stat
Impreza już się odbyła

Historia i wystrój architektoniczny Zielonej Bramy w Gdańsku- wykład J.Pałubickiego

W czwartek 8 października 2015 roku, o godzinie 16.00 Muzeum Narodowe w Gdańsku Oddział Zielona Brama serdecznie zaprasza na wykład Janusza Pałubickiego zatytułowany "Historia i wystrój architektoniczny Zielonej Bramy w Gdańsku"

w każdą niedzielę (od 12.07 do 26.07.2020), godz. 10:00

Gdańsk, Wołowa/Rybaki Górne
bilety 20 zł
Ta najokazalsza z gdańskich bram, zbudowana w latach 1564-1568, ozdobiona z zewnątrz niemal dwustoma rzeźbami i płaskorzeźbami, została wzniesiona jako siedziba Trzeciego Ordynku.

Wkrótce przeznaczono ją na tymczasową siedzibę królewską. Dlaczego, jak długo pełniła tę funkcję i jaki był program ikonograficzny dekoracji - na te i inne pytania odpowie nasz prelegent.

Janusz Pałubicki jest historykiem sztuki i pracuje w Muzeum Narodowym w Gdańsku. Był wieloletnim pracownikiem Instytutu Historii Sztuki Uniwersytetu im. A Mickiewicza w Poznaniu. Jest specjalistą od nowożytnej rzeźby kamiennej Prus Królewskich, a także autorem dwutomowej publikacji "Malarze gdańscy" (pracy powstałej przy okazji poszukiwań informacji o nowożytnych artystach, prowadzonych przez autora w Archiwum Państwowym w Gdańsku). Jest współredaktorem i redaktorem książki prezentującej materiały z sesji "Zielona Brama w Gdańsku".

Oddział Zielona Brama, ul. Długi Targ 24
Wstęp wolny.
Zapraszamy

Opinie

Dodaj opinię
Walczymy z przemocą słownąKasujemy opinie obraźliwe i nie na temat

Dodaj opinię

Odpowiedz

Regulamin dodawania opinii

zamknij

Sprawdź się

Pierwotna nazwa dzisiejszego Teatru Miejskiego w Gdyni to...?