• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport
Aktualnie brak w repertuarze trójmiejskich teatrów
Teatr na faktach
Hercia

Opowieść o mężczyźnie, którego żona odeszła. O człowieku samotnym, pozbawionym woli życia. Każdego dnia spędza na cmentarzu, przy grobie ukochanej, każdą wolną chwilę...
Kim jesteśmy w obliczu śmierci bliskich?
Kim oni pozostają dla nas?

Hercia to uniwersalna opowieść o samotności, utracie kogoś bliskiego, budowaniu relacji i zaangażowaniu w pomoc słabszym. Dwójka bohaterów, dojrzały mężczyzna oraz nastolatka spotykają się przy grobie tytułowej Herci. Ich historie, oparte zostały na autentycznych wypowiedziach i żadne słowo nie zostało zmyślone. Spektakl powstał w ramach Teatru na Faktach w Instytucie Grotowskiego we Wrocławiu, pod opieką artystyczną Krzysztofa Kopki.

"Najmocniejsze wrażenie - pod względem pomysłowości dramaturgii, jakości scenicznego rzemiosła i emocjonalnego przebiegu - zostawił wreszcie najmniejszy, najbardziej intymny spektakl przeglądu. W "Herci" Ady Tabisz spotyka się na scenie dwoje bohaterów: podstarzały, opuszczony mężczyzna, codziennie odwiedzający cmentarz i pełna życia nastolatka, szukająca dla siebie miejsca, w którym mogłaby ulokować uczucia. Kiedy okaże się, że dziewczynka zaangażowała się w wolontaryjną pomoc w schronisku dla zwierząt, a mężczyzna odwiedza nie zmarłą żonę - ta odeszła z innym - ale ukochaną sukę pochowaną na cmentarzu dla zwierząt, owo proste odwrócenie znaczeń chwyta za gardło i na długo pozostawia refleksje dotyczące przywiązania i odpowiedzialności.", Adam Karol Drozdowski, Miesięcznik "Teatr"

Autorka i reżyserka: Ada Tabisz
Muzyka: Paulina Derska

Obsada: Magdalena Gładysiewicz, Marian Czerski

Spektakl nagrodzony Średnią Konsekwencją Teatralną III Sopockich Konsekwencji Teatralnych.

Opinie (1)

  • Porażka (opinia sprzed 2 lat)

    Gdy po 30 minutach aktorzy zeszli do kanciapy, pomyślałem, że to przerwa. A to był koniec. Pierwszy raz zdarzyło mi się abym dłużej szedł na przedstawienie niż je oglądał. A mieszkam w Sopocie. To przykre, że profesjonalistom nie wstyd wystawiać takich "produkcji".

    • 1 0

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Pod patronatem

Nadchodzące premiery