• Kino
 • Mapa
 • Ogłoszenia
 • Forum
 • Komunikacja
 • Raport
stat
Impreza już się odbyła
PATRONAT

Hilaris Ensemble (1 opinia)

Krystyna Stańko i Fundacja Wspólnota Gdańska zapraszają na niezwykły wieczór muzyczny z muzyką kameralną w wykonaniu zespołu Hilaris Ensemble.

Projekt Hilaris Ensemble został założony w 2011 roku przez wykładowcę instrumentów dętych drewnianych Państwowej Szkoły Muzycznej w Hamburgu (Staatliche Jugendmusikschule Hamburg), Mariolę Rutschka. Hilaris Ensemble był między innymi laureatem federalnego konkursu "Jugend Musiziert" 2014.

muzyka poważna - koncerty w Trójmieście


Obecny skład zespołu (od roku 2017):
Svea Gaudian - flet
Mareike Dose - obój
Sebastian Bednarek - klarnet
Richard Dickmann - róg
Fiona Elbe - fagot

Z entuzjazmem, łatwością i mnóstwem dobrej zabawy w graniu razem, pięciu młodych muzyków szybko zjednoczyło się w ekscytującym zespole. Porywająca gra i pogodny sposób jej interpretacji idealnie pasują do nazwy zespołu. Łacińskie słowo "hilaris" oznacza "radosny". Muzyków zespołu nie tylko łączy miłość do muzyki kameralnej, ale również dążenie do osiągnięcia jak najwyższego poziomu. Hilaris Ensemble to uczniowie i hobbyści. Obecna obsada zagrała wiele ważnych koncertów: kilkakrotnie w Ratuszu w Hamburgu (siedzibie zarządu miasta), w Muzeum Historii Hamburga, w Miralles Saal, w Mahnmal St. Nikolai,  w Laeiszhalle. Hilaris Ensemble brał udział w kilku konkursach i zajął nagradzane miejsca.

W 2017 roku z powodzeniem uczestniczył w regionalnym (1. nagroda) i krajowym konkursie (2. nagroda) "Jugend Musiziert". Konkurs "Jugend musiziert" (Młodzież muzykuje) to najbardziej znanym w Niemczech  konkurs organizowany od 1963 roku w kilku grupach wiekowych (obejmujących również młodych dorosłych do 21 roku życia). Konkurs odbywa się na trzech szczeblach: regionalnym, krajowym i federalnym, w kategoriach muzyki instrumentalnej oraz śpiewu dla wykonawców zarówno muzyki klasycznej, jak i współczesnej. Impreza odbywa się jest pod auspicjami Niemieckiej Rady Muzyki (Deutscher Musikrat) i jest objęta patronatem honorowym prezydenta RFN. Repertuar zespołu obejmuje między innymi utwory takich kompozytorów jak: Joseph Haydn, Franz Danzi, Farkas Ferenc, Danes Agay, Edward Elgar, Henry Purcell.

Patronat medialny: Portal Trojmiasto.pl, Portal Stara Oliwa
Oliwski Ratusz Kultury jest prowadzony i finansowany ze środków Fundacji Wspólnota Gdańska.

 

Przeczytaj także

Informacja o biletach

 • Bilet normalny
  10 zł
 • Przedsprzedaż
  5 zł
Bilety do nabycia na stronie KupBilecik

Opinie (1)

 • boże!

  myślałam, że hiliard ensemble...

  • 0 0

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Sprawdź się

Co to są rzygacze?