stat

Historia i wystrój architektoniczny Zielonej Bramy w Gdańsku- wykład J.Pałubickiego

W czwartek 8 października 2015 roku, o godzinie 16.00 Muzeum Narodowe w Gdańsku Oddział Zielona Brama serdecznie zaprasza na wykład Janusza Pałubickiego zatytułowany "Historia i wystrój architektoniczny Zielonej Bramy w Gdańsku"

Spotkania GTF

w każdy czwartek (do 25.06.2020), godz. 18:00

Wstęp wolny
Ta najokazalsza z gdańskich bram, zbudowana w latach 1564-1568, ozdobiona z zewnątrz niemal dwustoma rzeźbami i płaskorzeźbami, została wzniesiona jako siedziba Trzeciego Ordynku.

Wkrótce przeznaczono ją na tymczasową siedzibę królewską. Dlaczego, jak długo pełniła tę funkcję i jaki był program ikonograficzny dekoracji - na te i inne pytania odpowie nasz prelegent.

Janusz Pałubicki jest historykiem sztuki i pracuje w Muzeum Narodowym w Gdańsku. Był wieloletnim pracownikiem Instytutu Historii Sztuki Uniwersytetu im. A Mickiewicza w Poznaniu. Jest specjalistą od nowożytnej rzeźby kamiennej Prus Królewskich, a także autorem dwutomowej publikacji "Malarze gdańscy" (pracy powstałej przy okazji poszukiwań informacji o nowożytnych artystach, prowadzonych przez autora w Archiwum Państwowym w Gdańsku). Jest współredaktorem i redaktorem książki prezentującej materiały z sesji "Zielona Brama w Gdańsku".

Oddział Zielona Brama, ul. Długi Targ 24
Wstęp wolny.
Zapraszamy

Opinie

Dodaj opinię

Dodaj opinię

Odpowiedz

STOP Hejt! Przemyśl swoją opinię

Regulamin dodawania opinii

zamknij

Sprawdź się

Jaką funkcję pierwotnie pełniła Łaźnia Miejska, obecnie siedziba Centrum Sztuki Współczesnej w Gdańsku?