Aktualnie brak w repertuarze trójmiejskich teatrów

Hercia - spektakl gościnny (1 opinia)

spektakl dramatyczny
kasy:
600-464-619
wystawia:
Teatr BOTO
w ramach wydarzenia:
III Sopockie Konsekwencje Teatralne - pokazy nagrodzonych
Teatr na faktach
Hercia

Opowieść o mężczyźnie, którego żona odeszła. O człowieku samotnym, pozbawionym woli życia. Każdego dnia spędza na cmentarzu, przy grobie ukochanej, każdą wolną chwilę...
Kim jesteśmy w obliczu śmierci bliskich?
Kim oni pozostają dla nas?

Hercia to uniwersalna opowieść o samotności, utracie kogoś bliskiego, budowaniu relacji i zaangażowaniu w pomoc słabszym. Dwójka bohaterów, dojrzały mężczyzna oraz nastolatka spotykają się przy grobie tytułowej Herci. Ich historie, oparte zostały na autentycznych wypowiedziach i żadne słowo nie zostało zmyślone. Spektakl powstał w ramach Teatru na Faktach w Instytucie Grotowskiego we Wrocławiu, pod opieką artystyczną Krzysztofa Kopki.

"Najmocniejsze wrażenie - pod względem pomysłowości dramaturgii, jakości scenicznego rzemiosła i emocjonalnego przebiegu - zostawił wreszcie najmniejszy, najbardziej intymny spektakl przeglądu. W "Herci" Ady Tabisz spotyka się na scenie dwoje bohaterów: podstarzały, opuszczony mężczyzna, codziennie odwiedzający cmentarz i pełna życia nastolatka, szukająca dla siebie miejsca, w którym mogłaby ulokować uczucia. Kiedy okaże się, że dziewczynka zaangażowała się w wolontaryjną pomoc w schronisku dla zwierząt, a mężczyzna odwiedza nie zmarłą żonę - ta odeszła z innym - ale ukochaną sukę pochowaną na cmentarzu dla zwierząt, owo proste odwrócenie znaczeń chwyta za gardło i na długo pozostawia refleksje dotyczące przywiązania i odpowiedzialności.", Adam Karol Drozdowski, Miesięcznik "Teatr"

Autorka i reżyserka: Ada Tabisz
Muzyka: Paulina Derska

Obsada: Magdalena Gładysiewicz, Marian Czerski

Spektakl nagrodzony Średnią Konsekwencją Teatralną III Sopockich Konsekwencji Teatralnych.

Opinie (1)

Dodaj opinię

Dodaj opinię

Odpowiedz

STOP Hejt! Przemyśl swoją opinię

Regulamin dodawania opinii

zamknij

Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Pod patronatem

Nadchodzące premiery