiery